دلار تلگرام 48 هزار تومان وارد کانال شد

من گزارش میدم اخبار برای کارآفرینان به گزارش ابنا؛ پس از افت متوالی قیمت دلار در کانال های تلگرامی در نتیجه اجرای سیاست های تثبیت ارزی بانک مرکزی، نرخ غیررسمی دلار در روزهای اخیر ثابت بوده و در کانال 49 هزار تومان در نوسان بوده است.

در معاملات امروز نرخ دلار در کانال های تلگرامی حمایت 49 هزار تومانی را از دست داده و در حال کاهش قیمت است. به گونه ای که نرخ دلار به 48 هزار و 850 تومان رسید.

البته در حالی که مشاهدات میدانی در بازار ارز حوالی خیابان فردوسی تهران نشان می دهد که خریدی برای اسکناس دلار در کف بازار غیررسمی با نرخ های بالای 48 هزار و 200 تومان وجود ندارد.

به گفته برخی کارشناسان بازار ارز، در صورت ادامه آشفتگی معاملات و بدون خریدار شدن بازار، قیمت دلار در بازار غیررسمی ممکن است به کانال های پایین تری و تا مرز 45 هزار تومان سقوط کند.

از جمله دلایل اصلی افت قیمت دلار در بازار غیررسمی می توان به اجرای سیاست تثبیت بازار ارز توسط بانک مرکزی، توسعه مرکز مبادلات ارزی و محدودیت بازار غیررسمی، خارجی اشاره کرد. بورس و بازار منطقه ای دیپلماسی دولت و بانک مرکزی و اخبار مثبت در این زمینه.

افزایش فروش نفت و دسترسی به درآمدهای ارزی و سهولت بازگرداندن ارزهای صادراتی نیز از جمله عواملی است که حکایت از تداوم کاهش قیمت ها در روزهای آینده دارد.

سیاست‌های بانک مرکزی تاثیر بسزایی در روند نزولی نرخ ارز در بازار غیررسمی و کانال‌های تلگرامی داشت که محمدرضا فرزین; رئیس کل بانک مرکزی چندی پیش در خصوص مدیریت بازار ارز توسط بانک مرکزی گفت: در سال جدید سیاست تثبیت را در پیش گرفتیم که محور اصلی آن کنترل پول و ارز است زیرا معتقدیم که اگر این دو متغیر کنترل شوند، می توانیم آرامش را در بازارها برقرار کنیم. خوشبختانه در بهار امسال توانستیم ارز را به طور نسبی کنترل کنیم و بازار ارز به آرامش رسید.

وی در خصوص روند فعلی بازار ارز تصریح کرد: در سیاست های پولی تقریباً موفق به کاهش نرخ رشد نقدینگی شده ایم و این نرخ پس از سال ها به کانال 20 درصد بازگشته است. فعالیت های سیاست گذار اقتصادی و کمک های سیاست خارجی بازار را به سمت ثبات سوق داد. امیدواریم این ثبات تا تابستان ادامه داشته باشد و در این صورت پیش بینی می کنیم که روند نزولی در بازارهای دارایی ادامه داشته باشد.

دلار تلگرام 48 هزار تومان وارد کانال شد

دیدگاهتان را بنویسید

Scroll to top