مجله اینترنتی

خبرهای روز دنیای آنلاین

ساخت خانه های کلبه ای مشروط به تامین برق

من گزارش میدم اخبار برای کارآفرینان به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان ؛ زمین یکی از مهمترین برنامه های ساخت و ساز و تولید مسکن به ویژه در شهرهای کوچک برای توسعه افقی شهرها است و با توجه به اینکه در حال حاضر رئیس جمهور و وزیر راه و شهرسازی بر این حوزه تاکید دارند و همچنین ساخت ویلا و مسکن تک طبقه برنامه های زیادی در این حوزه اجرا می شود.

البته ساخت مسکن یک طبقه در بسیاری از شهرهای کوچک مستلزم تامین زمین است که شاید در شهرهای شمالی کشور کمی سخت باشد، اما در این زمینه ارسلان مالکی معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: یکی از مشکلات تامین زمین برای طرح ملی مسکن در این استان های شمالی، وجود منابع درجه یک و دو زمین کشاورزی یا ملی برای جنگل است.

ملکی بیان کرد: با وجود مشکلات تامین زمین در استان های شمالی، زمین های خوبی برای راه اندازی شهرک های مسکونی شناسایی شده و عملیات اجرایی به زودی آغاز می شود.

به گفته مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن، از نظر پروژه هایی که آغاز کرده ایم، 13 هزار واحد زمین تهیه شده و عملیات اجرایی 4 هزار و 800 واحد مسکونی نیز در این استان ها آغاز شده است.

بنابراین با توجه به اینکه ساخت ویلاهای یک طبقه یکی از مهمترین برنامه های دولت است، لذا اجرای این طرح می تواند زمینه ساز ارتقا و افزایش فرهنگ ایرانی و اسلامی باشد.

ساخت خانه های کلبه ای مشروط به تامین برق
بیشتر بخوانید:  انتقاد تند معاون رئیسی به خبر استیضاح امیرعبداللهیان

دیدگاهتان را بنویسید

Scroll to top