خودروهای الکتریکی جدید به مس کمتری نیاز دارند

من گزارش میدم اخبار برای کارآفرینان به گزارش ایسنا، تحلیلگران صنعت خودرو می گویند خودروهای الکتریکی جدید تسلا و رقبا برای بهره وری به گونه ای طراحی شده اند که میزان مصرف مس را کاهش دهد و این تغییرات می تواند رشد تقاضا برای این فلز را محدود کند. زیرا نسل بعدی خودروهای برقی وارد بازار خواهند شد.

افزایش شدید فروش خودروهای الکتریکی به دلیل رشد در چین به این معنی است که تقاضا برای فلز مس تا پایان دهه افزایش خواهد یافت، اما بر اساس دو پیش‌بینی اخیر، نوآوری در خودروهای الکتریکی به عنوان یک عامل محدودکننده ظاهر می‌شود.

خودروهای برقی تا 80 کیلوگرم مس مصرف می کنند که چهار برابر مقدار مصرف شده در خودروهای معمولی با موتور احتراق داخلی است. گلدمن ساکس در گزارشی اعلام کرد که خودروهای برقی دو سوم رشد تقاضای جهانی مس را در سال گذشته به خود اختصاص داده اند، اما سازندگان خودروهای برقی و باتری راه هایی برای استفاده کمتر مس در هر خودرو پیدا کرده اند.

محققان برآورد خود را از مصرف مس در وسایل نقلیه الکتریکی به 51 تا 56 کیلوگرم تا سال 2030 کاهش دادند. گلدمن ساکس تخمین زد که مس در یک خودروی الکتریکی تا سال 2030 به 65 کیلوگرم در هر وسیله نقلیه کاهش می یابد که در مقایسه با برآورد 73 کیلوگرم در سال گذشته کاهش می یابد.

پیش‌بینی می‌شود تقاضای مس برای وسایل نقلیه الکتریکی در سال جاری به یک میلیون تن و تا سال 2030 به 2.8 میلیون تن برسد.

کارشناسان انتظار دارند تا سال 2030 خودروهای برقی و پلاگین هیبریدی 42 درصد از خودروهای فروخته شده در سطح جهان را تشکیل دهند که در مقایسه با پیش‌بینی قبلی یک‌سوم بیشتر است.

خودروهای الکتریکی جدید به مس کمتری نیاز دارند

دیدگاهتان را بنویسید

Scroll to top