سرمایه گذاری در بیت کوین را یاد بگیرید


در سال های اخیر علاقه به سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال مخصوصا بیت کوین در بین سرمایه گذاران افزایش یافته است. سرمایه گذاری در بیت کوین، مانند بسیاری از پدیده های جدید، مزایا و معایب بسیاری دارد. طرفداران ارزهای دیجیتال معتقدند که ارزهای دیجیتال آینده مبادلات انسانی هستند سرمایه گذاری ها در عین حال، مخالفان ارزهای دیجیتال را در زمره سرمایه گذاری های پرریسک می دانند. با این حال، باید بپذیریم که خرید بیت کوین یکی از پدیده های اصلی سرمایه گذاری است. بنابراین، در این مقاله به سرمایه گذاری در بیت کوین را یاد بگیرید پرداخت کرده اند.

بیت کوین چیست؟

بیت کوین یکی از ارزهای دیجیتالی است که توسط یک برنامه نویس یا گروهی از برنامه نویسان ایجاد می شود. در واقع یک فرد با نام ساتوشی او خالق بیت کوین است، اما تاکنون هیچ کس نتوانسته هویت واقعی این نام را ببیند. به همین دلیل است که برخی معتقدند گروهی از برنامه نویسان ممکن است چنین ارز دیجیتالی را ایجاد کرده باشند.

بیت کوین مانند سایر ارزهای دیجیتال ارزش ذاتی ندارد و پشتوانه آن طلا یا نقره نیست. یکی از دلایل ایجاد بیت کوین جلوگیری از سکه ها و توکن های تقلبی طراحی شده بود. در واقع کپی کردن و فریب دادن سایر ارزهای دیجیتال بسیار آسان است. در واقع بیت کوین وضعیت یک واحد پول رایج کشور را نیز دارد که کپی کردن آن بسیار سخت است.

بیت کوین

چرا در بیت کوین سرمایه گذاری کنیم؟

امروزه ارزهای دیجیتال زیادی در بازار وجود دارد. از این رو، ممکن است کمی گیج شوید. با این حال، در میان ارزهای دیجیتال مختلف، متوجه می‌شویم که معروف‌ترین آنها بیت‌کوین است. بنابراین، سرمایه گذاری در آن می تواند اعتماد به نفس بیشتری را برای شما به ارمغان بیاورد. در واقع، تقاضای بالای بیت کوین باعث شده است که در سال های اخیر شاهد افزایش قابل توجهی در ارزش بیت کوین باشیم. به همین دلیل، داشتن آن می تواند برای شما بسیار مفید باشد.

از اهمیت فراوان بیت کوین و دیگران ارزهای دیجیتال در سال های اخیر می توان به این نکته اشاره کرد که شرکت های معروفی مانند اسپیس ایکس، تسلا، پی پال و … تاکید کرده اند که در آینده نزدیک تنها ارزهای دیجیتال را برای خرید محصولات و خدمات خود می پذیرند که نتیجه همه اینها این است که سرمایه‌گذاری در بیت‌کوین و آموزش برای این امر الزامی است که همه مردم دنیا دیر یا زود باید به سمت آن حرکت کنند.

بیت کوین چگونه کار می کند؟

بیت کوین در یک پلتفرم و سیستمی به نام بلاک چین توزیع شده اند در واقع بلاک چین نوعی سیستم برای ثبت و ذخیره اطلاعات است. اطلاعات بیت کوین در بلوک های مختلف ذخیره می شود. زنجیره ای از این اطلاعات یک بلاک چین ایجاد می کند. شایان ذکر است که تنها تراکنش‌هایی که شامل سپرده‌گذاری و برداشت هستند در بلاک چین ثبت می‌شوند.

هر بلاک چین بخشی به نام دارد تازه هستند. هش یک الگوریتم ریاضی است که مانند یک سری کد مانند (xgdjkon2hdc3) است. هش در هر بلوک متفاوت و منحصر به فرد است. بنابراین می توانیم آن را با اثر انگشت هر شخصی مقایسه کنیم. هش هر بلوک ثابت است و تغییر آن باعث بی اعتباری آن می شود.

هر یک از بلوک ها علاوه بر هش منحصر به فرد خود، دارای هش بلوک قبلی نیز می باشد. بنابراین، زمانی که می خواهید هش یک بلوک را دستکاری کنید، باید بلوک های قبلی را نیز تغییر دهید. این امر تقلب و دستکاری بیت کوین را تقریبا غیرممکن می کند.

عملکرد بیت کوین

موضوع دیگر این است که افراد مختلف به بلاک ها دسترسی دارند. در واقع سیستم بلاک به گونه ای نیست که فقط چند فرد خاص یا سازمان مانند بانک ها به بیت کوین دسترسی داشته باشند و قیمت آن را کنترل کنند. همچنین می توانید با هر رایانه ای به شبکه بلاک چین دسترسی داشته باشید و یک کپی از اطلاعات آنها دریافت کنید.

اتصال کامپیوترها به بلاک چین و گرفتن یک کپی از آن به عنوان یک گره برای هر کاربر شناخته می شود. این باعث می شود بسیاری از مردم از تمام تغییراتی که در سریع ترین زمان ممکن رخ می دهند آگاه شوند. در نتیجه در او دستکاری و فریبکاری می بینند. ارسال بیت کوین بین افراد نیز از طریق دو کلید عمومی و خصوصی انجام می شود. به عبارت ساده، کلید عمومی شماره حساب شماست که با آن می توانید بیت کوین ارسال کنید. کلید خصوصی نیز امضا و رمز عبور شما است که برای ارسال بیت کوین به آن نیاز دارید. به طور کلی، روند ارسال به شرح زیر است:

 1. ارسال بیت کوین به کلید عمومی گیرنده
 2. امضای تراکنش با کلید خصوصی
 3. ارسال تراکنش ها به گره های بیت کوین
 4. بررسی صحت تراکنش از نظر اعتبار کلید خصوصی و میزان موجودی فرستنده از گره ها
 5. اگر تراکنش صحیح است، تایید اولیه بدهید و آن را در بلوک جدید وارد کنید

5 مرحله سرمایه گذاری در بیت کوین

اگرچه حوزه ارز دیجیتال یک فضای سرمایه گذاری جدید است، اما باید دانست که ورود هر چه سریعتر به این قسمت شما را از بسیاری از مردم دنیا پیشی خواهد گرفت. برای سرمایه گذاری در بیت کوین باید 5 مرحله زیر را طی کنید.

بهترین ارزهای مجازی برای سرمایه گذاری

به صرافی بیت کوین بروید

سرمایه گذاران بیت کوین از صرافی های ارز دیجیتال استفاده می کنند. البته باید بدانید که هیچ شرکت رسمی تحت عنوان تولید بیت کوین وجود ندارد. با این حال، چندین صرافی مختلف وجود دارد که شرایط معامله بیت کوین را تسهیل می کند. از معروف ترین صرافی ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • کوین بیس (کوین بیس)
 • بایننس (بایننس)
 • کراکن (کراکن)
 • جامینی (جوزا)
 • بث فینیکس (Bitfinex)

یک کیف پول بیت کوین بگیرید

هنگامی که یک صرافی معتبر پیدا کردید، باید یک کیف پول خریداری کنید. در واقع، سکه هایی که خریداری می کنید در کیف پول شما ذخیره می شوند. البته بهتر است بگوییم تراکنش های شما در آن ذخیره می شود. کیف پول های ارزهای دیجیتال به طور کلی به دو دسته کیف پول های داغ و کیف پول های سرد تقسیم می شوند.

وظیفه مشابه هر یک از این کیف پول ها ایجاد، ذخیره و مدیریت کلیدهای عمومی و خصوصی است. کیف پول سرد نیز به کیف پول سخت افزاری و کیف پول کاغذی تقسیم می شود. در یک کیف پول سرد سخت افزاری، کلیدهای عمومی و خصوصی بر روی دستگاهی مشابه یک هارد دیسک خارجی کوچک یا درایو فلش ذخیره می شوند.

مدل های کیف پول بیت کوین

این مدل کیف پول در انواع مختلفی ساخته می شود. با کیف پول های سرد کاغذی اطلاعات شما بر روی یک کاغذ داده می شود که روشی کاملا غیر دیجیتالی است. امنیت بالا بزرگترین مزیت کیف پول سرد است. بنابراین قیمت آنها نیز بسیار متغیر است.

کیف پول های گرم به سه دسته کیف پول موبایل، کیف پول آنلاین و کیف پول دسکتاپ تقسیم می شوند. در کیف پول های موبایل و دسکتاپ، می توانید کیف پول خود را به عنوان اپلیکیشن روی گوشی موبایل یا کامپیوتر خود داشته باشید. کیف پول داغ آنلاین نیز به گونه ای است که به شما امکان می دهد با استفاده از مرورگرهای وب به کیف پول خود دسترسی داشته باشید. کیف پول داغ آنلاین در مقایسه با دو دسته دیگر کمترین امنیت را دارد.

یکی از مزایای کیف پول های گرم رایگان بودن و دسترسی آسان به آن ها است. در واقع شما می توانید در هر زمانی از روز به راحتی با تلفن همراه خود به کیف پول خود دسترسی داشته باشید. البته این یکی از ایرادات آنهاست. زیرا امکان هک آنها وجود دارد. گاردا ولت، اعتماد به ولت، ولت اتمی، جکس لیبرتی، ولتاژ خروجی و کوینومی آنها به عنوان بهترین کیف پول های گرم در جهان شناخته می شوند.

مراحل دریافت کیف پول بیت کوین

مراحل دریافت کیف پول بیت کوین عبارتند از:

 • کیف پول دریافتی را با مشخصات بانکی خود پیوند دهید.

پس از دریافت کیف پول خود، باید آن را به حساب بانکی خود پیوند دهید. این نکته به شما امکان خرید و فروش بیت کوین را می دهد.

 • بیت کوین مورد نیاز خود را بخرید

زمانی که مراحل بالا را طی کردید، نوبت به خرید بیت کوین می رسد. شما می توانید بیت کوین را از صرافی ارز دیجیتال مورد نظر خود خریداری کنید.

 • سرمایه بیت کوین خریداری شده خود را مدیریت کنید

پس از خرید بیت کوین، می توانید کارهای زیر را نیز انجام دهید.

 • استفاده از سکه های خریداری شده برای تراکنش های آنلاین
 • مالکیت بیت کوین به عنوان یک دارایی سودآور

راه های سرمایه گذاری در بیت کوین

به طور کلی، سه روش مختلف برای سرمایه گذاری در بیت کوین وجود دارد که در ادامه به توضیح هر یک از آنها می پردازیم.

بیت کوین بخرید

شما می توانید از تمام مواردی که قبلا گفتیم برای خرید بیت کوین استفاده کنید. در واقع بسیاری از سرمایه گذاران بر این باورند که این روش بهترین و آسان ترین راه برای سرمایه گذاری است. زیرا شما می توانید بدون هیچ مشکلی بیت کوین بخرید و با نگهداری طولانی مدت آن سود زیادی به دست آورید.

استخراج بیت کوین

در روش استخراج بیت کوین به دستگاه هایی به نام ماینر نیاز دارید. پس از خرید دستگاه باید کیف پولی برای آن وارد کنید. سپس با استفاده از این دستگاه می توانید در پردازش تراکنش های این حوزه مشارکت کنید. فعالیت در عملیات پردازش تراکنش در نهایت منجر به دریافت بیت کوین خواهد شد. شایان ذکر است که خرید دستگاه، روشن نگه داشتن آن و سایر لوازم جانبی به سرمایه اولیه زیادی نیاز دارد.

تجارت بیت کوین

اگر سرمایه اولیه لازم برای خرید بیت کوین یا ریگ های استخراج را ندارید، بهترین گزینه برای شما یادگیری تجارت در بازار ارزهای دیجیتال است. در این روش شما با استفاده از تکنیک ها، استراتژی ها، نوسانات قیمت، اخبار جهان، نمودارها و … سعی می کنید با خرید و فروش بیت کوین به سود مورد نظر خود برسید. البته در این راه باید زمان زیادی را به مطالعه خود اختصاص دهید تا بتوانید اصول صحیح تحلیل و معامله گری در این زمینه را بیاموزید.

آیا سرمایه گذاری در بیت کوین خوب است؟

پاسخ به این سوال بسیار متغیر است. تکثیر ارزهای دیجیتال نشان می دهد که ما در آینده به آنها نیاز خواهیم داشت. با این حال، باید بدانید که سرمایه گذاری در بیت کوین مستلزم ریسک کردن است. زیرا بیت کوین دارایی بادوام نیست و قیمت آن در طول افزایش دائما در حال تغییر است. مهمترین مسئله در این رشته تحصیلی، تحقیق و آموزش زیاد است. اگر بخواهید بدون هیچ آموزشی در این عرصه قدم بگذارید، مطمئنا فقط ضرر خواهید کرد. بنابراین نمی توان به طور قطعی گفت که آیا سرمایه گذاری در این حوزه مناسب است یا خیر.

آخرین کلمه

یکی از روش های جدید سرمایه گذاری، حضور مستمر در بازار ارزهای دیجیتال به ویژه است بیت کوین E. بنابراین سرمایه گذاری در بیت کوین را یاد بگیرید به یکی از نیازهای ضروری دنیای امروز تبدیل شده است. یافتن یک صرافی ارز دیجیتال قابل اعتماد، خرید کیف پول، خرید بیت کوین و مدیریت آن ها از جمله راه هایی است که باید به طور کلی برای سرمایه گذاری دنبال کنید. شایان ذکر است که خرید بیت کوین، استخراج بیت کوین و تجارت از جمله روش های مختلفی است که از طریق آن می توانید بیت کوین کسب کنید.

برای خرید دوره کامل سرمایه گذاری و پول روی لینک زیر کلیک کنید:

دوره جامع سرمایه گذاری و پول

سرمایه گذاری در بیت کوین را یاد بگیرید

دیدگاهتان را بنویسید

Scroll to top