خریداران لاماری خواستار قیمت گذاری این خودرو شدند

به گزارش کارآفرین نیوز به نقل از شهرآرانیوز، مجموعه داران اعلام کردند: این شرکت تا قبل از تعیین قیمت از سوی شورای رقابت، برخلاف مصوبه 543 مورخ 20 بهمن 1401، اجازه فروش خودرو در سامانه یکپارچه خودرو را نداشت و تمامی افرادی که در سامانه یکپارچه خودرو سپرده گذاری کرده بودند، از ترس از دست دادن شانس خرید سامانه یکپارچه خودرو و مفقود شدن آن، این مبلغ را پرداخت کردند.

1- تعیین قیمت برای کلیه افرادی که قبل از 26 اردیبهشت 1402 خودروی لاماری را از شرکت آرین پارس موتور در سامانه یکپارچه خودرو به قیمت یک میلیارد و 555 میلیون تومان خریداری کرده اند.

2- تعیین قیمت برای کلیه افرادی که خودروی لاماری را در سیستم یکپارچه از شرکت آرین پارس موتور پس از 26 اردیبهشت 1402 به قیمت یک میلیارد و 556 میلیون تومان خریداری کردند.

این افراد خواهان تعیین قیمت این دو بازه زمانی از سوی هیات رقابت هستند و همچنین مازاد بر دریافتی از شرکت آرین پارس موتور را در اسرع وقت و بدون درگیر شدن در تشریفات پیچیده قانونی پس می‌دهند.

بر اساس این گزارش، خریداران لاماری در حالی در مرحله اول سامانه یکپارچه خرید کردند که قیمت این محصول یک میلیارد و 94 میلیون تومان بود. 27 اردیبهشت امسال که قیمت جدید خودروهای مونتاژی از سوی این شورا اعلام شد، لماری در لیست جدید نبود که شورای رقابت دلیل عدم اطلاع رسانی کافی را اعلام کرد. این موضوع باعث بلاتکلیفی و سردرگمی خریداران و مشتریان شده است.

در نهایت شرکت آرین پارس موتور در اقدامات خودسرانه و بدون کسب مجوز از شورای رقابت، قیمت لاماری را 1.55 میلیارد تومان اعلام کرد و مشتریان برای تکمیل فرآیند خرید ناگزیر به پرداخت تمامی پول مورد نیاز شرکت شدند.

اکنون که شورای رقابت قیمت خودروهای مونتاژ شده را برای دومین بار اعلام کرده، لاماری ها 1.2 میلیارد تومان ارزش دارند و به همین دلیل خریداران این خودرو در مقابل وزارت صنعت، معدن و تجارت تجمع کرده و خواستار رسیدگی به شکایت خود شده اند. معترضان معتقدند که آرین پارس موتور نزدیک به 462 میلیون تومان هزینه اضافی از آنها دریافت کرده و این مبلغ باید برگردانده شود.

در بیانیه این مشتریان معترض، از شرکت آرین پارس موتور به دلیل کلاهبرداری و سوء استفاده در معامله شکایت شده و خواستار جبران خسارات وارده و استرداد وجه مازاد دریافتی شرکت آرین پارس موتور شده اند.

خریداران لاماری خواستار قیمت گذاری این خودرو شدند

دیدگاهتان را بنویسید

Scroll to top