مجله اینترنتی

خبرهای روز دنیای آنلاین

خواص، ارزش غذایی و کالری آب نارگیل


کم کالری، به طور طبیعی بدون چربی و کلسترول، حاوی پتاسیم بیشتر از چهار موز و آبرسانی فوق العاده – اینها تنها تعدادی از مزایای بسیاری است که ارائه می دهد. آب نارگیل نسبت داده

بازاریابان آن را یک نوشیدنی ورزشی طبیعی می نامند و تقاضا برای این نوع نوشیدنی در حال افزایش است. گفته می شود که توسط ورزشکاران و افراد مشهور تأیید شده است، به بدن آبرسانی می کند و به بسیاری از بیماری ها از جمله تغییرات خلق و خو، سرطان و سنگ کلیه کمک می کند.

اما این کار را می کند آب نارگیل آیا می تواند به همه این وعده ها عمل کند یا همه این کلمات برای بازاریابی است؟


آب نارگیل چیست؟

آب نارگیل به طور طبیعی نیروبخش است و طعم شیرینی دارد. حاوی کربوهیدرات های قابل هضم سریع به شکل قند و الکترولیت است. با آن استفاده نکنید روغن نارگیل یا شیر پر چرباشتباه بگیرید. آب نارگیل یک مایع شفاف در مرکز میوه است که از نارگیل تازه و سبز به دست می آید.

در مقایسه با نوشیدنی های ورزشی، کالری کمتر، سدیم کمتر و پتاسیم بیشتری دارد.

یک فنجان آب نارگیل بدون طعم (معادل 240 گرم) دارای 45 کالری، 6 گرم شکر، 600 میلی گرم پتاسیم و 252 میلی گرم سدیم است.


بهتر از برخی نوشیدنی های ورزشی

آب نارگیل قند آن نسبت به بسیاری از نوشیدنی های ورزشی و قند بسیار کمتری نسبت به نوشابه ها و برخی آب میوه ها دارد.

آب نارگیل معمولی برای کودکان و بزرگسالانی که به دنبال نوشیدنی کمتر شیرین هستند، بهترین است. اما از آب نارگیل زیاد استفاده نکنید.

لیلیان چونگ، RD، دانشکده بهداشت عمومی هاروارد می گوید: یک ظرف 11 اونسی آب نارگیل 60 کالری دارد و اگر آن را چندین بار در روز بنوشید، کالری به سرعت افزایش می یابد.

چانگ، یکی از نویسندگان کتاب «تغذیه آگاهانه، زندگی آگاهانه»، پیشنهاد می‌کند هنگام انتخاب نوشیدنی‌ها و خواندن برچسب‌ها برای انتخاب آب نارگیل احتیاط کنید. از انتخاب آب نارگیل با شکر اضافه شده یا آب میوه هایی که هیچ تفاوتی با سایر نوشیدنی های شیرین ندارند، خودداری کنید.

بیشتر بخوانید:  سرمایه اشخاص حقیقی در بورس بیمه شد

برخی از ورزشکاران کاملاً به آب نارگیل اعتماد دارند

جان اینسر، یک تنیس باز حرفه ای که برنده ماراتن 11 ساعته تنیس در ویمبلدون شد، آب نارگیل را تایید می کند. او می‌گوید: «آب نارگیل فوق‌العاده آب‌رسان است و به من کمک می‌کند در مسابقات طولانی دوام بیاورم و حتی در گرم‌ترین و مرطوب‌ترین هوا از گرفتگی عضلات جلوگیری می‌کند.

خواص، ارزش غذایی و کالری آب نارگیل

دیدگاهتان را بنویسید

Scroll to top