حمله انگلیس به سوریه و روسیه


من گزارش میدم اخبار اقتصادی به گزارش ایرنا،باربارا وودوارد، سفیر و نماینده دائم بریتانیا در سازمان ملل روز دوشنبه به وقت محلی در نشست شورای امنیت درباره سوریه گفت: دو هفته پیش، روسیه ماموریت 9 ساله سازمان ملل برای ارائه کمک های بشردوستانه به 4.1 میلیون نفر از مردم نیازمند در شمال غرب سوریه را وتو کرد.

رئیس موقت شورای امنیت افزود: این 4.1 میلیون نفر هم اکنون در بلاتکلیفی به سر می برند و نمی دانند در هفته ها و ماه های آینده غذا و دارو دریافت خواهند کرد یا خیر. در این دو هفته حتی یک کامیون از گذرگاه مرزی باب الحوا که 85 درصد کمک های سازمان ملل از آنجا عبور می کرد، وارد سوریه نشد.

وودوارد گفت: با وجود اینکه سوری ها اعلام کرده اند که سازمان ملل می تواند به عملیات خود ادامه دهد، اما شرایط تحمیل شده از سوی بشار اسد آن را ناامن می کند. سازمان ملل به صراحت اعلام کرده است که شرایط تحمیل شده از سوی سوریه غیرقابل اجرا است.

سفیر انگلیس در سازمان ملل تصریح کرد: این شرایط بی طرفی و استقلال OCHA را نیز تضعیف می کند.

وی ادامه داد: گذرگاه باب السلام و باب الرای که سازمان ملل باید از آنها استفاده کند در حال حاضر فقط 21 روز دیگر باز است و ظرفیت باب الهاوی را ندارد. بنابراین، ادعاهای بشردوستانه روسیه و سوریه با واقعیت ها در تضاد است.

وودوارد ادامه داد: شمال غرب سوریه یک منطقه جنگی است که همه طرف ها از جمله دولت سوریه و روسیه با وجود غیرنظامیانی که در تیراندازی گرفتار شده اند به حملات خود ادامه می دهند.

سفیر انگلیس افزود: انگلیس از مذاکرات جاری بین سازمان ملل و سوریه برای حل مسائل پیش آمده و اجازه جریان کمک ها حمایت می کند. بسیار مهم است که دسترسی به کمک های بشردوستانه با همه بازیگران درگیری مورد توافق قرار گیرد و کمک ها مطابق با اصول بشردوستانه به آسیب پذیرترین افراد برسد.

وی گفت: بنابراین ما همچنان معتقدیم که کنار گذاشتن سیاست شورای امنیت بهترین راه برای اطمینان از دسترسی مستمر به کسانی است که به آن نیاز دارند. در همین حال، ما از سوریه می‌خواهیم که به تعهدات خود بر اساس قوانین بین‌المللی عمل کند و با حسن نیت با سازمان ملل متحد تعامل کند.

نماینده دائم انگلیس در سازمان ملل افزود: در نهایت مردم سوریه و منطقه به پایان پایدار این درگیری در راستای قطعنامه 2254 شورای امنیت نیاز دارند. به همین دلیل است که ما از سرگیری مذاکرات در کمیسیون قانون اساسی در ژنو بدون تاخیر بیشتر و بدون عذرخواهی بیشتر را تشویق می کنیم.

حمله انگلیس به سوریه و روسیه

دیدگاهتان را بنویسید

Scroll to top