خودروسازان را در مقابل ناظران ضعیف مجبور کنید


به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیماسفندماه سال گذشته وزارت امنیت تصمیم گرفت نسخه جدیدی از آشفته بازار خرید و فروش خودرو را رونمایی کند و بر این اساس طرح فروش خودرو وارد سامانه یکپارچه شد.

مردم نیز نسبت به فروش خودرو در سامانه یکپارچه خوشبین بودند، اما متاسفانه مشکلاتی که در اجرای این طرح وجود داشت باعث شد تا نه تنها حقوق مصرف کنندگان در سامانه یکپارچه رعایت نشود، بلکه خریداران نیز با قیمت های عجیب و غریب مواجه شوند. برای انواع خودروها هر روز

اولین شوک قیمتی در فرودین امسال رخ داد که بر اساس مصوبه شورای رقابت قیمت خودروهای داخلی بین 13 تا 42 درصد افزایش یافت و خریداران خودروهای داخلی مجبور شدند برای دریافت خودروهای ثبت نامی در مرحله اول فروش خودرو در سامانه یکپارچه هزینه بیشتری بپردازند.

علاوه بر این ماجرای افزایش قیمت خودروهای مونتاژی از 20 بهمن ماه سال گذشته وارد مرحله جدیدی شده و برخلاف همه ادعاها مبنی بر غیرقانونی بودن این افزایش قیمت ها، خودروسازان خصوصی به صورت خودسرانه تغییرات قیمتی را برای انواع خودرو اعمال کرده اند. از محصولات و حتی با تحویل خودرو در سیستم یکپارچه برخی از خودروها با قیمت های جدید به مردم فروخته شد.

اگرچه سازمان حمایت به شرکت ها اعلام کرد که بدون مجوز اجازه تغییر قیمت ها را ندارند، اما متاسفانه نه تنها قیمت ها به عقب بازنگشت، بلکه در برخی مواقع شاهد افزایش بیشتر قیمت نیز بودیم.

مشکل فروش بالای خودروسازان خصوصی در نهایت با مصوبه جدید شورای رقابت مواجه شد و آنها مجبور شدند قیمت محصولات خود را بر اساس دستورالعمل جدید شورای رقابت تعیین کنند. ای کاش اکثر این شرکت ها هنوز قیمت هایشان را پایین نمی آوردند. بر اساس این دستورالعمل آن دسته از شرکت هایی که از بهمن ماه سال گذشته تغییراتی در قیمت محصولات خود داشته اند تخلف کرده اند و نهادهای نظارتی باید وارد این حوزه شوند و قیمت ها را بازگردانند.

اکنون که مهلت تحویل برخی خودروهای مونتاژ شده از مرحله اول سامانه یکپارچه فرا رسیده است و مصرف کننده باید پرداخت را انجام دهد، خودروسازان مونتاژی همچنان قیمت های اعلام شده از سوی شورای رقابت را قبول نکرده و مزاحمت هایی را ایجاد می کنند که مشتری باید بهایی را که می خواهد بپردازد.

این در حالی است که این شرکت ها همچنان مدعی هستند که از تصمیم شورای رقابت اطلاعی ندارند، وزارت حریم خصوصی، شورای رقابت و نهادهای نظارتی در این زمینه اقدامی نمی کنند، بنابراین مردم تردید بیشتری دارند و عموم مردم نارضایتی در این زمینه.افزایش.

در این شرایط به نظر می رسد خودروسازان پیش فاب منتظر مصوبه جدید شورای رقابت برای اعلام قیمت های جدید خودرو هستند که لازم است مسئولان متولی برای پایان دادن به این بلاتکلیفی مردم و جلوگیری از تشدید اوضاع اقدام کنند. نارضایتی و جلوگیری از افراط و تفریط خودروسازان.

منبع: خبرگزاری تسنیم

خودروسازان را در مقابل ناظران ضعیف مجبور کنید

دیدگاهتان را بنویسید

Scroll to top