مجله اینترنتی

خبرهای روز دنیای آنلاین

خدمات جبرانی درمان مستمری بگیران از امروز راه اندازی می شود

نعمت الله ترکی با اعلام این خبر گفت: در راستای حفظ کرامت مستمری بگیران و با در نظر گرفتن نیازهای درمانی مشمولان صندوق بازنشستگی کشوری، برای اولین بار علاوه بر طرح پایه قرارداد مزایای درمانی که در حال اجراست، یک طرح اختیاری را نیز اجرا می کنیم.

وی تاکید کرد: این طرح می تواند به حذف طرح های بیمه کامل و تجمیع خدمات بیمه درمانی در قالب طرحی جدید کمک کند.

ترکی با بیان اینکه با اجرای بسته جدید سلامت که در قالب طرح اختیاری ارائه می شود، برخی از خدمات عمومی مورد نیاز مستمری بگیران به تعهدات قرارداد اضافه شده و سقف برخی از خدمات چندین برابر افزایش یافته است، تصریح کرد: این در حالی است که خدمات درمانی گران قیمتی مانند بستری طولانی مدت یا عمل های گران قیمت و داروهای بیماران خاص امسال هم در قرارداد جاری و هم در طرح بیمه سلامت اختیاری شده است.

همچنین ادامه داد: حذف سقف پرداختی کلیه خدمات بیمارستانی و جراحی، برداشتن سقف پرداختی برای تهیه دارو برای بیماران خاص و برداشتن سقف برخی از خدمات گران قیمت تشخیصی (مانند آندوسکوپی، کولونوسکوپی و …) در دو طرح ضروری و اختیاری.

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری همچنین گفت: برای اولین بار در طرح جدید اختیاری پرداخت هزینه های درمان مربوط به خدمات دندانپزشکی و داروهای بیماران غیرمتخصص نیز پیش بینی شده است. همچنین افزایش چهار برابری سقف وظیفه ویزیت از گروه خدمات ضروری مورد نیاز جامعه بازنشستگان و افزایش سقف وظیفه عینک، عصا، واکر، ویلچر و سمعک از دیگر ویژگی های این طرح است.

بیشتر بخوانید:  گلدان سقفی گلدان معکوس در دکوراسیون منزل

ترکی نحوه استفاده از این طرح جدید را تشریح کرد: مستمری بگیران مشمول طرح غرامت درمان پایه در سال جاری در صورت تمایل به استفاده از طرح جدید اختیاری می توانند از ابتدای مرداد ماه 1402 به مدت یک ماه (31 مرداد 1402) با مراجعه به درگاه خدمات الکترونیک صندوق و صفحه آدرس مربوطه درخواست خود را مطرح کنند.

به گفته ترکی، سرانه مشارکت مشمولان برای بهره مندی از طرح اختیاری برای هر نفر 205 هزار تومان تعیین شده است.

وی با تاکید بر اینکه ارتقای خدمات درمانی و ارائه خدمات بهینه فراتر از بیمه های پایه در دستورالعمل های قانونی و شفاف اولویت سیاست های درمانی صندوق بازنشستگی کشوری در سال 1402 است، گفت: بر این اساس پیشنهاد اجرای طرح اختیاری بر اساس نیاز جامعه هدف و دریافت نظرات و پیشنهادات ذی نفعان و مراکز بازنشستگی کشور کلید خورد. رضایت بازنشستگان انتخاب شد.

خدمات جبرانی درمان مستمری بگیران از امروز راه اندازی می شود

دیدگاهتان را بنویسید

Scroll to top