سفر آتی امیر عبداللهیان به عمان


من گزارش میدم اخبار اقتصادی به گزارش ایسنا، «بدر بن حمد البوسعیدی» شامگاه دوشنبه پس از دیدار و رایزنی با حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه در تهران در نشست خبری مشترک با همتای ایرانی خود، با اشاره به تاکید دو طرف بر اجرای توافقات صورت گرفته، گفت: بین تهران و مسقط در سفر مقامات بلندپایه دو کشور به ایران و عمان گفت: از نظر حضور بخش خصوصی ایرانی در عمان شاهد پیشرفت جدی هستیم و شاهد افزایش فعالیت های تجاری هستیم. طرف عمانی به سمت ایران.

درخواست فوری یک مقام سابق اسرائیلی از بایدن

وی با بیان اینکه در مذاکرات امروز با وزیر امور خارجه ایران درباره امکان دستیابی به توافق تجاری ترجیحی بین دو کشور صحبت کردیم و امیدواریم این موضوع محقق و اجرایی شود، گفت: بر اهمیت گسترش همکاری ها بین دو کشور تاکید می کنیم. هر دو طرف در زمینه حمل و نقل، ترانزیت و غیره تاکید داریم.

البوسعیدی همچنین تصریح کرد که روابط مردمی بین دو کشور ایران و ایران در حال گسترش است و این به نفع هر دو کشور خواهد بود.

وی گفت: در خصوص توسعه منطقه و جهان می توانم بر آنچه که آقای امیر عبدالخیان مطرح کردند، یعنی نزدیکی عمیق دیدگاه های دو کشور در زمینه راه حل سیاسی برای حل چالش های جهانی تاکید کنم.

البوسعیدی ادامه داد: سیاست عمان همواره بر رعایت اصل حسن همجواری بوده است و بر این اساس تلاش کرده ایم نقش مثبتی در همگرایی دیدگاه ها بین کشورها و کاهش تنش در منطقه داشته باشیم.

وی گفت: سیاست ما مبتنی بر اراده قوی برای تقویت صلح و امنیت در منطقه و عرصه بین المللی است و در این زمینه معتقدیم در صورت وجود اراده قوی سیاسی، راه حل مسالمت آمیز برای هر گونه مشکل، سوء تفاهم و مناقشه وجود دارد. بوجود خواهد آمد که می تواند بوجود آید.» وجود دارد.

این دیپلمات ارشد عمانی در ادامه سخنان خود در این زمینه گفت: تنها راه غلبه بر اختلافات و اشتباهات احتمالی، گفت و گوی باز و شفاف با هدف دستیابی به راه حل های مورد توافق همه طرف ها است.

وزیر امور خارجه عمان نیز در پایان سخنان خود با بیان اینکه امیدواریم به زودی با آقای امیر عبداللهیان در عمان دیدار و گفتگو کنم، تاکید کرد: امیدواریم روابط دو کشور به بهترین شکل ممکن توسعه یابد. منافع هر دو طرف

سفر آتی امیر عبداللهیان به عمان

دیدگاهتان را بنویسید

Scroll to top