رایزنی سفیر ایران با فیلسوف روس + جزئیات


من گزارش میدم اخبار اقتصادی به گزارش ایسنا، کاظم جلالی سفیر جمهوری اسلامی ایران در فدراسیون روسیه روز پنجشنبه 31 تیر 1402 با حضور در سفارت جمهوری اسلامی ایران با «الکساندر دوگین» فیلسوف و نظریه پرداز روس دیدار و گفتگو کرد. .

در این نشست، موضوع ویژگی های نظام بین الملل، دوره گذار به جهان چند قطبی، ویژگی های نظام چندقطبی، نقش روسیه، چین، ایران و هند، نقش فرهنگ ها و تمدن های اسلامی، تمدن ها مطرح شد. هند، چین، مسیحیت ارتدوکس روسیه، تمدن آفریقایی و تمدن آمریکای لاتین در جهان چندقطبی مورد توجه قرار گرفت.

در این دیدار خاطرنشان شد که فرهنگ و تمدن‌هایی که به ترویج ارزش‌های معنوی و الهی و کمک به بشریت می‌پردازند، نقش مهمی در آینده خواهند داشت.

همچنین بحث شد که جهان به سمت معنویت گرایی، بدعت و خداباوری پیش می رود و در دنیای آینده نقش فرهنگ ها و تمدن ها مهمتر از نقش دولت ها خواهد بود.

دوگین رهبر و بنیانگذار «حزب اوراسیا» در روسیه است. او تأثیرگذارترین ایدئولوگ ناسیونالیسم در میان روس ها است. برخی از تحلیلگران معتقدند که این نظریه پرداز تأثیر زیادی بر ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه دارد. از سوی دیگر، برخی دیگر به این نکته اشاره می کنند که الکساندر دوگین در حلقه نزدیک ولادیمیر پوتین جایگاه رسمی ندارد و بر این باورند که دامنه نفوذ او اغراق آمیز است.

رایزنی سفیر ایران با فیلسوف روس + جزئیات

دیدگاهتان را بنویسید

Scroll to top