سامانه شفاف سازی املاک بانک ها راه اندازی می شود

به گزارش کارآفرین نیوز به نقل از بازار، محسن زنگنه در حاشیه جلسه علنی امروز شورای اسلامی در نشست خبری مصوبات کمیسیون تلفیق برنامه هفتم توسعه، گفت: کمیسیون تلفیق برنامه هفتم توسعه بیش از 10 روز است که در حال بررسی این لایحه است. البته در برخی روزها جلسات ما دو و سه شیفت برگزار می شد.

وی بیان کرد: تاکنون بحث های مربوط به تورم، رشد اقتصادی و اصلاح ساختار بودجه به طور کامل انجام شده است، البته مواردی نیز برای اصلاح و تعیین تکلیف مانده است.

سخنگوی کمیسیون تلفیق برنامه هفتم توسعه گفت: برای تسهیل در صدور پروانه کسب نیز مصوباتی داشتیم و دستگاه ها موظف شدند از طریق درگاه مجوز رسمی مجوز صادر کنند.

زنگنه ادامه داد: در حوزه رونق اقتصادی، الزام دولت این است که ظرف مدت سه سال نسبت به واگذاری شرکت های دولتی که سهام دولتی آنها بیش از 50 درصد است، اقدام شود.

نماینده مردم تربت حیدریه در شورای اسلامی تصریح کرد: در خصوص ساختار نظام بانکی به ویژه برخورد با بی انضباطی بانک ها نیز مصوباتی داشتیم.

وی افزود: جدولی تهیه کردیم و بر اساس آن مقرر شد بانک ها نسبت کفایت سرمایه را افزایش دهند. دولت موظف شد سیستمی برای روشن شدن مالکیت املاک و مستغلات و مالکیت بانک ها ایجاد کند.

سخنگوی کمیسیون تلفیق برنامه هفتم توسعه تصریح کرد: بانک ها موظفند در مدت زمان تعیین شده تمامی املاک خود را در این سامانه قرار دهند. پس از این مدت پیش بینی شده، اگر اموال، املاک و یا سهامی که در سامانه ثبت نشده باشد، یافت شود، بانک مرکزی حق تملک این دارایی ها را دارد.

زنگنه تاکید کرد: بانک مرکزی را به عنوان ارگان اصلی کنترل تورم معرفی کردیم و بانک مرکزی باید تا پایان فروردین هر سال برنامه کنترل تورم خود را اعلام کند.

وی بیان کرد: از دولت خواستیم که تسهیلات را به سمت تولید سوق دهد. همه سود مرکب و سود سود را ممنوع کرده ایم که تاثیر خوبی در تولید خواهد داشت.

سخنگوی کمیسیون تلفیق برنامه هفتم توسعه گفت: در خصوص تملک دارایی های سرمایه ای شرایطی را ایجاد کرده ایم که دولت یا پروژه ها را با مشارکت بخش خصوصی انجام دهد یا به طور کامل به بخش خصوصی واگذار کند.

سامانه شفاف سازی املاک بانک ها راه اندازی می شود

دیدگاهتان را بنویسید

Scroll to top