حمایت هند از عضویت ایران در بریکس


من گزارش میدم اخبار اقتصادی به گزارش ایسنا، آجیت دوال مشاور امنیت ملی هند در حاشیه نشست دبیران و مشاوران امنیت ملی بریکس در ژوهانسبورگ آفریقای جنوبی با دکتر احمدیان دبیر شورای عالی امنیت ملی کشورمان دیدار کرد.

کره شمالی یک موشک بالستیک پرتاب کرد

احمدیان در این دیدار به روابط تاریخی و اشتراکات فرهنگی و تمدنی متعددی که ملت های دو کشور را به هم پیوند داده و باعث شده روابط تهران و دهلی همواره در سطح بسیار خوبی باشد، اشاره کرد.

دبیر شورای عالی امنیت ملی کشورمان سطح روابط همه جانبه با هند در ابعاد دوجانبه و چندجانبه به ویژه همکاری برای فعال سازی ظرفیت های جنبش عدم تعهد را از اولویت های سیاست خارجی کشورمان برشمرد و تصریح کرد: ظرفیت گسترده و متنوع همکاری ها در حوزه های مختلف ایجاب می کند که سطح رایزنی فعلی و روابط دو کشور در مسیر رشد مستمر قرار گیرد.

احمدیان به بندر چابهار به عنوان نماد همکاری دو کشور اشاره کرد و بر تسریع در اجرای توافقات دو کشور در زمینه های حمل و نقل، انرژی و همکاری های بانکی تاکید کرد.

دبیر شورای عالی امنیت ملی کشورمان به ما گفت: با توجه به اراده رهبران دو کشور برای توسعه روابط دوجانبه در همه زمینه ها، موانع این مسیر باید در اولویت و به سرعت رفع شود.

در این نشست آجیت دوال مشاور امنیت ملی هند نیز با استقبال از تلاش های دو طرف برای ارتقای همکاری های دوجانبه تصریح کرد: پروژه چابهار به عنوان مهمترین بستر مناسبات اقتصادی ایران و هند باید با رفع موانع موجود در مسیر پیشرفت مورد انتظار دو طرف قرار گیرد.

وی با اشاره به نقش جمهوری اسلامی ایران و هند در جنبش عدم تعهد، آمادگی دهلی را برای همکاری نزدیکتر با تهران برای ایفای نقش در این نهاد بین المللی اعلام کرد.

وی با تاکید بر اهمیت عضویت رسمی ایران در برجام و تاثیر آن بر ارتقای ظرفیت اقتصادی و سیاسی گروه بریکس، گفت: هند از تمام ظرفیت خود برای فراهم کردن بسترهای عضویت ایران در برجام استفاده خواهد کرد.

حمایت هند از عضویت ایران در بریکس

دیدگاهتان را بنویسید

Scroll to top