درخواستی متفاوت از وزیر نیرو از مردم


من گزارش میدم اخبار اقتصادی به گزارش ایسنا، علی اکبر محرابیان در واکنش به افزایش مصرف برق کشور از شب گذشته (شنبه) به 71 هزار و 500 مگاوات، اظهار کرد: در هفته بسیار گرمی قرار داریم و پیش بینی می شود شدت گرما افزایش یابد و میانگین گرما نیز در حال افزایش است. انتظار می رود این هفته افزایش قابل توجهی داشته باشد.

وی درباره گرمای هوای این هفته افزود: دیروز در پیک تقاضا شاهد مصرف حدود 71 هزار و 500 مگاوات برق بودیم که بی‌سابقه است.

وزیر نیرو مصرف برق کشور در 26 تیرماه امسال را 8 هزار مگاوات بیشتر از مدت مشابه سال گذشته اعلام کرد و ادامه داد: این رقم نسبت به رکورد سال گذشته 2 هزار مگاوات افزایش داشته است.

محرابیان با بیان اینکه بیش از 30 هزار مگاوات مربوط به استفاده از سیستم های سرمایشی است، گفت: برای تامین برق پایدار برای همه هموطنان از مردم می خواهیم تا حد امکان در مصرف برق صرفه جویی کنند، به عنوان مثال با استفاده از کولر در منطقه. به آرامی تنظیم کنید، در صورت امکان کولر گازی را خاموش کنید، در روشنایی و لوازم خانگی صرفه جویی کنید، به ویژه در ساعات اوج مصرف (12:00-17:00).

وی تاکید کرد: هموطنان می توانند با کاهش مصرف برق تحت عنوان طرح ملی پس انداز پاداش از مزایای صرفه جویی بهره مند شوند.

وزیر نیرو در گفت و گوی تلویزیونی با بیان اینکه سال گذشته تابستان موفقی را با شرکت مردم و با حداقل مشکلات و بدون محدودیت فعلی خانوار پشت سر گذاشتیم و اگر فضای همکاری در سال جاری وجود داشته باشد تابستان را بدون مشکل پشت سر خواهیم گذاشت. با همکاری مردم در استفاده بهینه از برق در تابستان 100 درصد موفق هستیم.

محرابیان تصریح کرد: در خرداد ماه امسال 40 درصد از مشترکان مسکونی مشمول دریافت پاداش پس‌انداز بودند و بخش قابل‌توجهی از قبوض برق آنها رایگان یا اعتباری بود. در چنین شرایطی امیدوارم با همکاری بسیار خوب هموطنان، همانطور که در بسیاری از موارد در تنگناهای بزرگ همکاری داشته اند، بتوانیم برق مورد نیاز را به نحو احسن تامین کنیم.

به گفته وی، این پس‌اندازها تنها مربوط به بخش خانوار نیست، ظرفیت قابل توجهی برای پس‌انداز در بخش‌های اداری و تجاری کشور نیز گزارش شده است. در بخش اداری 1000 مگاوات صرفه جویی پیش بینی می شد که تا کنون حدود 700 مگاوات به دست آمده است، به عبارت دیگر در ادارات می توان به راحتی حدود 300 مگاوات صرفه جویی کرد.

درخواستی متفاوت از وزیر نیرو از مردم

دیدگاهتان را بنویسید

Scroll to top