شناسه کالا و خدمات در آموزش سیستم مودیان برای دریافت شناسه کالا و خدمات چیست


شناسه محصول و خدمات یکی از عناصر اجباری در سامانه مودیان است که برای تمامی افرادی که نیاز به ارسال فاکتور الکترونیکی دارند، الزامی است. با این حال، راه دریافت شناسه کالا و خدمات هنوز برای بسیاری از مالیات دهندگان گیج کننده است. در این مقاله از فینتو، شناسه محصول و خدمات و نحوه دریافت آن را توضیح داده ایم، پس اگر سوال یا ابهامی در مورد نحوه دریافت شناسه محصول و خدمات دارید، تا پایان مقاله با فینتو همراه باشید.

شناسه کالا و خدمات در سامانه مودیان چیست؟

شناسه کالا و خدمات یک کد 13 رقمی است که توسط سازمان صنعت، معدن و تجارت صادر می شود. دریافت این شناسه 13 رقمی از تاریخ 01.08.1401 برای کلیه مؤدیانی که ملزم به ارائه صورتحساب الکترونیکی در سامانه مودیان هستند الزامی است. شناسه محصول و خدمات از دو قسمت عمومی و خصوصی تشکیل شده است که در ادامه به طور جداگانه به آن خواهیم پرداخت

بیشتر بخوانید: سیستم مالیاتی چیست؟ آموزش کامل سیستم مودیان + سررسید”

شناسه مشترک کالا در سامانه مودیان چیست؟

سازمان امور مالیاتی به منظور تسهیل در ارسال صورتحساب الکترونیکی مودیان، مودیان را در صورت عدم دریافت شناسه کالای خاص، از طریق فهرست شناسه های عمومی تهیه شده توسط سازمان امور مالیاتی، قادر ساخته است که شناسه مربوطه را دریافت کنند. فعالیت خود را انتخاب کنید لیست شناسه های عمومی در قسمت ارسال شناسه فایل و محصول سازمان مالیاتی به آدرس stuffid.tax.gov قابل مشاهده و انتخاب است.

شناسه منحصر به فرد محصول در سیستم مودیان چیست؟

شناسه خاص محصول قبلاً در سیستم های اطلاعاتی به عنوان زبان مشترک اطلاعات مطابق با قانون مبارزه با قاچاق ارز و کالا استفاده می شد و ممکن است بسیاری از واحدهای اقتصادی قبلاً آن را دریافت کرده باشند. اما در حال حاضر لازم است همه مودیان یک شناسه محصول خاص دریافت کنند. نکته مهمی که باید بدانید این است که فعالان خصوصی که قبلاً این شناسه را دریافت کرده اند می توانند از همان شناسه شخصی استفاده کنند و نیازی به دریافت مجدد شناسه ندارند.

سازمان بهداشت جهانیآیا باید شناسه خاص کالا را از سازمان مالیاتی دریافت کنند؟

فعالان اقتصادی که از نظر سازمان مالیاتی صلاحیت تولیدکننده یا واردکننده را دارند و یا به هر نحوی فروشنده کالا یا خدمات محسوب می شوند، باید اطلاعات لازم را تکمیل و از طریق سامانه www.ntsw.ir شناسه منحصر به فرد دریافت کنند. سپس به طور کامل و جداگانه درباره نحوه دریافت شناسه محصول منحصر به فرد برای تولید کنندگان و واردکنندگان بحث خواهیم کرد. لازم به ذکر است در صورتی که اپراتورهای انحصاری صلاحیت تولیدکننده یا واردکننده را نداشته باشند، باید به فرد قبلی در زنجیره اقتصادی که کالا یا خدمات را از او دریافت کرده‌اند مراجعه و شناسه انحصاری کالا را دریافت کنند.

چگونه شناسه کالا و خدمات را دریافت کنیم؟

مؤدیانی که نقش تولیدکننده یا واردکننده را دارند، موظفند با مراجعه به سامانه www.ntsw.ir و ثبت نام، ابتدا نقش معاملاتی و سپس شناسه کالای خاص را اعمال کنند. اگر برای به دست آوردن یک نقش تجاری به آموزش بیشتری نیاز دارید، توصیه می کنم آموزش های زیر را بخوانید:

آموزش نحوه دریافت شناسه محصول: دریافت فایل

آموزش نحوه دریافت نقش تجاری کالاهای وارداتی: دریافت فایل

چگونه شناسه محصول را برای محصولاتی که شناسه خاصی ندارند ثبت کنم؟

توجه داشته باشید که در صورت عدم امکان دریافت شناسه محصول خاص برای کالای مورد نظر، می توانید به طور موقت از شناسه محصول عمومی استفاده کرده و درخواست عنوان را در سامانه محصول ارسال کنید. اگر نمی دانید چگونه درخواست عنوان جدید ارسال کنید، پیشنهاد می کنیم آموزش زیر را مطالعه کنید: نحوه ارسال درخواست عنوان جدید در سیستم شناسه محصول: دریافت فایل

چگونه شناسه خدمات عمومی و خصوصی را دریافت یا درخواست کنیم؟

همانند شناسه محصول، شناسه سرویس نیز دو حالت دارد: شناسه سرویس عمومی و شناسه سرویس ویژه. با این حال، روش دریافت شناسه سرویس برای هر دو حالت عمومی و خصوصی یکسان است و تنها تفاوت آنها این است که در شناسه سرویس خصوصی، ارائه دهنده خدمات برای دریافت شناسه سرویس اقدام می کند، اما در سرویس عمومی، گیرنده شناسه مسئول دریافت شناسه خدمات است. خدمات سازمان های مربوطه.

کلیه مودیان می توانند از طریق درگاه مرکز ملی شماره گذاری کالا و خدمات ایران نسبت به دریافت شناسه خدمات اقدام کنند.

آیا برای خرده فروشی ها نیز داشتن شناسه محصول و خدمات اجباری است؟

بله همه فروشندگان ملزم به دریافت شناسه محصول و خدمات هستند.

آیا افرادی که قبلا شناسه کالا و خدمات دریافت کرده اند می توانند از آن در سامانه مودیان استفاده کنند؟

بله همانطور که در بالا ذکر شد اگر فعالان اقتصادی قبلا شناسه محصول و خدمات را دریافت کرده باشند نیازی به دریافت مجدد شناسه کالا و خدمات ندارند و می توانند از همان شناسه ای که قبلا استفاده می کردند استفاده کنند.

در حال حاضر می توانید از نرم افزار حسابداری آنلاین فینتو استفاده کنید کاملا رایگان قابلیت اتصال به سیستم مالیات دهندگان ارائه کرده است، می توانید بدون پرداخت هزینه جداگانه و بدون نیاز به شرکت های مورد اعتماد یا واسطه، فاکتورهای الکترونیکی را به سامانه مودیان ارسال کنید. نرم افزار حسابداری آنلاین فینتو که نسل جدیدی از نرم افزارهای حسابداری است، هزینه ها را نسبت به نرم افزارهای قدیمی بسیار کاهش می دهد و امکان دسترسی به نرم افزار را از هر کجا و در هر زمان، حسابداری و مدیریت امور مالی به ساده ترین شکل ممکن فراهم می کند. به مصرف کنندگان. از جمله کارکردهای نرم افزار حسابداری آنلاین فینتو می توان به سیستم خرید و فروش، صندوق، ذخیره سازی، ثبت خودکار اسناد، امکان ارسال آنلاین فاکتور و فاکتور و عناصر مختلف دیگری که پاسخگوی نیاز شما در حسابداری کسب و کار شما می باشد اشاره کرد. نرم افزار حسابداری Finto برای مدت زمان 15 روز آزمایشی رایگان و شما می توانید همین الان و با کلیک بر روی تصویر زیر به کلیه امور مالی و حسابداری رسیدگی و همچنین با سامانه مودیان در قالب رایگان با نرم افزار حسابداری فینتو شروع کنید.

شناسه کالا و خدمات در آموزش سیستم مودیان برای دریافت شناسه کالا و خدمات چیست

دیدگاهتان را بنویسید

Scroll to top