دانش نبات 4 داستان در مورد سبزیجات در کشورهای مختلف


قدمت استفاده از این گیاه به قدری است که در تاریخ کشورهای شرقی و غربی تاثیر گذاشته و کاربردهایی پیدا کرده است که فکرش را هم نمی کنید. به عنوان مثال، استفاده از آن برای تهیه گوشت یا حتی هدیه برای مرده.

تاریخ آب نبات از شرق آغاز می شود. حقایق آب نبات آنقدر جالب و خواندنی است که دلتامگ این مطلب را برای شما آماده کرده است. آب نبات ها از کریستال های نسبتاً بزرگ محلول فوق اشباع شکر و آب تشکیل می شوند. بر اساس اسناد مکتوب نویسندگان اسلامی، روش تهیه این غذای لذیذ برای اولین بار در نیمه اول قرن نهم میلادی شرح داده شد و برخی از تولیدکنندگان معروف نبات هنوز در آسیا کار می کنند.

دانش شیرینی از سراسر جهان

جالب اینجاست که آب نبات بخش مهمی از فرهنگ نوشیدن چای در فریزیای شرقی است که اکنون آلمان است و در انتهای فنجان یک تکه نبات گذاشته می شود و مشابه ایرانی ها که نوشیدن چای با نبات را یکی می دانند. از رایج ترین روش های نوشیدن چای، آنها دوست دارند چای شیرین بنوشند. این روش نوشیدن چای در آسیای مرکزی با نام ناووت نیز یافت می شود.

گوشت سبزیجات چینی

سیب زمینی شیرین نیز یک عنصر رایج در غذاهای چینی است. در چین از آن برای شیرین کردن چای گل داوودی و برخی سوپ ها استفاده می شود. بسیاری از خانواده های اشرافی از آب نبات برای ترشی یا سرخ کردن گوشت استفاده می کردند و این غذا فقط به عنوان یک کالای تجملی در دسترس ثروتمندان بود. این گیاه خواص دارویی نیز دارد و در برخی از استان های چین مانند ایران از آن به عنوان طب سنتی استفاده می شود.

اسکلت آب نبات مکزیکی

جمجمه های گیاهی تزئین شده بخشی از سنت روز مردگان در مکزیک است. این آب نبات ها برای آموزش نترسیدن از مرگ به کودکان ساخته می شوند و برخی آن ها را به مردگان نیز می دهند. در هلند، تکه های آب نبات در نان سفید فانتزی پخته می شوند و در تامیل و سریلانکا کاربردهای آشپزی وجود دارد.

آب نبات آمریکایی

با این حال، جالب‌ترین نکته این است که در ایالات متحده، آب نبات در رنگ‌ها و طعم‌های مختلف عرضه می‌شود و یک خوراکی شیرین قدیمی است. این غذای شرقی را کندی می نامیدند; کلمه ای برگرفته از کلمه شکر از قرن سیزدهم به بعد به کلمات فرانسوی و انگلیسی اضافه شد.

برخی نیز معتقدند که کندی یا حتی شکر از ریشه سانسکریت khanda گرفته شده است که برای شکر و نیشکر استفاده می شود و برای مصارف دارویی استفاده می شود. تا زمانی که تولید انبوه آن در دهه 1900 شروع شد، این آب نبات فقط برای ثروتمندان در دسترس بود، اما در میان مردم هند و ترکیه نیز محبوب بود و شیرینی محبوبی بود. همانطور که الان هست.

توجه، مراقب آب نبات های تقلبی باشید!

گیاه زعفران به دلیل طبیعت گرمش محبوب ترین نوع گیاه در منطقه خاورمیانه بوده و هست. اما امروزه گیاه زردی که به عنوان زعفران فروخته می شود اغلب با اسانس زعفران که ماده خطرناکی است رنگ می شود. مصرف این ماده خطراتی مانند بیش فعالی و مشکلات گوارشی را به همراه دارد و به گفته متخصصان، آب نبات سفید انتخاب سالم تری است.

دانش نبات 4 داستان در مورد سبزیجات در کشورهای مختلف

دیدگاهتان را بنویسید

Scroll to top