مجله اینترنتی

خبرهای روز دنیای آنلاین

خیارشور تخمیری چه خواصی برای بدن دارد؟


خواص ترشی تخمیر شده

تهیه ترشیجات این بسیار آسان است و به مواد کمی نیاز دارد، اما روشی که برای انجام آن انتخاب می کنید، نوع ترشی شما را تعیین می کند. خیارشور تخمیر شده می تواند یک منبع غذایی بسیار مغذی باشد.

اگرچه می دانیم که از ترکیب سرکه، برخی ادویه جات مخصوص و خیار غذایی به نام ترشی تولید می شود، اما انتخاب نوع ترشی که می خواهید بخورید مرحله بسیار مهمی است.

فرآیند تهیه خیارشورهای تخمیر شده یا ترشی های تخمیر شده لاکتو معمولاً از چند روز تا چند هفته طول می کشد. در این فرآیند تخمیر اتفاق می افتد و باکتری های خوبی به نام باکتری های پروبیوتیک ایجاد می کند.

در حال حاضر از سبک بسته بندی تازه برای تولید ترشی شوید، خلال خیار و ترشی نان و کره موجود در فروشگاه های مواد غذایی استفاده می شود، اما این نوع ترشی ها مانند فرآیند تخمیر دارای مزایای پروبیوتیکی نیستند. به همین دلیل ترشی های تخمیر شده احتمالا بهترین گزینه برای انتخاب هستند.

فواید ترشی های تخمیر شده عبارتند از:


  1. کمک به کاهش وزن
  2. آنها از سیستم عصبی مرکزی حمایت می کنند
  3. طراوت پوست
  4. کاهش خطر ابتلا به بیماری پارکینسون
  5. کمک به پیشگیری از سرطان روده بزرگ

بیایید به این موضوع با جزئیات بیشتری نگاه کنیم:


  1. کمک به کاهش وزن

بر اساس مطالعه‌ای که در سال ۲۰۱۴ در یک مجله بریتانیایی منتشر شد، باکتری‌های خوب در روده می‌توانند به کاهش وزن کمک کنند و از آنجایی که ترشی‌های تخمیر شده غذاهای پروبیوتیکی قوی هستند، می‌توانند به کاهش وزن نیز کمک کنند.

بیشتر بخوانید:  یوگا چیست و چگونه یوگا را شروع کنیم؟ نحوه یادگیری یوگا (راهنمای مبتدیان)

در یک کارآزمایی تصادفی، دوسوکور و کنترل شده با دارونما، محققان اثرات مکمل های پروبیوتیک را بر حفظ وزن و کاهش وزن در زنان و مردان چاق طی 24 هفته بررسی کردند.

آنها دریافتند که طی یک دوره 24 هفته ای، گروهی که باکتری های پروبیوتیک مفید را دریافت کردند، توانستند به وزن سالم خود برسند. در واقع، مطالعه حاضر نشان داد که فرمول Lactobacillus rhamnosus CGMCC1.3724 به زنان چاق کمک کرد تا وزن خود را به طور پایدار کاهش دهند.


  1. آنها از سیستم عصبی مرکزی حمایت می کنند

میکروبیوم ها ترکیبی از باکتری های همزیست در روده هستند که برای عملکرد مناسب باید در شرایط مساعد قرار داشته باشند. برای ایجاد چنین شرایطی به یک پروبیوتیک مناسب نیاز است.

این پروبیوتیک ها به عملکرد صحیح دستگاه گوارش کمک می کنند. هنگامی که روده سالم است، بدن سیگنال های مناسبی را از مغز دریافت می کند.

تحقیقات نشان می دهد که میکروبیوم روده به شدت بر رشد و توسعه نورون ها تأثیر می گذارد و باعث ایجاد “سد خونی مغزی، میلیناسیون ، نوروژنز و بلوغ میکروگلیا که مستقیماً بر رفتار تأثیر می گذارد. بنابراین می توان نتیجه گرفت که تغذیه بدن با باکتری های خوب می تواند به رشد و عملکرد سیستم عصبی کمک کرده و در نتیجه در ایجاد سلامت روان موثر باشد.


  1. فواید ترشی برای پوست

پوست ما دارای محیط ایده آل برای میکروارگانیسم هایی است که به سلامت پوست کمک می کنند. پاکسازی پوست بسیار مهم است اما ایجاد شرایط محیطی مناسب برای اینکه پوست در بهترین حالت خود قرار گیرد نیز مهم است و جایگاه ویژه ای دارد.

بیشتر بخوانید:  بهار امسال میزان صادرات کالاهای غیرنفتی چقدر بود؟

بخشی از سلامت پوست به پروبیوتیک ها برمی گردد. در حالی که پروبیوتیک ها را می توان به صورت موضعی استفاده کرد، آنهایی که مصرف می کنید نیز بر سلامت پوست تأثیر می گذارند.

از آنجایی که ترشی های تخمیر شده حاوی پروبیوتیک هستند، آنها را به یک عنصر ایده آل برای یک رژیم غذایی سالم تبدیل می کند.


  1. ترشی تخمیر شده ممکن است به کاهش خطر پارکینسون کمک کند

محققان مدت هاست که ارتباط بین روده سالم و بیماری پارکینسون را ثابت کرده اند.

یک مطالعه در سال 2017 شواهد بیشتری برای تأثیر سلامت روده بر بیماری پارکینسون ارائه کرد.

این مطالعه که در دانشگاه آلاباما انجام شد، بر روی 197 بیمار پارکینسون متمرکز شد و نتایج آن را با 130 فرد سالم مقایسه کرد. یافته ها نشان می دهد که افراد مبتلا به بیماری پارکینسون، رودوباکتری بیشتری دارند که میکروبیوم طبیعی را مختل می کند.

مهمتر از آن، مقدار گونه هایی که به حذف مواد شیمیایی سمی از بدن کمک می کنند بسیار کم است. بنابراین اساساً این بیماران محافظت و ایمنی کمی داشتند. علاوه بر این، روده های سالم به تامین مهم ترین انتقال دهنده های عصبی مانند دوپامین و سروتونین کمک می کنند، اما اگر میزان این مواد در بدن کم باشد، خطر ابتلا به پارکینسون افزایش می یابد و این می تواند باعث ایجاد مشکلات حرکتی و هماهنگی فیزیکی شود.


  1. ترشی تخمیر شده ممکن است به پیشگیری از سرطان روده بزرگ کمک کند

سرطان روده بزرگ دومین عامل مرگ و میر ناشی از سرطان در ایالات متحده است. تحقیقات زیادی برای درک نقش پروبیوتیک ها در سرطان انجام شده است.

بیشتر بخوانید:  کدام وزرای رئیسی به مجلس می روند؟

با استفاده از مدل های آزمایشگاهی و حیوانی، سویه ها برای درک بهتر نقش آنها در فلور روده مورد مطالعه قرار گرفتند. با توجه به این مطالعات، به نظر می رسد یک رژیم غذایی سالم با پروبیوتیک ها به طور قابل توجهی از سرطان روده بزرگ جلوگیری می کند. این خبر خوبی برای پیشگیری از سرطان است.

اگرچه تحقیقات بیشتری به خصوص در زمینه آزمایشات انسانی مورد نیاز است، اما این خبر یک خبر مثبت است زیرا شواهدی برای نقش فلور سالم روده در پیشگیری از سرطان ارائه می دهد.

خیارشور تخمیری چه خواصی برای بدن دارد؟

دیدگاهتان را بنویسید

Scroll to top