شرکت توییتر


من گزارش میدم خبرگزاری تسنیمپس از راه اندازی موفقیت آمیز شبکه اجتماعی موضوعات توسط متا شرکت ایلان ماسک، توییتر، رقیب خود را به دلیل سرقت اسرار تجاری تهدید کرده است.

یک وکیل در توییتر چهارشنبه نامه ای به مارک زاکربرگمدیر عامل مت منتشر شد و او را به سرقت اسرار تجاری با استخدام کارمندان سابق توییتر متهم کرد.

سایت سمافور اولین جایی بود که وجود این نامه را اعلام کرد. سی ان ان به نقل از یک منبع آگاه صحت این نامه را تایید کرد.

در نامه، الکس اسپیرو، وکیل خارجی صاحب توییتر، ادعا کرد که متا مرتکب “این یک سوء استفاده سیستماتیک، عمدی و غیرقانونی از اسرار تجاری و سایر دارایی های معنوی توییتر است.

ماسک در پاسخ به گزارش‌های مربوط به این نامه در توییتی نوشت: رقابت خوب است، تقلب نه.

در این نامه همچنین آمده است که متا کارمندان سابق توییتر را استخدام کرده است که «به‌طور نامناسبی از اسناد و دستگاه‌های الکترونیکی توییتر نگهداری می‌کردند» و عمداً از آنها در فرآیند ایجاد شبکه اجتماعی Trades استفاده کردند.

اسپیرو گفت که توییتر قصد دارد حقوق مالکیت معنوی خود را به شدت اعمال کند و از متا می خواهد که اقدامات فوری برای جلوگیری از استفاده از اسرار تجاری توییتر یا سایر اطلاعات بسیار محرمانه انجام دهد.

این نامه توسط اندی استون سخنگوی متا تکذیب شد.

به گزارش CNN، او در صفحه توئیتر خود نوشت: هیچ کس در تیم مهندسی Trades کارمند سابق توییتر نیست – این مسئله مهمی نیست

از زمانی که ماسک ۴۴ میلیارد دلار برای خرید توییتر پرداخت کرد، این شبکه اجتماعی با رقابت فزاینده‌ای از سوی سایت‌های میکروبلاگینگ کوچک‌تر، از جمله شبکه اجتماعی غیرمتمرکز Mastodon و Bluesky، رقیب تحت حمایت جک دورسی، مدیرعامل سابق توییتر، مواجه شد.

بر خلاف برخی از رقبای توییتر، Threads به سرعت رشد کرد و طبق گفته زاکربرگ، 30 میلیون کاربر در اولین روز برای این برنامه ثبت نام کردند.

بر اساس این گزارش، Tradeds تا بعدازظهر پنجشنبه اولین برنامه رایگان در اپ استور iOS بود.

منبع: خبرگزاری تسنیم

شرکت توییتر

دیدگاهتان را بنویسید

Scroll to top