راه اندازی هارد فورک جدید در شبکه بایننس

من گزارش میدم اخبار برای کارآفرینان به گزارش اقتصاد ایران، به گفته تیم توسعه بایننس، شبکه بلاک چین BNB Chain در پایان ماه جاری شاهد راه اندازی هارد فورک جدیدی به نام ZhangHeng خواهد بود که هدف آن افزایش ویژگی های امنیتی برای کاربران است. زمان اجرای این به روز رسانی مهم برای 19 جولای 2023 (28 ژوئیه) برنامه ریزی شده است.

هارد فورک ZhangHeng شامل تغییر مداوم عملیات شبکه از طریق ارتقاء نرم افزار است. هیچ توکن BNB جدیدی در طول این ارتقا ایجاد نخواهد شد و این عملیات به دو سوم اعتبار سنجی های زنجیره BNB نیاز دارد تا گره های خود را برای پردازش بلوک ها پس از ارتقا به روز کنند.

اعتبار سنجی ها که از قدرت محاسباتی برای پردازش تراکنش ها و حفظ امنیت شبکه استفاده می کنند، نقش مهمی در اکوسیستم بلاک چین ایفا می کنند.

همانطور که در پیشنهاد BEP-255 بیان شد، توسعه دهندگان مکانیسم هایی را برای ردیابی تغییرات موجودی حساب کاربری در هر بلوک و تنظیم آنها برای شناسایی مشکلات احتمالی پیاده سازی کرده اند. در صورت بروز خطای عدم تطابق، بلاک چین بایننس تولید بلوک های جدید را متوقف می کند و این ممکن است بر خدماتی مانند پل ها، واریز یا برداشت پول به صرافی ها تأثیر بگذارد.

توسعه دهندگان تاکید کردند که این اقدام برای محافظت از زنجیره و کاربران آن ضروری است و بررسی و حل موضوع مستلزم توجه فوری توسعه دهندگان اصلی و اعضای جامعه است.

هدف از این هارد فورک محافظت از ذخایر توکن کاربران است، به خصوص زمانی که شبکه مورد سوء استفاده قرار می گیرد، مانند حملات پل. پل ها ابزارهایی هستند که امکان انتقال توکن ها را بین شبکه های مختلف بلاک چین فراهم می کنند. بر اساس پلتفرم تحلیلی DefiLlama، پل‌ها علی‌رغم اهمیت زیادی که دارند، مستعد آسیب‌پذیری‌های متعدد هستند و سوءاستفاده‌های مبتنی بر پل منجر به خسارت خیره‌کننده 2.66 میلیارد دلاری در سال‌های اخیر شده است.

به گفته تیم توسعه بایننس، هارد فورک آینده زنجیره BNB با هدف رفع این نگرانی ها و افزایش امنیت شبکه به نفع کاربران است.

راه اندازی هارد فورک جدید در شبکه بایننس

دیدگاهتان را بنویسید

Scroll to top