زنی که بدون حجاب بیرون می رود بیمار است. بهش سیلی نزن


به گزارش اختاز نیوز، سید احمد خاتمی در خطبه های نماز جمعه این هفته تهران (جمعه 9 تیر) گفت: امام حسین (ع) در روز عاشورا اینگونه مردم را به تقوا دعوت کردند: زندگی خصوصی خود را برای خدا پاسدارید و اسیر دنیا نباشید، تقوا بهترین توشه و سرمایه برای روز جود است.

به گزارش فارس، وی ادامه داد: درگذشت شیخ عفیف نابلسی را که از علمای مجاهد و حامی مقاومت بود به سید حسن نصرالله رهبر مجاهدین حزب الله تسلیت می گویم و همچنین از قهرمانی تیم ملی والیبال در مسابقات جهانی تشکر می کنم.

خطیب نماز جمعه این هفته با اشاره به هتک حرمت به قرآن کریم در سوئد گفت: این اتفاق با حمایت دولت و پلیس رخ داد. اگر دیوانه ای مرتکب اشتباه شده بود، دولت را مقصر نمی دانستیم، اما پلیس سوئد از این اقدام حمایت کرد.» اما دولت سوئد حمایت کرد، ملت های مسلمان باید برای دولت این کشور متاسف شوند.

خاتمی گفت: از دولت تشکر می کنم که سفیر سوئد را فراخواند، برای مردم و دولت عراق افتخار ویژه ای دارم زیرا آنها با تمام وجود با این انحراف مخالفت کردند. باید بدانند که بازی با دین بازی با دم شیر است، باید بدانند که بازی با قرآن هزینه های زیادی دارد.

وی با بیان اینکه پیشاپیش از شرکت در راهپیمایی بعد از نماز تشکر می کنم، تصریح کرد: ماه محرم ماه جماعات حسینی است. این مجالس سرمایه دین است، اسلام با این مجالس ماندگار شده است. لازم به ذکر است که این مجالس به دستور امام صادق (ع) تشکیل می شد.

خطیب این هفته نماز جمعه تهران تصریح کرد: روسای هیئت ها و سخنرانان باید قدر این مجالس را بدانند و عاشورای امروز را تبیین کنند. قرارگاه امام حسین (ع) قرارگاه نظام اسلامی است.

خاتم افزود: شورهای حسینی را کم نکنید، به سینه زدن، زنجیر و اطعام با شور ادامه دهید، زیرا اینها شعائر است و باید این اعمال را زنده نگه داشت، البته باید بر شعور حسینی نیز تاکید کرد.

وی با بیان اینکه در یکی دو هفته اخیر دو حرکت مقدس شکل گرفته است، تصریح کرد: اولین حرکت راهپیمایی ده کیلومتری عید غدیر در تهران است که ابراز محبت به امیرالمومنین(ع) است.

خطیب نماز جمعه این هفته تهران افزود: این یک اقدام مقدس و کاملاً خودجوش بود، مطلقاً کار حکومتی نبود، آیا برخی با اهل بیت اختلاف دارند؟ می گویند حرکت 10 کیلومتری مال دولت بود، کدام دولت؟ مردم بود. آیا می خواهید با کلمه دولت این اقدام را کوچک کنید؟ می نویسند بهتر است از این پول برای نجات یوزپلنگ استفاده کنند. شما با دشمنی با امیرالمومنین(ع) با نظام دشمنی می کنید.

خاتمی دومین اقدام مقدس را حجاب و اجتماع زنان برای عفاف عنوان کرد و گفت: از این عمل بوی عشق به خدا و محبت حضرت زهرا(س) و حضرت زینب(س) که بسیار مقدس هستند به مشام می رسد و این جلوه ای از شور دینی این زنان است. سران سه قوه از حجاب بیمار شدند. اینها نمونه هایی از مناسک عبادی و قرار دادن نشانه های دین در سطح عالی است.

وی همچنین در مورد حجاب افزود: «هرجا می روم سخنرانی کنم، متدینین می گویند تکلیف بی حجاب ها چه می شود؟» حجاب امری نیست که آخوندها تصمیم بگیرند، حجاب را خدا می گوید، بیش از ده آیه قرآن کریم در مورد حجاب است، اکثر مراجع حجاب را از ضروریات دین می دانند، همان طور که نماز را واجب می دانند. آنها با تجویز حجاب برای روحانیون، بی حجابی ها را گمراه می کنند، در حالی که مسئولان صد سال پیش از حجاب صحبت می کردند، در حالی که حجاب سیاسی نبود.

خطیب نماز جمعه این هفته تهران با اشاره به سخنان برخی روحانیون گفت: روحانیون بی حجابی در کشور را تئوریزه نکنند چرا که حجاب یکی از بدیهیات دین است.

خاتمی با بیان اینکه نکته دومی که می خواهم در مورد حجاب بگویم این است که ارشاد فرمودند بی حجابی در شرع و سیاست حرام است، تصریح کرد: متذکر می شوم که در حوزه نهی از منکر بی حجابی باید از قول معروف سدید و کریم استفاده شود. زنی که برهنه بیرون می‌رود مریض است، نباید به او سیلی زد، بلکه باید خوب رفتار کرد. تعاملات باید انسانی و محبت آمیز باشد، اینها دختران این کشور هستند، آنها از خارج نیامده اند، نهی از منکر باید از قرآن باشد.

وی افزود: حجاب متن دین است، این ملت بیش از 200 هزار شهید داده و اکنون هر لحظه شهید می دهند تا احکام اسلام و قرآن در جامعه حاکم شود. این ملتی که من می بینم اجازه نمی دهد عده ای از روی هوی و هوس به احکام اسلام حمله کنند.

خطیب نماز جمعه این هفته تهران با تاکید بر اینکه همه در بحث حجاب تکلیف دارند، تاکید کرد: خانواده ها در بحث حجاب تکلیف دارند، گاهی مادر حجاب دارد اما دختر نه. من یک افسر را نمی شناسم که از این بیدادها خوشحال باشد، من از افسران مظلوم پلیس حمایت می کنم، فکر می کنم آنها در خط مقدم هستند و باید در این زمینه به وظیفه خود عمل کنند.

خاتمی گفت من در متن مردم هستم و با نگرانی می پرسند محجبه ها جمع می شوند یا نه؟ وی گفت: قول می دهم تا زمانی که روی صحنه هستید بدانید که بی حجابی تبدیل به عرف نمی شود و عرف کشور حجاب است. من به مسئولین هم می گویم توده مردم حجاب می خواهند و می خواهند بوی دین را استشمام کنند نه بوی بی دینی.

زنی که بدون حجاب بیرون می رود بیمار است. بهش سیلی نزن

دیدگاهتان را بنویسید

Scroll to top