صادرات ایران به 4 کشور اروپایی چقدر است؟

به گزارش کارآفرین نیوز به نقل از گمرک، امید گلزاری افزایش صادرات کالاهای ایرانی به چهار کشور اروپایی شامل اسپانیا، ایتالیا، فرانسه و هلند را تشریح کرد و اظهار داشت: عمده کالاهای صادراتی ایران به اسپانیا شامل زعفران، پسته، خشکبار پسته، پلی اتیلن، دیگ آب گرم صنعتی، رادیاتور، فرآورده های ریخته گری و ریخته گری است. ارزش صادرات ایران به اسپانیا در 3 ماهه نخست امسال 16 میلیون دلار ثبت شد.

وی افزود: عمده محصولات صادراتی ایران به ایتالیا شامل محصولات ریخته گری، پوست و پوست، زعفران و پسته است و ارزش صادرات ایران به ایتالیا در سه ماهه نخست امسال 18.5 میلیون دلار بوده است.

مدیرکل دفتر همکاری های بین المللی گمرک جمهوری اسلامی ایران درباره صادرات کالاهای ایرانی به فرانسه نیز گفت: عمده صادرات ما به فرانسه شامل زعفران، انگور خشک، پسته و سنگ مرمر است و ارزش صادرات کالای ایران به فرانسه در سه ماهه امسال 2 میلیون دلار است.

گلزاری درباره عمده کالاهای صادراتی ایران به هلند گفت: از مولیبدن، فروسیلیس، چربی، روغن حیوانی و خرمای اضافی، انگور خشک، زعفران، چای سیاه (تخمیری)، هندوانه، آب میوه و عصاره شیرین بیان از عمده کالاهای صادراتی ایران به هلند بوده و ارزش صادرات ایران به یک میلیون دلار در سه ماه اول سال جاری به یک میلیون دلار رسیده است.

صادرات ایران به 4 کشور اروپایی چقدر است؟

دیدگاهتان را بنویسید

Scroll to top