جزئیات مراسم تشییع پیکر احمدرضا احمدی


من گزارش میدم اخبار اقتصادی به گزارش ایرنا، خانواده بازماندگان احمدرضا احمدی شامگاه سه شنبه در پیامی در صفحه شخصی خود در فضای مجازی نوشتند: ساعت 9 صبح روز پنجشنبه 31 تیر 1402 مقابل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان. به میل شاعر، احمدرضا احمدی را در آغوش می گیریم و با یاد تمام سال هایی که با شعر و صدا و کلامش همنشین لحظه هایمان بود، همنشین و در کنارش خواهیم بود. با احترام به خانواده احمدرضا احمدی

“نشانی؛ کانون پرورش فکری کودک و نوجوان خیابان وزارا (خالد اسلامبولی)، نرسیده به خیابان بهشتی.

احمدرضا احمدی شاعر، نویسنده، هنرمند و نمایشنامه‌نویس، سه‌شنبه ۲۹ تیرماه پس از ماه‌ها بیماری در سن ۸۳ سالگی درگذشت.

وی متولد 9 اردیبهشت 1319 در کرمان، پایه گذار موج نو شعر و پیشگام سوررئالیسم در ادبیات کودک و نوجوان بود. سفر شبانه یکی از قوی ترین آثار احمدی است که به مسائل اجتماعی، صلح، همزیستی، مدارا و همکاری می پردازد.

مرحوم احمدی جوایز بسیاری از جمله جایزه ملی، فرهنگی و هنری (بیژن جلالی) را برای مجموعه شعر خود در سال 1384 دریافت کرد و اشعار وی به زبان های مختلف از جمله عربی، ارمنی، انگلیسی، فرانسوی، آلمانی، ایتالیایی، ژاپنی و … ترجمه شده است. کره ای.

«از دیر بارون»، «میوه ها طعمی تکراری دارند»، «هزار اقاقیا در چشم تو چیزی نبود»، «روزی به تو می گویم» و «هزار قدم تا دریا» از جمله آثار هستند. از این شاعر

همچنین اولین نمایشگاه انفرادی نقاشی احمدی با عنوان هزار اقاقیا در چشمان تو چیزی نبود در اردیبهشت 1397 در گالری کاما برگزار شد.

شرکت در نمایشگاه های گروهی «97+» (مارس 2018 – گالری افرند)، «دو هزار» (آبان 1397 – گالری الهی)، «گلگشت» (آبان 1397 – گالری ساروناز) و «کلکسیونر 5» (بهمن 1397 – گالری آرتیبیشان) ) شرکت کرد.

دومین نمایشگاه انفرادی نقاشی احمدی با عنوان لکه ای از عمر بر دیوار بود شهریور ماه سال گذشته در گالری وی برگزار شد.

جزئیات مراسم تشییع پیکر احمدرضا احمدی

دیدگاهتان را بنویسید

Scroll to top