رئیسی با رئیس پارلمان صربستان دیدار کرد


من گزارش میدم اخبار اقتصادی به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سیده ابراهیم رئیس جمهور رئیس وی در دیدار «ولادیمیر اورلیچ» رئیس پارلمان صربستان، بر لزوم ارتقا و توسعه روابط جمهوری اسلامی ایران و صربستان بویژه در زمینه اقتصادی و تجاری تاکید کرد و بر لزوم شناسایی ظرفیت های دو کشور و تعیین سازوکارهای توسعه روابط در کمیسیون مشترک ایران و صربستان تاکید کرد.

رئیس جمهور با تاکید بر حمایت جمهوری اسلامی ایران از صلح، ثبات و آرامش در منطقه بالکان و با بیان اینکه ایران هیچ مانعی برای ارتقای سطح روابط با کشورهای این منطقه نمی بیند، تصریح کرد: نظام سلطه تنها با نگاه به منافع خود روابط با سایر دولت ها را تنظیم می کند و سران کشورها باید هوشیار باشند تا از نفوذ آنها جلوگیری کنند.

رئیسی با اشاره به شکست مفتضحانه تحریم های نظام سلطه علیه ملت ایران گفت: ملت ایران نه تنها با تحریم ها و فشارها متوقف نشد، بلکه از این تهدیدات فرصت های زیادی برای رشد و پیشرفت به ویژه در حوزه های مختلف فناوری ایجاد کرد که می تواند به تعمیق همکاری ها با کشورهای مختلف کمک کند.

«ولادیمیر اورلیچ» رئیس پارلمان صربستان با ابلاغ سلام گرم رئیس جمهور کشورش به دکتر رئیسی، گزارشی از رویدادهای اخیر منطقه بالکان ارائه کرد و از حمایت جمهوری اسلامی ایران در برقراری صلح و ثبات در این منطقه تشکر کرد.

رئیس مجلس صربستان با تاکید بر علاقه کشورش به توسعه و افزایش سطح روابط تجاری با جمهوری اسلامی ایران به ویژه در بخش‌های صنعتی و کشاورزی، تصریح کرد: ما نه تنها آمادگی افزایش سطح همکاری‌ها را داریم، بلکه برای رسیدن به این هدف نیز تلاش می‌کنیم و برگزاری کمیسیون مشترک بین دو کشور قطعا در تقویت و گسترش روابط به‌ویژه در حوزه اقتصادی موثر خواهد بود.

ولادیمیر اورلیچ با تبریک موفقیت دولت جمهوری اسلامی ایران در دستیابی به پیشرفت های علمی، فناوری و اقتصادی، تحریم های غیرانسانی آمریکا ملت ها را سرزنش کرد.

رئیسی با رئیس پارلمان صربستان دیدار کرد

دیدگاهتان را بنویسید

Scroll to top