رخ سبز بازار/ 127 میلیارد تومان سرمایه وارد بورس شد


من گزارش میدم اخبار اقتصادی به گزارش اکو ایران، در معاملات روز دوشنبه 11 مرداد 1402 شاخص کل تبادل تهران با 21 هزار و 507 واحد رشد معادل 1.09 درصد نسبت به روز کاری قبل به سطح یک میلیون و 998 هزار و 451 واحد رسید.

شاخص کل هم وزن بورس با 7 هزار و 537 واحد افزایش به 709 هزار و 537 واحد رسید.

شاخص عمومی OTC همچنین با رشد 258 واحدی به 26 هزار و 694 واحد رسید. همچنین شاخص هم وزن فرابورس با 2 هزار و 49 واحد افزایش به سطح 130 هزار و 243 واحد رسید.

معرفی پول واقعی به بازار سهام

روز دوشنبه خالص تغییر مالکیت حقوقی به حقیقی در بورس پس از 3 روز مثبت شد و 127 میلیارد تومان پول واقعی وارد بورس شد.

امروز نماد هشتی بیشترین ورود را داشت که 27 میلیارد تومان ارزش داشت. پس از هخشتی نمادهای ولانا، خساپا، شپدیس، ماهور و شبندر بیشترین نقدینگی واقعی را داشتند.

از طرفی بزرگترین قرعه کشی پول واقعی به نمادهای گلدیرا، وگستار و وغدیر اختصاص داشت.

نمادهای موثر بر شاخص های سهام و فرابورس

امروز نمادهای وبملت، فولاد، وغدیر و فخوز نمادهای سبز بورس بودند که بیشترین تاثیر را بر رشد شاخص کل بورس داشتند. از سوی دیگر، شاراز، شبندر و میدکو از جمله نمادهای قرمز رنگی بودند که بر شاخص تاثیر منفی گذاشتند.

در فرابورس نمادهای فقدیر، سپهر و آریا بیشترین تاثیر را بر شاخص داشتند و نمادهای دتوزی، هجرت و خدیزال بیشترین تاثیر کاهشی را بر شاخص کل در فرابورس داشتند.

در میان نمادهای پرمعامله امروز بورس، شعبندر بیشترین معامله را داشت و پس از آن خساپا و قنوش قرار گرفتند. نیان، کتاسه و دی بیشترین معاملات فرابورس را داشتند.

ارزش معاملات سهام

ارزش کل معاملات امروز بازار سهام به 248 هزار و 163 میلیارد تومان رسید. ارزش معاملات اوراق بدهی در بازار دوم 241 هزار و 290 میلیارد تومان بود که 97 درصد از کل ارزش معاملات بازار در آن روز را شامل می شود.

ارزش معاملات خرد نیز با 10 درصد افزایش نسبت به روز معاملاتی قبل به 4 هزار و 314 میلیارد تومان رسید.

بالاترین ارزش معاملات سهام

در معاملات امروز، نماد شبندر بیشترین ارزش معاملاتی بازار سهام را به خود اختصاص داد که 90 میلیارد تومان ارزش داشت.

پس از شعبندر، هکشتی بیشترین ارزش معاملات را به خود اختصاص داد و خساپا با بیشترین ارزش معاملات در جایگاه سوم قرار گرفت و پس از آن دو نماد وبملت و قنوش در رتبه های بعدی با بیشترین ارزش معاملات قرار گرفتند.

بزرگترین حجم تراکنش

در جدول حجم معاملات، سهام D با 362 میلیون و 810 هزار و 340 سهم در صدر قرار دارد. خساپا با بیشترین حجم معاملات بازار در رتبه دوم و شستا در رتبه سوم قرار گرفتند. دو توکن Hafars و Webmelet نیز در ردیف بعدی با بیشترین حجم معاملات بازار قرار گرفتند.

جستجو و عرضه سهام

در معاملات روز دوشنبه 93 نماد با صف خرید و 39 نماد با صف فروش مواجه شدند. ارزش کل صف های خرید با 36 درصد افزایش نسبت به روز کاری قبل به 525 میلیارد تومان رسید و ارزش کل صف های فروش با 28 درصد کاهش به 206 میلیارد تومان رسید.

نقشه بورس بر اساس ارزش معاملاتی

رخ سبز بازار/ 127 میلیارد تومان سرمایه وارد بورس شد

دیدگاهتان را بنویسید

Scroll to top