سایت استاندارد چیست؟ / با استانداردهای وب سایت مورد نیاز بیشتر آشنا شویم…


برای داشتن یک سایت استاندارد به چه چیزهایی نیاز داریم؟

استانداردهای سایت توسط کنسرسیوم وب جهانی به رهبری تیم برنرز لی توسعه داده شده است.

این برنرسلی بود که با اختراعات خود وب سایت های امروزی را پایه گذاری کرد.

شاید تا به حال به این فکر کرده باشید که یک سایت استاندارد چه ویژگی هایی دارد؟

یا از خود بپرسید برای داشتن یک سایت استاندارد چه کاری می توان انجام داد.

یک سایت استاندارد باید دارای طراحی مناسب، گرافیک مناسب، توانایی کار بر روی تمامی دستگاه های هوشمند و استراتژی های سئوی مناسب باشد.

اگر هر یک از این عناصر در یک وب سایت رعایت نشود، می توان گفت که وب سایت شما یک وب سایت استاندارد نیست.

به عنوان مثال: اگر سایت شما طراحی مناسبی نداشته باشد، تعداد متقاضیان سایت شما بسیار کم خواهد بود.

به خصوص اگر قصد فروش محصولی را در سایت خود دارید و سایت شما طراحی لازم را ندارد، مشتری سایت شما ترجیح می دهد به وب سایتی اعتماد کند که چارچوب یک سایت خوب را داشته باشد.

به همین دلیل، ممکن است شانس خود را برای فروش یک محصول از دست بدهید و آسیب های جبران ناپذیری به کسب و کار خود وارد کنید.

به همین ترتیب، اگر سایت شما گرافیک خوبی نداشته باشد، مردم معمولا از وب سایتی بازدید می کنند که گرافیک خوبی دارد.

علاوه بر تمامی امکانات فوق، یک سایت استاندارد باید سرعت بالایی نیز داشته باشد.

اگر سرعت سایت شما پایین باشد، مشتری از مرور سایت شما خسته می شود و به تدریج علاقه خود را به سایت شما از دست می دهد، حتی اگر سایت شما طراحی خوبی داشته باشد.

یک سایت استاندارد باید قوانین ساختار متنی داشته باشد

این قانون توضیح می دهد که چگونه محتوا باید در یک وب سایت قرار گیرد و چگونه می تواند وب سایت شما را حتی برای افرادی که از نابینایی رنج می برند قابل دسترسی کند.

استفاده از این ابزار طراح وب را مجبور به رعایت این موضوع می کند، زیرا در صورت عدم رعایت این قانون توسط طراح سایت، وب سایت نمی تواند استانداردهای لازم را رعایت کند.

بنابراین یک وب سایت استاندارد می تواند کسب و کار شما را توسعه دهد، اما نمی توانید به هیچ شرکتی برای استانداردسازی وب سایت خود اعتماد کنید. باید شرکتی را انتخاب کنید که در زمینه طراحی وب سایت استاندارد تجربه داشته باشد و خدمات خوبی به شما ارائه دهد. از شرکت هایی که در این زمینه مهارت کافی دارند، شرکت آرانیک وب خدمات خوبی را با قیمت مناسب به مشتریان خود ارائه می دهد.

شعار این شرکت از ایده تا اجرا با شما هستیم که نشان می دهد از صفر تا صد ایجاد یک وب سایت استاندارد در کنار شما هستند همچنین کادر مجرب و پشتیبانی 24 ساعته شرکت نمی باشد. در موفقیت این شرکت بی تاثیر است.

در ادامه این مقاله راه حل های دیگری را ارائه می دهیم که می تواند به شما در استانداردسازی وب سایت کمک کند:

  • استفاده از فونت های استاندارد وب سایت

محتوایی که در وب سایت خود قرار می دهید باید دارای فونت استاندارد باشد، یک فونت استاندارد به شما کمک می کند تا محتوای خود را به یک شکل در همه مرورگرها و دستگاه های هوشمند نمایش دهید.

  • عدم استفاده از محتوای تکراری در سایت های استاندارد

برای داشتن یک وب سایت استاندارد، نباید محتوای تکراری و کپی شده از سایت های دیگر را در وب سایت خود قرار دهید زیرا موتورهای جستجو مانند گوگل ابزارهایی دارند که می توانند محتوای تکراری را شناسایی کنند.

بر رتبه سایت شما در موتورهای جستجو تاثیر می گذارد. به عنوان مثال، این ابزار در گوگل با نام Google Penguin شناخته می شود. این ابزار به راحتی وب سایت هایی را که درگیر جمع آوری مخاطب با استفاده از تکنیک به اصطلاح کلاه سیاه هستند، شناسایی می کند. در این صورت اگر فردی مقاله ای را در گوگل جستجو کند، دیگر سایت شما به آن شخص پیشنهاد نمی شود.

شما باید محتوا بسازید و به انجام آن ادامه دهید.

مهمترین چیز برای افزایش رتبه موتور جستجو، ایجاد محتوای منحصر به فرد یا محتوای محصول منحصر به فرد است.

نقشه سایت نقش موثری در ایجاد یک سایت استاندارد دارد.

می دانید که وقتی یک سایت به تازگی ایجاد می شود، موتورهای جستجو قادر به شناسایی تمام صفحات آن نیستند و صفحات داخلی فقط با لینک ها قابل شناسایی هستند، این کار زمان بر است و برای کسانی که قصد تجارت در سایت خود را دارند، زمان بسیار مهم است. برای آنها این امر منجر به مشکلاتی می شود، اما نقشه سایت تا حدودی این مشکل را حل می کند و به موتورهای جستجو کمک می کند تا در کمترین زمان ممکن تمام صفحات وب سایت شما را شناسایی کنند.

برای درک بهتر این سوال به فروشگاهی فکر کنید که تمام آمادگی های لازم را برای افتتاح آن انجام داده اید و در روز افتتاحیه برای شناخت بهتر فروشگاه خود کاتالوگ بازدید کننده و فروشگاه را ارائه دهید. نقشه راه برای – دسترسی خوب به تمام قسمت های فروشگاه

این برای هدف قرار دادن موتورهای جستجو بر اساس ترجیحات سایت شما است.

اندازه صفحه اول وب سایت شما باید به گونه ای باشد که بازدیدکننده وب سایت شما با اتصال به اینترنت معمولی بتواند در عرض 3 ثانیه به سایت شما دسترسی داشته باشد.

اگر زمان انتظار افزایش یابد، ممکن است شانس خود را برای معرفی محصولات خود از دست بدهید، بنابراین صفحه اول وب سایت شما نباید محتوای سنگین داشته باشد، ممکن است باور نکنید، اما طبق تحقیقات کارشناسان، اگر وب سایت شما در عرض 4 تا بارگذاری شود. 6 ثانیه بیش از 50 درصد از بازدیدکنندگان سایت خود را از دست می دهید.

بنابراین، یکی دیگر از مواردی که استاندارد یک وب سایت را تعیین می کند، میزان محتوایی است که در وب سایت قرار می گیرد.

یک سایت استاندارد نیاز به گرافیست دارد، امروزه سایت های استاندارد لوگوی خاص خود را دارند که جدای از تعیین استاندارد سایت خود باعث می شود بازدید کننده بیشتر به وب سایت شما علاقه مند شود.

یکی از وب سایت هایی که می تواند در زمینه طراحی گرافیک به شما کمک کند شرکت آرانیک وب می باشد که این شرکت علاوه بر طراحی گرافیکی منحصر به فرد لوگو می تواند اپلیکیشنی نیز برای وب سایت شما ایجاد کند تا ارتباط بین وب سایت شما و کاربر را بهبود بخشد.

هدف شرکت آرانیک وب ارتقای استانداردهای وب سایت است و تمام تلاش خود را برای این امر انجام می دهد.

برای مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید:

28428676-021 جهت تماس مستقیم

09038481012 (فقط چت واتساپ)

ایمیل: [email protected]

سایت استاندارد چیست؟ / با استانداردهای وب سایت مورد نیاز بیشتر آشنا شویم…

دیدگاهتان را بنویسید

Scroll to top