دهک یارانه ای در حال تغییر است – قره نیوز

به گزارش کارآفرین نیوز به نقل از ایبِنا، علیرضا عسگریان در پاسخ به این سوال که این مرحله جدید چه تفاوتی با دوره قبلی دارد؟ وی اعلام کرد: سبدی را عرضه کرده بودیم که یازده قلم داشت و تعداد و حجم آن مشخص بود و می توانستیم از آن استفاده کنیم. مبنای قیمت این سبد 1401 است و هر چه تورم روی این سبد کالا تاثیر بگذارد، دولت آن تورم را پوشش می دهد. این سبد برای همیشه با یک عدد مشخص بسته می شود. سال گذشته ارز ترجیحی لغو شد و میزان یارانه سه دهم اول 9 برابر شد و 400 هزار تومان شد. برای ایجاد یک شبکه توزیع معقول، باید قیمت ها را سالانه تثبیت کنیم.

وی با بیان اینکه در جلسه قبل برنامه ریزی کرده بودیم که سهم مناسبی از تورم در آن سبد را پوشش دهیم، گفت: اگر قیمت کالاها افزایش یابد، آن تورم توسط دولت پوشش داده می شود و آن پایه ثابت می ماند. حبوبات موجود در این سبد یک بسته 1200 گرمی است که برای هر نفر توزیع می شود. قیمت محصول افزایش یافته مابه التفاوت جبران خواهد شد. مرغ برای هر نفر دو کیلو است.

عسگریان تاکید کرد: اعشار نسبت به مرحله قبل تغییری نکرده است و به زودی داده های جدید خود را اجرا و اعشار را تغییر خواهیم داد. هیچ تغییری از الان تا ماه آینده وجود نخواهد داشت. یک سوم جمعیت کشور در این سه دهک هستند.

دهک یارانه ای در حال تغییر است – قره نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

Scroll to top