سالاد سالم؛ چگونه یک سالاد خوشمزه و مقوی درست کنیم؟


فقط به این دلیل که چیزی به نام سالاد می خورید به این معنی نیست که سالم است. برای اثبات به رستوران های زنجیره ای بزرگ نگاه کنید چگونه یک سالاد حاوی 1000 کالری و 50 گرم شکر است در حال آماده شدن هستند

اما حتی سالادهای خانگی یا سالادهایی که خودتان از بخش سلف سرویس رستوران‌ها انتخاب می‌کنید نیز می‌توانند باعث شکست شما شوند، اگر مراقب چیزی که انتخاب می‌کنید یا به آن‌ها اضافه می‌کنید، نباشید.

از این 8 نکته برای افزایش مواد مغذی و کاهش خطرات سلامتی در بشقاب بعدی سالاد خود استفاده کنید.


  1. تخم مرغ را اضافه کنید.

بر اساس یک مطالعه جدید در دانشگاه پردو، چربی موجود در زرده تخم مرغ، جذب کاروتنوئیدها (آنتی اکسیدان هایی که ممکن است خطر ابتلا به برخی بیماری های چشمی و سرطان را کاهش دهد) را تا 500 درصد بیشتر از مصرف سبزیجات ساده افزایش می دهد.

البته اضافه کردن تخم مرغ به این معنی نیست سالاد اولیویه پر شده با تخم مرغ و سس مایونز نیز می تواند خواص غذایی داشته باشد.


  1. سبزیجات را مخلوط کنید.

یک مطالعه منتشر شده در مجله Agricultural and Food Chemistry نشان می دهد که آنتی اکسیدان های موجود در کاهو بسیار کندتر از کلم قرمز شروع به خنثی کردن رادیکال های آزاد می کنند و کلم قرمز اثر آنتی اکسیدانی بسیار سریع تری دارد. مخلوط کردن دو رنگ سبزیجات می تواند محافظت بهتر و طولانی تری در برابر خطر رادیکال های آزاد ایجاد کند.


  1. کلم را در جای خود نگه دارید.

کلم پیچ بسیار رایج است، اما این بدان معنا نیست که از نظر تغذیه ای نسبت به کاهو برتری دارد.

در حقیقت، در تجزیه و تحلیل مواد مغذی غذاها، کلم پیچ نسبت به سایر سبزیجات مانند شاهی، کلم چینی، سبزی چغندر، اسفناج و حتی کاهو در رتبه پایین تری قرار می گیرد زیرا نسبت به سایر سبزی ها سالم تر است.


  1. فراموش نکنید که خودتان سس درست کنید.

نه تنها تهیه سس خانگی به طرز شگفت انگیزی آسان است و کاملاً مطابق با ذائقه شما سفارشی می شود، بلکه تحقیقات اخیر نشان می دهد که ساده ترین راه برای حذف شکر اضافی و برخی از مواد شیمیایی موجود در مقادیر زیاد در شیشه هایی که خریداری می کنید، افزایش وزن مستقیم است. مربوط.


  1. برش های نازک نان تست را با آجیل جایگزین کنید.

هر سالاد به کمی ترد نیاز دارد، اما یک بسته برش های نازک نان تست، در حالی که کالری کمتری نسبت به آجیل دارد، اغلب با آرد سفید تصفیه شده، که حاوی مواد مغذی کمتر و فیبر کمتری است، تهیه می شود.

از سوی دیگر، یک مشت آجیل حاوی چربی‌ها و پروتئین‌های سالم است که به سالاد شما قدرت ماندگاری بیشتری می‌دهد.


  1. از پنیر پرچرب نترسید.

نتایج دو مطالعه جدید در مجله آمریکایی تغذیه بالینی نشان می‌دهد که محصولات لبنی پرچرب واقعاً مفید هستند، با یک مطالعه نشان می‌دهد که خطر ابتلا به دیابت نوع 2 در افرادی که لبنیات پرچرب مصرف می‌کنند در مقایسه با افرادی که محصولات لبنی پرچرب مصرف می‌کنند کمتر است. لبنیات بدون چربی یا کم چرب، قبلا 23 درصد کمتر بود.

پنیرهای پرچرب، به خصوص انواع بدبو مانند آبی و گورگونزولا، و همچنین پنیرهای بسته بندی شده طعم دار، باعث می شود کمتر غذا بخورید.


  1. از جوانه های نارس و خام خودداری کنید.

بله، اگرچه جوانه‌ها مغذی به نظر می‌رسند، اما طبق گفته سازمان غذا و داروی ایالات متحده، جوانه‌ها یک خطر جدی برای ایمنی مواد غذایی هستند و حداقل یک جوانه بزرگ از سال 1995 هر سال فراخوانی می‌شود. ترد آنها را با سبزیجات دیگری مانند نخود فرنگی جایگزین کنید.


  1. زغال اخته را با انار جایگزین کنید.

کشمش و زغال اخته خشک افزودنی های سالاد محبوب هستند، اما حاوی بیش از 40 گرم شکر در هر نصف فنجان هستند. در عوض، میوه های تازه مانند تکه های انگور و دانه های انار را انتخاب کنید که هر نصف فنجان آن فقط 12 گرم شکر دارد.

سالاد سالم؛ چگونه یک سالاد خوشمزه و مقوی درست کنیم؟

دیدگاهتان را بنویسید

Scroll to top