سینتول چیست؟ عوارض و مضرات Syntolبرخی از افراد از بدو تولد جثه ای درشت دارند، بسیاری از افراد با تزریق سینتول و داروهای مختلف ماهیچه های خود را سریع غول پیکر می کنند! آیا این مدل لباس بدن را دوست دارید؟ منظور ما بدن های تزریق شده و تغییر شکلی است که در این مقاله مشاهده می کنید.

اگر بدنساز هستید حتما نام سینتول و بدنسازانی را شنیده اید که با تزریق این دارو در باشگاه یا سایت های تناسب اندام خبرساز شده اند.

برای آشنایی بیشتر با این دارو و دانستن خوب یا بد بودن آن، حتما این مقاله در مورد ویتامین را بخوانید. تکلیف این دارو را به طور کامل برای شما توضیح داده ایم.

آمپول سنتول چیست؟

بدنسازی آلمانی به نام کریس کلارک، سنتول اصلی را اختراع کرد. کلارک می خواست یک محصول عضله ساز تولید کند. این دارو به سرعت در کشورهایی مانند برزیل، آرژانتین و کلمبیا گسترش یافت. در حال حاضر بیشتر آن عکس های عجیب و غریبی که در اینستاگرام می بینید مربوط به این کشورهاست.

ترکیبات دارویی سینتول

این دارو حاوی 85 درصد روغن حجمی، 7.5 درصد لیدوکائین و 7.5 درصد الکل است. جالب است بدانید که تاکنون سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) ترکیبات سیننتول را تایید نکرده است.

آیا این بدان معنی است که این دارو یک استروئید است؟

بسیاری از مردم به اشتباه فکر می کنند که Syntol یک استروئید است. اگر برای ایجاد توده عضلانی تزریق شود، البته مصنوعی است.

این داروی مزاحم بر خلاف سایر استروئیدها به صورت کاملا قانونی و مجاز از طریق اینترنت خرید و فروش می شود. این عدد نشان دهنده خطرات جوانان نادان است.

آیا بدنسازان سینتول مصرف می کنند؟

استفاده از سینتول در بین بدنسازان عادی و رایج نیست. و بدنسازان موفق دنیا چنین تزریقاتی را انجام نمی دهند. اما ممکن است تعدادی از افراد (که ورزشکار و بدنساز نیستند) را ببینید و فقط آرزوی بازوها یا شانه های بزرگی داشته باشند که چنین بلایی سر بدنشان آورده باشد.

این دارو مخصوصاً برای پسران جوانی که تازه بدنسازی را شروع کرده اند جذاب است. آنها می خواهند یک راه حل سریع برای به دست آوردن سریع بدن رویایی خود داشته باشند، اما مشکل این است که آنها اغلب در مورد عوارض جانبی یا نحوه استفاده صحیح از دارو نمی دانند. در نهایت قربانی می شوند و آسیب می بینند.

این تزریق ها ماهیچه ها را به طرز عجیبی نامتناسب نشان می دهد و این زمانی است که این جوانان شروع به تزریق روغن به ماهیچه ها و سایر قسمت های بازو می کنند تا آنها را متقارن کنند. اما حدس بزنید چه اتفاقی می افتد؟ این باعث می شود دست ها متورم، نرم، متخلخل شده و مشکلات جدی برای سلامتی فرد ایجاد کند.

چه کسی سینتول را ادامه می دهد؟

جالب توجه است که تزریق سنتول به ویژه در گروه های فرهنگی خاص افزایش یافته است. به عنوان مثال در کشورهایی مانند برزیل، آرژانتین و کلمبیا اپیدمی این تزریق در بین پسران جوان وجود دارد.

بدتر از آن، برخی از بدنسازان معروف با اهداف تجاری در مورد اینکه چگونه Synthol برای آنها معجزه کرده است در رسانه های اجتماعی صحبت می کنند و بنابراین این دارو معروف شد و شما نام آن را جستجو کردید.

در واقع می توان گفت که بدنسازان موفق و سودآور هرگز این دارو را انتخاب نمی کنند. اگر می خواهید به اندام مورد نظر خود برسید، مطمئن شوید که مسیر درست را انتخاب کنید. با مربی و کارشناسان ورزشی ویتامین مشورت کنید و تمرین را با قدرت شروع کنید.چرا بدنسازان به تزریق سنتول متوسل می شوند؟

برخی از بدنسازان عجول و لاغر قبل از مسابقات این دارو را به خود تزریق می کنند تا ماهیچه هایشان خیلی سریع حجیم شود.

تزریق سینتول رکورد حجم عضلانی، بادکش کردن بازوها و افزایش سریع حجم عضلانی را با “تزریق سینتول” بسیاری از بدنسازان را به سمت این دارو می کشد. اما به چه قیمتی؟

آنها مخلوط روغن را به ناحیه مورد نظر تزریق می کنند. سپس به طور معجزه آسایی آن عضله رشد می کند! اما اثرات سنتول تقریباً آنی است و این سریعترین و بدترین راه برای پیشرفت است.

آیا تزریق سینتول شما را قوی تر می کند؟

هرگز! Synthol یک استروئید آنابولیک یا مکمل بدنسازی نیست که برای افزایش قدرت یا حجیم استفاده می شود. بلکه یک ماده ساده متشکل از روغن و لیدوکائین است.

برخلاف استروئیدهای آنابولیک که قانونی و مورد تایید هستند، سنتول چنین ارزشی ندارد. روغن و لیدوکائین موجود در Syntol باعث می شود عضلات بزرگتر به نظر برسند، اما قدرت عضلانی را بهبود نمی بخشند.

اگرچه این آمپول حجیم هیچ بدنسازی را «تنه» نکرده است، اما بر اساس مطالعات، بدنسازانی که از این ماده استفاده می کنند، عضلات غیرطبیعی و بدشکلی خواهند داشت و دچار یک سری عوارض جبران ناپذیر می شوند.

ماهیچه ها بعد از تزریق سینتول چگونه خواهند بود؟

پس از تزریق، چربی در بدن سفت می شود و به ماهیچه ها بافت و ظاهری سنگی می بخشد. همچنین بدن شبیه موجودات جهش یافته و غیرعادی خواهد بود.

اگرچه سنتول بدن را عجیب و غریب می کند، اما همچنان در بین بدنسازان محبوب است. متأسفانه تعداد افرادی که از Synthol استفاده می کنند هر روز در حال افزایش است.

نحوه مصرف سینتول

روش صحیح استفاده از سینتول، انداختن آن در سطل زباله است. مصرف این ماده خطرناک را به هیچ وجه توصیه نمی کنیم و اکیداً از همه بدنسازان جوان می خواهیم که به جای تزریق این ماده یا مواد مشابه از روش های صحیح بدنسازی و عضله سازی و تقویت آن استفاده کنند.

راه های زیادی برای به دست آوردن اندامی جذاب و عضلانی وجود دارد که بدنسازان آرزوی آن را دارند. به طور خلاصه، شما باید وقت، انرژی و پول خود را صرف تمرین با وزنه، رژیم غذایی پر پروتئین، استراحت و ریکاوری و خرید مکمل های بدنسازی یا مکمل های غذایی در صورت تجویز پزشک کنید.

اثر Syntol چقدر طول می کشد؟

افزایش سریع حجم عضلانی و سفتی ممکن است در حال حاضر فرد را شگفت زده کند. اما هنگامی که مسابقات به پایان می رسد، بخش عمده ای که از مصرف این دارو به دست می آید معمولاً در کمتر از چند روز از بین می رود. بنابراین تنها عوارض آن برای سال ها باقی می ماند. یک راه حل عالی برای افزایش حجم، یافتن بهترین برنامه تمرینی است.

آیا تزریق سنتول بی خطر است؟

تزریق Syntol در صورتی که توسط خود شخص یا افراد غیرحرفه ای انجام شود خطرات جبران ناپذیری را به همراه دارد. زیرا ممکن است این محصولات حاوی مواد سمی باشند. تزریق این آمپول برای بدنسازی خود بدون نظارت پزشک خطرناک است.

با تزریق این آمپول احتمال ابتلای فرد وجود دارد عفونت های استافیلوکوک بیشتر خواهد شد این عفونت پس از مدتی در بدن پخش می شود و کشنده است.

برای مصرف کنندگان این ماده، ابتلا به عفونت چندان عجیب نیست. این تزریق ها منجر به تشکیل مقدار زیادی چرک در عضلات می شود که باید خشک و تخلیه شود.

همچنین احتمال وقوع اسکار پس از تزریق نباید غفلت کرد. گاهی اوقات حجم اسکار به حدی افزایش می یابد که در خون رسانی به بافت اختلال ایجاد می کند و در صورت عدم درمان فرد منجر به قطع عضو می شود.

خطرات و عوارض جانبی سنتول

حتما تا به حال متوجه مشکلات استفاده از سینتول شده اید، سایر عوارض و خطرات استفاده از این آمپول حجمی عبارتند از:

  • حمله قلبی
  • فوت کردن، دمیدن
  • آسیب عصبی
  • حمله قلبی
  • انسداد شریان ریوی
  • عوارض عفونی و حتی مرگ
  • پورپورا (لکه های خونریزی زیر پوست)
  • فیبروز بافتی (ضخیم شدن، سفت شدن و اسکار بافت همبند)

مردی که دستانش منفجر شد (زندگی گرگ والنتینو)

گرگ والنتینو نوجوانی بود که بیسبال و فوتبال بازی می کرد و اتفاقاً در آن ورزش ها مهارت داشت. اما وقتی در نوجوانی وارد دنیای بدنسازی می شود و تلاش می کند تا بزرگترین و بهترین اندام را در بین بدنسازان داشته باشد، به حقیقت پی می برد.

حقیقتی که گرگ والنتینو آموخت این بود که “بدنسازی آسان نیست و همه به یک شکل پیشرفت نمی کنند.” بنابراین، وقتی دید که سایر بدنسازان در تلاش و استعداد از او پیشی گرفته اند، تصمیم گرفت کاری کند که او را به شهرت برساند و در جهان منفجر شود و به معنای واقعی کلمه منفجر شد. گرگ والنتینو نمونه ای از یک شکست خورده است که در دنیای بدنسازی مورد تحقیر و نفرت قرار می گیرد.

چرا گرگ والنتینو معروف شد؟

گرگ والنتینو سلامتی خود را به خطر انداخت تا به شهرت برسد و پیست را دور بزند. از سال 2011 تا 2008، این مرد در سراسر رسانه های اجتماعی و اخبار بدنسازی بود. چرا؟ او دست های هیولایی 27 اینچی داشت که به طرز مضحکی غیرطبیعی به نظر می رسید، اگرچه مردم هرگز او را جدی نمی گرفتند، او مدتی در اخبار و شهرت بود به خاطر دست های بزرگش که تبدیل به توپ می شد.

دلیل داشتن این دست ها استفاده از سینتول بود اما این دارو هم برایش کافی نبود! او آمپول های سنتول را با تعادل و تست پروپیونات (حدود 3000 میلی گرم در هفته!) ترکیب می کند و مستقیماً به عضله تزریق می کند. نتیجه این تزریق ها ظاهر بدن بسیار ناخوشایندی داشت.

نتیجه کار والنتینو چه بود؟

او به این کار ادامه داد و به تزریق سنتول معتاد شد تا دستانش بزرگتر و بزرگتر شود. بنابراین او حدود 3500 میلی گرم سینتول در هفته تزریق می کند!

بازوان گرگ مثل یک بالش بود و یک روز بدترین کابوس او به حقیقت پیوست. در حین استفاده مجدد از Syntol، یک توده عفونی را به بازوی خود تزریق کرد (سینتول باعث عفونت بافت عضلانی او شده بود) و توده ترکید! گرگ پس از آن ساعت ها در خانه ماند، اما خونریزی قطع نشد و او را به سرعت به بیمارستان منتقل کردند. گرگ به آرزویش رسیده بود: دستانی داشته باشد که با شدت زیاد می ترکیدند و ترک می کردند.

رشد عضلانی بدون تزریق سنتول

برای رسیدن به هر هدفی باید راه خود را وارد کنید. بیشتر میانبرها و جاده های سریع خطرناک و مضر هستند. مثل تزریق داروهای بدنسازی است که هم بدن را تغییر شکل می دهد و هم بدن را از بین می برد.

تنها راه تضمین شده برای حجیم و عضلانی کردن بدن، استفاده از رژیم غذایی و ورزش برای رشد عضلات است. البته در انتخاب برنامه بدنسازی و رژیم ورزشی نیز باید دقت کرد. زیرا نتیجه می تواند مانند داروهایی مانند Syntol مضر و خطرناک باشد.

آخرین کلمه

سینتول دارویی فله ای است که اثر کوتاه مدت دارد و عوارض و خطرات زیادی دارد. بهترین راه برای رسیدن به اندام ایده آل، استفاده از یک برنامه تغذیه ورزشی خاص است. در این صورت می توانید به صورت رایگان با مربیان ویتامین مشورت کنید.

منبع: ncbi – itp.com – mensxp

سینتول چیست؟ عوارض و مضرات Syntol

دیدگاهتان را بنویسید

Scroll to top