رزین هنری اپوکسی (قیمت، قالب سیلیکونی و ابزار کار)


رزین هنری رزین اپوکسی (قیمت قالب سیلیکونی و ابزار کار) انواع آثار هنری با بهترین کیفیت و قیمت ارسال رایگان در تهران و کرج را از ما بخواهید.

رزین ها در انواع کامپوزیت و روشهای بدست آوردن مواد کامپوزیتی از رزین اپوکسی استفاده می شود که با توجه به نوع رزین و کیفیت و خواص مکانیکی خوب آن در سه نوع نازک، ضخیم و نیمه نازک برای ساخت انواع آثار هنری مانند رزین هنری این شناخته شده است.

برای خرید تماس بگیرید.

رزین اپوکسی چیست؟

رزین یک ماده شیمیایی دو جزئی است که همراه با سخت کننده یا خشک کننده به فروش می رسد و کاربردهای صنعتی نیز دارد. هوا خشک نیست به این معنا که هنگام قرار گرفتن در معرض هوا خشک نمی شود و برای خشک شدن یا سفت شدن به جزء دوم که سخت کننده است نیاز دارد.

بسته به نوع و نسبتی که روی ظرف نوشته شده است، دو جزء هاردنر و رزین بر اساس فرمول و کاربرد آن با هم مخلوط می شوند سپس روی سطح یا ماتریس مورد نظر استفاده می شوند.

هنگام ساخت زیورآلات رزینی معمولا از اپوکسی 50% استفاده می کنند یعنی نسبت رزین به هاردنر 2 به 1 است در کریستال سروینیک این نسبت یکنواخت است.

اپوکسی چوب شبیه به رزین اپوکسی و هاردنر است اما فرمول آن برای کار با چوب به گونه ای است که برای سطوح چوبی مناسب است، البته می توانید از رزین چوب برای سطوح دیگر نیز استفاده کنید. چوب به دلیل خواص طبیعی خود نیاز به نوع خاصی دارد که با بافت و طبیعت چوب سازگار باشد، چسبندگی مناسبی داشته باشد و بتواند علاوه بر افزایش ماندگاری چوب، زیبایی را نیز به آن بیافزاید.

. می توان از آن در ساخت میزهای اپوکسی و وسایل تزئینی استفاده کرد. اپوکسی پس از خشک شدن کریستالی و شفاف می شود و به ماده جامد و شفاف بی رنگ تبدیل می شود.

این عملکرد در نقاشی های انتزاعی و همچنین برای تثبیت سطوح مختلف و سطوح ضد آب استفاده می شود.

رزین اپوکسی شفاف علاوه بر تمامی کاربردهای صنعتی خود به دلیل شفافیت مورد توجه هنردوستان قرار گرفته است. در حین استفاده، دمای اتاق باید ثابت باشد و هیچ گونه نوسان دما وجود نداشته باشد. هنگام مخلوط کردن دو جزء، حباب‌هایی به وجود می‌آید، برای برداشتن حباب‌ها نباید عجله داشته باشید، بلکه مخلوط دو جزئی باید استراحت کند و سپس با حرارت فندک حباب‌ها را خارج کنید.

تفاوت رزین نازک و ضخیم: رزین اپوکسی ضخیم آن را در گوشه های کار محدب می کند و کناره ها و زیر کار را راحت تر تمیز نگه می دارد و می توان از آن برای ساخت زیورآلات رزینی استفاده کرد.

اپوکسی رقیق شده برای کارهایی که رزین و رنگ باید روی کار بلغزند، مانند اثر ریختن، مناسب تر است. آموزش زیورآلات رزینی و رزینی و زیورآلات چوبی و…

رزین هنری اپوکسی (قیمت، قالب سیلیکونی و ابزار کار)


آشنایی با انواع رزین های هنری اپوکسی

نوع اول

رزین نازک یا رزین صاف این رزین به دلیل ویسکوزیته (نازکی) کم به راحتی حباب می کند. زمان خشک شدن این رزین سریعتر از سایر انواع رزین است. این نوع رزین 50% هاردنر و مناسب قالب گیری می باشد شما عزیزان می توانید انواع قالب های سیلیکونی مناسب برای رزین اپوکسی را در قسمت قالب های سیلیکونی سایت هنر آنلاین مشاهده نمایید.

نوع دوم

رزین نیمه ضخیم یا رزین 100ct این نوع رزین دارای 50 درصد سخت کننده می باشد. این رزین اپوکسی برای ساخت قطعات بزرگ و حجیم که ضخامت زیادی دارند (مانند میزهای اپوکسی ترکیب شده با چوب) مناسب است و بیشتر برای کارهایی که نیاز به رزین و رنگ برای سر خوردن روی کار دارند مانند ریختن و افکت های انتزاعی، نقاشی مناسب است. روی بوم

نوع سوم

رزین ضخیم یا رزین شیمیایی، این نوع رزین دارای 50 درصد سخت کننده است و به دلیل غلظت بالای آن، این محصول برای ساخت کاشی های رزینی دست ساز و تزیینات برای ایجاد حالت گنبدی شکل بسیار مناسب است. علاقه مندان به ساخت انواع کریستال رزین می توانند به قسمت اصلی کریستال رزین سایت هنر آنلاین مراجعه کنند.

نوع چهارم

رزین کریستال سروینیک، این نوع رزین دارای سخت کننده 1:1 می باشد. Cervinic Crystal یک رزین قابل برس است که می تواند روی هر سطحی استفاده شود و به پروژه شما لعاب بسیار تمیز و براقی می بخشد.

نحوه کار با رزین اپوکسی

مرحله اول: بهتر است کار را با رزین اپوکسی شروع کنید، ابتدا رزین و هاردنر را با سشوار یا آب گرم گرم کنید (توجه داشته باشید که خیلی داغ نباشد، مثلاً آب جوش نباشد)

در مرحله دوم: باید رزین و هاردنر را طبق نسبت نوشته شده روی بسته رزین اپوکسی خود مخلوط کنید، به عنوان مثال: اگر هاردنر شما 50 درصد است و 100 گرم رزین بریزید، باید 50 گرم هاردنر را مخلوط کنید. با آن. به این مدل دقت کنید به آن ترکیب 1:2 نیز می گویند یعنی اگر یک فنجان هادنر بریزید باید دو فنجان رزین به آن اضافه کنید اما برای این کار بهتر است از ترازوی دیجیتال در بخش ابزار رزین، برای دریافت پاسخ بهتر. توجه داشته باشید که رزین و هاردنر باید به آرامی و کاملاً مخلوط شوند. تاکید می کنم اگر این دو خوب با هم مخلوط نشوند، اپوکسی شما به هیچ وجه خشک و خشک نمی شود.

در مرحله سوم: هنگام اختلاط رزین و هاردنر معمولاً در داخل مایع حباب هایی ظاهر می شود که از شدت حرارت و رقیق شدن رزین کاسته می شود و پس از این مرحله لازم است این مخلوط برای مدتی استراحت کاملاً بماند. زمان می تواند به عنوان گرمایش با توجه به حباب های رزین مهم باشد.

مرحله 4: پس از مرحله استراحت، رزین شما آماده است تا فرآیند پخت را طی کند، در این مرحله، اگر هنوز حباب هایی در پایه شما وجود دارد، می توانید از فندک های اتمی برای حذف آن حباب ها از رزین استفاده کنید.

رزین هنری اپوکسی (قیمت، قالب سیلیکونی و ابزار کار)

دیدگاهتان را بنویسید

Scroll to top