خبر مهم وزیر کشور از پیش ثبت نام انتخابات مجلس


من گزارش میدم اخبار اقتصادی به گزارش فارس، احمد وحیدی وزیر کشور در گفت و گوی ویژه خبری درباره نحوه برگزاری انتخابات مجلس و جزئیات قانون جدید انتخابات گفت: پیش ثبت نام برای انتخابات مجلس شورای اسلامی از 25 مرداد ماه آغاز می شود و در صورت عدم اقدام، فرصت حضور داوطلبانه را از دست خواهند داد.

وی تاکید کرد: شرط داوطلبان قبل از ثبت نام صلاحیت تحصیلی، خاتمه سابقه کار برای آقایان، نداشتن سوء سابقه و نداشتن تابعیت مضاعف است.

واحدی یادآور شد: با این روند زمانی که به ثبت نام نهایی می رسیم، ثبت نام جعلی نخواهیم داشت و به این ترتیب با متقاضیان اصیل برخورد خواهیم کرد.

وزیر کشور با تاکید بر اینکه انتخابات همیشه مغرضانه نسبت به دلسوزان نظام است، گفت: انتخابات نقطه قوت جمهوری اسلامی ایران است و دشمنان سعی دارند این فرصت بزرگ را از ملت ما بگیرند.

وی افزود: بنابراین احتمال می رود رگبارهای دشمن علیه انتخابات آغاز شود و با انتشار یاس، حرف های بی ربط، شایعات و شایعات، از هر طریقی تلاش خواهند کرد تا مردم را برای حضور در انتخابات دچار تردید کنند. البته همیشه تیرهایشان به سنگ می خورد و فکر می کنم انتخابات پرشوری خواهیم داشت. دشمنان ما ضد دموکراسی هستند و البته به دروغ جعل هویت مردم هستند.

وحیدی در تشریح وضعیت پیشنهاد انتخابات تناسبی نیز گفت: انتخابات تناسبی موضوعی بود که برای تهران در نظر گرفته شده بود و در نهایت شورای اسلامی آن را حذف کرد.

وی افزود: در این خصوص دو دیدگاه وجود دارد، برخی نظام تناسبی را مثبت می دانند که ممکن است عاملی برای حضور بیشتر گروه ها و جریان های علاقمند به مشارکت شود. در هر صورت، بر اساس نظام تناسبی، آنها می توانند درصدی از نمایندگان خود را به مجلس بفرستند و این انگیزه بیشتری ایجاد می کند. مخالفان سخنان دیگری داشتند که در نهایت منجر به حذف آن از قانون فعلا شد. البته آنچه در قانون پیش بینی شده بود، نظام تناسبی مطلق نبود، بلکه تناسبی و ترکیبی از اکثریت بود و به دلیل مشکلاتی که گرفته شد، در نهایت لغو شد.

خبر مهم وزیر کشور از پیش ثبت نام انتخابات مجلس

دیدگاهتان را بنویسید

Scroll to top