دستور رئیس جمهور به سازمان اداری و استخدامی کشور برای رسیدگی به مسائل جذب پزشک


من گزارش میدم اخبار اقتصادی به گزارش ایسنا، در پی درخواست جمعی از اساتید، دانشگاهیان و پزشکان از رئیس جمهور برای بررسی مشکلات جامعه پزشکی، رئیس جمهور عصر امروز (یکشنبه 27 تیرماه) با تعدادی از اساتید، متخصصان و معتمدین مرتبط با آموزش پزشکی دیدار کرد. .

رئیس جمهور در این جلسه با بیان اینکه اساتید و جامعه پزشکی بخش مهمی از جامعه نخبگانی هستند که مستقیماً به مردم خدمت می کنند، با توجه به نقش رسانه ها در تکریم آنان و تخصص جامعه دانشگاهی و پزشکی و پرهیز از تصویرسازی نادرست از مردم، اظهار داشت: این سرمایه های علمی و اجتماعی کشور است.وی تاکید کرد و افزود: باید حرمت این قشر را ارج نهاده و زمینه را برای رفع مشکلات آنها فراهم کرد.

رئیسی با اشاره به لزوم توجه ویژه به مرجعیت علمی کشور در تمامی زمینه ها و افتخارات کسب شده در این زمینه، بر ایجاد احساس امنیت شغلی برای جوانان در آستانه فارغ التحصیلی تاکید کرد.

رئیس‌جمهور با اشاره به اهمیت به‌روزرسانی مستمر علم پزشکی و استفاده از فناوری‌های نوین توسط جامعه پزشکی، بر برداشتن گام‌های اساسی برای رفع مشکلات جذب پزشک در دانشکده‌های علمی تاکید کرد و سازمان اداری و کارگری کشور را موظف کرد سریعا شرایط لازم برای آن را فراهم می کند.

حجت الاسلام رئیس وی پیش از این معاونت علمی ریاست جمهوری را موظف کرده بود در این جلسه جلسات فشرده ای را با دانشگاهیان، وزرای علوم و بهداشت و درمان و جمع بندی نیازها و مشکلات آنها و ارائه پیشنهادات عملی برای حل مشکلات این قشر ارائه کند.

دستور رئیس جمهور به سازمان اداری و استخدامی کشور برای رسیدگی به مسائل جذب پزشک

دیدگاهتان را بنویسید

Scroll to top