سفیر دانمارک و کاردار سوئد احضار شدند


من گزارش میدم اخبار اقتصادی به گزارش ایرنا، وزارت امور خارجه الجزایر شامگاه دوشنبه در بیانیه‌ای اعلام کرد که در پی هتک حرمت مستمر به قرآن کریم در کپنهاگ و استکهلم، سفیر دانمارک و کاردار سفارت سوئد به این وزارتخانه احضار و از اعتراض رسمی و محکومیت شدید این رفتارهای غیراخلاقی و غیراخلاقی مسلمانان مطلع شدند.

اولین واکنش آمریکا به تصویب لایحه اصلاحات قضایی توسط کابینه نتانیاهو

روسیا الیوم گزارش داد که به سفیر دانمارک و کاردار سفارت سوئد گفته شده که این اعمال زشت ربطی به آزادی بیان ادعایی ناقضان این اصول ندارد و تاکید شده است که آزادی بیان نباید بهانه ای برای حمایت از عاملان چنین جنایات زشتی باشد.

وزارت امور خارجه الجزایر از مقامات این دو کشور خواست اقدامات لازم و ضروری را برای جلوگیری از تکرار این اقدامات مغایر با آموزه های آسمانی و قوانین بین المللی انجام دهند و تاکید شد که این اقدامات محکوم و مغایر با همزیستی مسالمت آمیز است و ممکن است منجر به نفرت و افزایش نژادپرستی شود.

روز دوشنبه، دو افراط گرا نسخه هایی از قرآن کریم را در بیرون سفارت عراق در کپنهاگ به آتش کشیدند.

روز چهارشنبه پلیس سوئد در اقدامی تحریک آمیز مجدداً مجوز سوزاندن قرآن در مقابل سفارت عراق در استکهلم را به همان فردی که قبلاً این اقدام فجیع را انجام داده بود صادر کرد.

روز جمعه، اعضای گروه ملی گرای اسلام هراس و راست افراطی Dansk Patriot یک نسخه از قرآن کریم را در بیرون سفارت عراق در کپنهاگ، دانمارک سوزاندند.

این اقدام سوئد و دانمارک با واکنش و خشم ملت ها و دولت های اسلامی مواجه شد.

سفیر دانمارک و کاردار سوئد احضار شدند

دیدگاهتان را بنویسید

Scroll to top