مجله اینترنتی

خبرهای روز دنیای آنلاین

زیردریایی تیتان دلتاماگ


سرنوشت غم انگیز کشتی تایتانیک با مسافرانش از طبقات مختلف اقتصادی، داستانی آشنا برای مردم مدرن است. از 2200 مسافر این کشتی تنها 700 نفر پس از برخورد با کوه یخ باقی ماندند.

زیردریایی تیتان که برای یک ماجراجویی هیجان انگیز به دیدن کشتی تایتانیک رفته بود، در سرنوشت غم انگیز تایتانیک شریک شد. پنج نفر علاقه مند به ماجراهای کشتی تایتانیک با این زیردریایی که توسط Oceangate ساخته شده بود به آب های عمیق اقیانوس اطلس رفتند اما هرگز بازنگشتند. ما را در دلتاماگ دنبال کنید.

تایتانیک پس از 100 سال می میرد

ثروتمندان سرگرمی های جاه طلبانه زیادی دارند. یکی از این تفریحات ماجراجویان، بازدید از اعماق اقیانوس ها با کمک زیردریایی های مجهز است.

شرکت اوشن گیت که مالک آن است زیردریایی تیتان او مسئول آن است، برای هر تور 8 ساعته برای دیدن تایتانیک در اعماق، او 250000 دلار از بازدیدکنندگان فردی به دست آورد. اما این بار سرنوشت دیگری در انتظار مهمانان این زیردریایی کوچک در اقیانوس اطلس بود.

سرنوشت خدمه زیردریایی تایتان

زیردریایی های توریستی مشابه تایتان ظرفیت پنج نفر را دارند که یکی از آنها کاپیتان زیردریایی و بقیه مسافر هستند. در زیردریایی تیتان همیش هاردینگ، شاهزاده دیوید و پسرش سولومون دیوید و پل هنری از فرانسه در این مراسم حضور داشتند. استاکتون راش مدیر اجرایی Oceangate، کاپیتان زیردریایی بود.

همیش هاردینگ: میلیاردر ۵۸ ساله بریتانیایی که سفرهای متعددی به قطب جنوب داشته است. ماجراجویی او آنقدر زیاد بود که به فضا سفر کرده بود.

سلیمان داود: پسر 19 ساله شاهزاده دیوید که برخلاف میل خود به این سفر برده شد.

پل هنری نارگول: محقق 77 ساله، عضو سابق نیروی دریایی فرانسه، که به مطالعه کشتی تایتانیک علاقه مند بود و عضو اولین تیمی بود که در سال 1987 به دنبال لاشه کشتی تایتانیک بود.

استاکتون راش: کاپیتان زیردریایی تیتان 61 ساله و یکی از سهامداران اصلی شرکت Oceangate و مسئولیت مدیریت این زیردریایی را بر عهده داشت.

این زیردریایی که روز یکشنبه 18 ژوئن برای بازدید از لاشه کشتی تایتانیک در 600 کیلومتری سواحل نیوفاندلند کانادا به آب انداخته شد، پس از مدت کوتاهی ارتباط خود را با کشتی اصلی قطع کرد.

علت حادثه زیردریایی تایتان

پس از گزارش ناپدید شدن زیردریایی، گارد ساحلی اعلام کرد که خدمه به مدت 4 روز اکسیژن کافی خواهند داشت و این امر باعث شد که آنها جستجوی گسترده ای را برای جستجوی زیردریایی آغاز کنند.

پس از چند روز جستجو برای یافتن بقایای جسد زیردریایی تیتان پیدا شد. علت انهدام آن انفجار داخلی تنها چند ساعت پس از جدا شدن از کشتی مادر اعلام شد.

بر اساس گزارش‌ها، بازدیدکنندگان در زمان حادثه ممکن است قادر به دیدن کشتی تایتانیک نباشند، اما وحشتی که مسافران تایتانیک در صد سال پیش تجربه کرده‌اند و حتی غم‌انگیزتر از آن، مرگ آنها در وسط اقیانوس را به اشتراک گذاشته‌اند. زیردریایی تیتان او از طریق امواج زمان به کشتی تایتانیک پیوست.

پیشنهاد مطالعه:آپدیت تلگرام قصه‌ای دنباله‌داررا بخوانید.
زیردریایی تیتان دلتاماگ

دیدگاهتان را بنویسید

Scroll to top