سایت مشاوره حقوقی آنلاین – مشاوره حقوقی چیست و مشاور کیست


سایت مشاوره حقوقی آنلاین تخصصی یکی از بهترین، سریع ترین، دقیق ترین و ارزانترین راه برای نشان دادن راه درست، از طرف مشاور حقوقی به شماست.

چرا که در دنیای پرمشغله امروز، دسترسی به خدمات حقوقی سریع و آسان از اهمیت بالایی برخوردار است.

در واقع مشاوره حقوقی آنلاین راه حلی نوین برای این نیاز است که امکان دریافت راهنمایی و مشاوره از وکلای متخصص را بدون نیاز به مراجعه حضوری فراهم می‌کند.

زمینه های کاربرد مشاوره حقوقی آنلاین عبارتند از::

 • مسائل خانوادگی: طلاق، مهریه، نفقه، حضانت فرزند، ارث و…
 • مسائل ملکی: خرید و فروش ملک، اجاره، رهن، قراردادهای پیمانکاری، دعاوی ملکی و ثبتی و…
 • مسائل حقوقی مرتبط با انواع کسب و کار(مقاله کسب و کار اینترنتی و انواع ایده های آن): ثبت شرکت، تنظیم قراردادهای تجاری، دعاوی تجاری، وصول مطالبات، امور مربوط به چک و سفته و…
 • مسائل کیفری: سرقت، کلاهبرداری، خیانت در امانت، توهین و افترا، ضرب و جرح، و سایر جرایم مرتبط
 • مسائل حقوقی بین‌المللی: مهاجرت، ازدواج بین‌المللی، طلاق بین‌المللی، قراردادهای بین‌المللی و…

در این مقاله موارد مهم برای گرفتن مشاوره از سایت های مشاوره حقوقی آنلاین باید چطور باشد را توضیح خواهیم داد و در اخر مقاله به معرفی سایت های تخصصی آنلاین حقوقی خواهیم پرداخت.

 • مشاور حقوقی کیست؟
 • سایت حقوقی چه خدماتی ارائه می دهد ؟
 • وکیل کیست؟
 • وظایف مشاور حقوقی چیست؟
 • انواع مشاوره حقوقی کدام است؟
 • ضرورت داشتن مشاوره حقوقی چیست؟
 • مدرک مشاوره حقوقی باید چه در چه سطحی باشد؟
 • تفاوت مشاور حقوقی و وکیل در چیست؟
 • چگونه باید مشاوره حقوقی آنلاین بگیریم؟
 • موسسه حقوقی چیست؟
 • مزایای استفاده از مشاوره حقوقی آنلاین چیست؟
 • فواید استفاده از خدمات آنلاین سایت مشاوره حقوقی آنلاین تخصصی چیست؟
 • شرایط لازم تاسیس دفتر مشاوره حقوقی چیست؟
 • و…

از جمله سایت مشاوره حقوقی آنلاین تخصصی که می توانید با کلیک روی آن ها به سایت مربوطه هدایت شوید، عبارتند از:

 1. بنیاد وکلا – bonyadvokala.com
 2. وکیل وند – vakilvand.com
 3. وکیل تیک – vakiltik.com
 4. می توانید به شماره واتساپ (09306274183) پیام دهید تا لینک سایت شما در این لیست و جایگاه قرار گیرد.

فهرست مطالب مقاله > > >

وکیل کیست ؟

وکیلم؟ 🙂 بلههه
وکیل کسی است که برای گرفتن حق و حقوق شخص و شرکت در دادگاه ها به جای موکل خود با داشتن حق وکالت کارهای مربوط به آن شخص یا شرکت را انجام می دهد.
مشارو حقوقی یا مشاورین حقوقی اشخاصی هستند که در رشته حقوق فارغ التحصیل شده اند و می توانند در امور مختلف مثل حال اختلاف، قرداد ها و… مشاوره حقوقی دهد و یا به عنوان سردفتردار و.. نیز مشغول به کار شوند.

مشاوره حقوقی چیست ؟

در گذشته روابط بین افراد و تعاملاتشان ساده و محدود بود، اما در دنیای مدرن و پیچیده امروزی همه چیز فرق کرده است و معمولا افراد برای حل مشکلات و مسائل موجود در این تعاملات به مشاوره قانونی و حقوقی احتیاج دارند. 

در این مقاله قصد داریم راجع به نحوه عملکرد و مزایای بهره گیری از موسسات حقوقی آنلاین و مزیت مشاور حقوقی آنلاین اطلاعات جامعی را در اختیارتان قرار دهیم. اگر ترجیح می دهید در عصر اینترنت و تکنولوژی در سریع ترین و راحت ترین حالت ممکن راهی برای حل مسائل حقوقی خود پیدا کنید و با بعضی وب سایت ها و موسسه ها که دارای مشاوره حقوقی تلفنی رایگان 24 ساعته هستند تماس بگیرید و یا با وکیل آنلاین چت رایگان داشته باشید، تا انتهای مقاله با ما همراه باشید تا با مزایای سایت ها یا سایت مشاوره حقوقی آنلاین تخصصی آشنا شوید.

موسسه حقوقی چیست؟

بر اساس قوانین ثبتی و دادگستری ایران افرادی که دانش و آگاهی کافی در زمینه حقوق داشته باشند، می توانند موسسه حقوقی ثبت نمایند. جهت ثبت موسسات حقوقی افرادی متخصص نظیر قضات بازنشسته، وکلای باسابقه، اساتید علم حقوق و اعضای هیئت علمی دانشگاه ها می توانند با ارائه مدارک مورد نیاز اقدام کنند و با دریافت پروانه از سوی دستگاه قضایی موسسه خود را ثبت نموده و آغاز به کار کنند.

موسسه حقوقی یک واحد غیرتجاری و نهادی رسمی است که از اجتماع تعدادی حقوقدان مانند اساتید دانشگاه‌ها، وکلای زبده، مشاوران حقوقی، کارشناسان رسمی دادگستری، بازنشستگان حقوقی و … تشکیل می شود.  این مجموعه فضای علمی و تخصصی را فراهم می سازد که در آن احتمال حصول نتیجه ایده آل بیشتر است. برای حل مسائل حقوقی و پرونده های پیچیده دپارتمان هایی تخصصی در این موسسات وجود دارد که پرونده ها را به صورت گروهی و مشورتی بررسی می کنند. اعضای این سازمان به طور پیوسته و به روز آموزش داده می شوند که در این حالت با به چالش کشیدن این افراد در زمینه های حقوقی، دانش افراد مجموعه بیشتر شده و همگام با تغییرات زمان به حل مسائل و مشکلات مراجعه کنندگان می پردازند.

با عنایت به این که أخذ نظر از کارشناسان با تجربه برای امور متخلف از نظر عقلی، تاریخی و شرعی بسیار توصیه شده است، نیاز به حضور یک موسسه حقوقی برای ارائه خدمات مشاوره حقوقی بسیار قوت می گیرد. برای این که به بیراهه نروید و راه درست را پیش بگیرید، در زمینه های مختلفی از جمله ثبت شرکت، أخذ وام، عقد قرارداد، خرید و فروش، طلاق، دریافت سفته یا چک و تنظیم تفاهم نامه ی بین المللی می توانید از مشاوره حقوقی این موسسات پیش از هر گونه اقدام قانونی استفاده کنید.

کار موسسات حقوقی چیست؟

بسیاری از افراد برای حل مسائل حقوقی خود یک وکیل را انتخاب کرده و به دفتر وکالت مراجعه می کنند، اما بهتر است بدانید که سازمان حقوقی در مقایسه با دفتر وکالت ارجحیت دارد و به علت حضور جمعی از وکلای متخصص و شناخته شده در آن، امکان استفاده از نظرات جمعی و یک تیم بزرگ به جای یک وکیل و یا شخص حقوقدان برای موکل فراهم است.

علاوه بر این، در سازمان های حقوقی رسیدگی به پرونده ها به صورت دقیق و اطلاع رسانی به موکلین به موقع و بدون فوت وقت انجام می گیرد. نقطه قوت این سیستم وجود سیستم مدیریتی قوی جهت نظارت بر عملکرد وکلا است که آن ها را به ارائه گزارش کار پرونده موظف می نماید.

برخی از افراد با شنیدن نام موسسه حقوقی گمان می کنند که تنها برای دعاوی کیفری و حضور در دادگاه به استفاده از خدمات مشاوره این سازمان ها احتیاج دارند، در صورتی که خدمات ارائه شده در این موسسات بسیار متنوع است و هر موضوعی را که به نوعی به مسائل حقوقی مرتبط می شود در بر می‌گیرد.

مهم ترین خدمات موسسات حقوقی

از جمله مهم ترین خدماتی که موسسات حقوقی ارائه می کنند، عبارتند از؛

 • دعاوی کیفری
 • دعاوی حقوقی
 • امور خانواده نظیر طلاق، حق حضانت فرزند، استرداد جهیزیه، نفقه زوجه، مهریه، منع اشتغال زوجه و…
 • مشاوره حقوقی امور ملکی نظیر ثبت، رفع تصرف عدوانی، خلع ید و…
 • امور حقوقی بین الملل در حوزه شرکت ها و قراردادها
 • امور ثبتی در حوزه ثبت املاک یا اسناد و ثبت قراردادهای مختلف
 • امور ارث مانند حق انتقال و انحصار وراثت
 • مشاوره امور مالی و اداری
 • مسائل مربوط به جرائم فضای مجازی
 • مشاوره در زمینه بررسی و معرفی مزایا و معایب انواع مختلف شرکت های تجاری جهت ثبت شرکت جدید
 • تهیه و تنظیم تیپ های قراردادی اختصاصی برای پرسنل و مجموعه شما
 • ارائه راهکارهای مفید برای بهینه سازی بخش وصول مطالبات و مستند سازی اوراق در سازمان ها

لازم به ذکر است که علاوه بر مراجعه حضوری برای بهره مندی از خدمات موسسات حقوقی، می توانید به صورت مجازی از حقوق دانانی که سایت مشاوره حقوقی آنلاین تخصصی دارند، برای حل مشکلاتتان بهره بگیرید.

فواید استفاده از خدمات آنلاین سایت مشاوره حقوقی آنلاین تخصصی

همانطور که در موارد فوق ذکر کردیم، حضور یک موسسه با کادر متخصص می تواند به خوبی پاسخگوی نیاز شما در رابطه با مسائل حقوقی باشد. حال اگر این فرصت به صورت آنلاین فراهم شود، چه مزایایی دارد؟

یکی از جذابیت های عصر حاضر برقراری ارتباط و رفع نیازهای مختلف فرد در بستر اینترنت، بدون نیاز به حضور در مکان خاص و در ساعت مشخص است. در این حالت می توانید بسیار سریع و آسان از سرویس ها و خدمات بهره مند شوید.

مشاوره حقوقی آنلاین در عصر تکنولوژی و اینترنت

بی شک با توجه به این که اکنون عصر اینترنت است، بهره گیری از خدمات مشاوره حقوقی از طریق سایت های تخصصی در این زمینه می تواند از جهات زیر برای شرکت ها و یا اشخاص حقیقی بهتر باشد؛

1-  دسترسی آسان و سریع به مشاور حقوقی آنلاین و وکیل متخصص تلفنی در تمام ساعات روز

2-  امکان دریافت مشاوره دقیق و مفید از طریق وکلای برجسته و اشخاص حقوقی زبده بدون محدودیت مکانی

3-  صرفه جویی در وقت برای رفتن به موسسات به صورت حضوری و عدم اتلاف وقت در ترافیک و ایجاد خستگی

4-  امکان ارسال صدا، فیلم، عکس و متن به صورت فایل بدون نیاز به صرف هزینه برای چاپ کاغذی

5-  امکان انتخاب بهترین وکلا از طریق بررسی سوابق ذکر شده به صورت آنلاین و گزینش بهترین شخص با توجه به ملاک های مد نظر موکل نظیر جنسیت، موقعیت جغرافیایی و میزان حق الوکاله

6-  تنظیم اوراق قضایی نظیر لایحه، دادخواست و شکواییه بدون حضور فیزیکی و در سریع ترین زمان ممکن

7-  دریافت پاسخ به سوالات و دریافت مشاوره حقوقی خارج از ساعات کاری از طریق اپلیکیشن هایی نظیر واتس اپ یا تلگرام

8-  استفاده از راهنمایی های متخصص ترین افراد در حوزه مسائل قضایی و حقوقی بدون تاثیر فاکتورهایی نظیر مشغله کاری و مسافت طولانی

9-  راحت ترین و بهترین شیوه برای حل و فصل مسائل و مشکلات حقوقی به صورت آنلاین و بدون انتظار در نوبت های طولانی دفاتر وکلات و موسسات

10-  نبود هیچ گونه آزمون و خطا در رابطه با بررسی پرونده های موکلین به علت حضور افراد با تجربه و بررسی پرونده های مشابه به کرات

11-  انجام کل فرآیند کار به صورت الکترونیکی و امانت در حفظ مدارک و اطلاعات شخصی مراجعه کنندگان

ویژگی های سایت مشاوره حقوقی آنلاین تخصصی

با وجود تعداد بالای سایت مشاوره حقوقی آنلاین، انتخاب کمی دشوار می شود و شاید شما ندانید که چطور باید یک سایت معتبر را جهت دریافت مشاوره انتخاب کنید. گاهی اوقات افراد با انتخاب مشاوران غیر متخصص از مسیر اصلی منحرف می شوند، در پرونده های حقوقی شکست می خورند و یا به علت نتیجه نگرفتن به سراغ افراد متعدد می روند و هزینه زیادی را در این راه صرف می کنند. برای جلوگیری از بروز این اتفاقات به سراغ سایت هایی بروید که ویژگی های تخصصی با کارایی بالا داشته باشند.

ویژگی های مهم یک سایت مشاوره حقوقی آنلاین تخصصی با کارایی بالا

1-  خدمات قضایی را به صورت طبقه بندی شده و تخصصی ارائه کنند و در زمینه های مختلف فعالیت داشته باشند.

2- جهت آموزش پرنسل، مشتریان، شرکت های خصوصی و دولتی، جلسات مشاوره و سمینار برگزار کنند.

3- وجود اعضای فعال و خوش نام اعم از مشاوران، وکلا، کارمندان، مدیران و رئیس مجموعه از المان های اصلی معتبر بودن یک سایت مشاوره حقوقی آنلاین تخصصی است.

4- کلیه وکلای موسسه باید مدارک لازم شامل پروانه وکالت از کانون وکلا، مرکز مشاوران قوه قضاییه و دانشنامه معتبر داشته باشند.

5- ترکیب وکلای مجموعه باید تلفیقی از افراد جوان و افراد با تجربه و مسن تر باشد تا از کنار هم قرار گرفتن پشتکار، انگیزه و پیگیری جوانان در کنار ظرافت، تجربه و نکته سنجی افراد خبره بهترین نتایج برای یک پروند رقم بخورد.

6- یک سایت مشاوره حقوقی آنلاین تخصصی و خوب در اکثر پرونده ها سابقه درخشانی دارد؛ از این رو برای اعتبار سنجی سابقه و پیروزی در پرونده های سابق موسسه مورد نظر را بررسی کنید و در نظر بگیرید که این پیروزی در شاخه مربوط به مسئله حقوقی شما و در بازه زمانی نزدیک باشد.

7- موسسه حقوقی معتبر این امکان را برای موکل ایجاد می کند تا با وکلای مربوطه در ارتباط باشد و بتواند از مراحل کار و پیشرفت پرونده مطلع شود.

8- هدف نهایی موسسه حقوقی باید ایجاد حس رضایت در موکلین باشد؛ در واقع وکلا پیش از هر اقدامی باید در رابطه با  جزئیات پرونده شما را مطلع و در صورت نیاز نظراتتان را اعمال کنند.

شرایط لازم تاسیس دفتر مشاوره حقوقی چیست؟

 • حداقل دو نفر که باید یک نفر پروانه وکالت را داشته باشد و وکیل پایه 1 دادگستری باشد.
 • ندا شتن فساد در وکالت
 • سابقه 10 ساله یکی از دو موسس لازم است.
 • دارای تابعیت ایرانی باشد.
 • هیچ کدام از دو نفر نباید از نظر کیفری مشکلی داشته باشند.
 • نداشتن دفتر وکلات، شاغل یا عضو نبودن در موسسات دیگر حقوقی
 • ثبت موسسه و داشتن سرمایه اولیه حداقل 100 هزار تومانی
 • موسسه حقوقی آنلاین و حضوری باید دارای اساسنامه، شامل نام موسسه حقوقی، مشخصات کامل اقامتی اعضا موسس و … باشند.

مدارک لازم جهت ثبت و تاسیس دفتر مشاوره حقوقی

 • تکمیل کردن تقاضانامه و ارائه آن در دو نسخه
 • تکمیل کردن اساسنامه و ارائه آن در دو نسخه
 • کپی همه مدارک شناسایی و برابر اصل کردن ان در دفاتر اسناد رسمی
 • حداقل مدرک کارشناسی
 • معرفی نماینده از طرف هیات مدیره
 • اصل وکالت نامه یا کپی

معرفی سایت مشاوره حقوقی آنلاین

نام برند یا سایت لینک سایت
جهت تبلیغ تماس بگیرید 09306274183
مثال: سایت حقوقی SITEHOGOGI.IR

سخن پایانی برای مشاوره حقوقی آنلاین تخصصی

مشاوره گرفتن از سایت مشاوره حقوقی آنلاین در موارد مربوط به مسائل حقوقی لازمه موفقیت و انتخاب راه درست است. این کار وقتی تکمیل می شود که از سایت مشاوره حقوقی آنلاین تخصصی به خوبی استفاده کرده و در اولین قدم برای ورود به این مسائل اعم از ارائه دادخواست به دادگاه و یا سایر مراجع ذیصلاح، گرفتن حق و حقوق در یک پرونده، ثبت اسناد و … به سراغ موسسات حقوقی آنلاین با حداقل هزینه زمانی و مالی بروید و از خدمات آن ها استفاده کنید.

در این حالت، بی شک به بهترین نتیجه دست خواهید یافت، چرا که، وقت و زمان خود را برای مراجعه حضوری تلف نکرده، و می توانید بدون استرس و فوت وقت از اشخاصی که سایت مشاوره حقوقی آنلاین تخصصی دارند، کمک بگیرید. در این صورت وکلای پایه یک دادگستری و مشاوران کارآزموده با ارائه بهترین راهکارها شما را به مسیری درست موفقیت هدایت می کنند.

سوالات متداول (FAQs) در مورد مشاوره حقوقی آنلاین

هزینه مشاوره حقوقی آنلاین چقدر است؟
هزینه مشاوره حقوقی آنلاین به تخصص وکیل، پیچیدگی موضوع و زمان مشاوره بستگی دارد و نمی توان هزینه کلی برای این کار اعلام کرد.

چگونه می‌توانم یک وکیل مناسب برای مشاوره آنلاین پیدا کنم؟
می‌توانید از طریق وب‌سایت‌های معرفی شده در بالا یا با جستجو در گوگل وکیل مناسب خود را پیدا کنید.

مدارک لازم برای دریافت مشاوره حقوقی آنلاین چیست؟
مدارک لازم برای دریافت مشاوره حقوقی آنلاین به نوع موضوع و خواسته شما بستگی دارد که وکیل خودش درخواست خواهد کرد.

آیا مشاوره حقوقی آنلاین محرمانه است؟
بله، از نظر اخلاقی باید اطلاعات و گفتگوهای شما با وکیل محرمانه باقی بماند که برای اطمینان از این کار می توانید از وکیل های آشنا یا ثابت شده قبلی استفاده کنید.


جهت هماهنگی و مشاوره در واتساپ (09306274183) با ما در ارتباط باشید. هزینه تبلیغ نوشته شده در جدول زیر، برای یک ماه می باشند. برای تبلیغ های بالای 3 ماه 3%، 6 ماه 7% و 12 ماه 15% از ما تخفیف بگیرید. برای درج همیشگی آگهی در این صفحه به این شماره (۰۹۳۰۶۲۷۴۱۸۳)در واتساپ پیام بفرستید.

متنی بنر (اندازه 60*448)
نوفالو- 500.000 تومان نوفالو- 1.200.000 تومان
فالو- 1.000.000 تومان فالو- 2.400.000 تومان

تبلیغ متنی

محل تبلیغ مشاوره حقوقی آنلاین تخصصی شما

محل تبلیغ سایت مشاوره حقوقی آنلاین تخصصی شما


اندازه بنر ۴۶۸*۶۰


مقاله تخصصی آموزشی قبلی تخصصم اینه – در زمینه هنر (مقاله نکات و ابزارهای لازم آموزش طراحی و نقاشی با مداد برای مبتدیان ) را می توانید با کلیک روی عنوان آن بخوانید.

جهت تولید محتوای تخصصی و مشاهده هزینه رپورتاژ آگهی (با بازنشر در 20 شبکه اجتماعی و وبلاگ مختلف سایت) روی هر کدام از عناوین نوشته شده کلیک نمایید.


تاریخ نگارش مقاله: “10 تیر 1400”

تاریخ آپدیت: “5 اسفند 1402”


برای دریافت مقالات بعدی سایت ایمیل خود را در فرم زیر وارد کنید.


اینستاگرام و تلگرام ایده، نوآوری، خلاقیت و تکنولوژی ما هست
سایت مشاوره حقوقی آنلاین – مشاوره حقوقی چیست و مشاور کیست

دیدگاهتان را بنویسید

Scroll to top