ظاهر الگوی مگافون در نمودار بیت کوین

به گزارش کارآفرین نیوز به نقل از رمز نیوز، پس از افزایش چشمگیر 21 درصدی در 15 روز پایانی خرداد، قیمت بیت کوین در یک ماه گذشته وارد مرحله تثبیت شده و در محدوده 31500 تا 29650 دلار در نوسان بوده است.

در نتیجه این نوسانات قیمت، شاهد ظهور یک الگوی مگافون در نمودار بیت کوین هستیم که به افزایش نوسانات و تغییر احتمالی روند اشاره دارد.

نمودار کندل قیمت روزانه بیت کوین.

در زمان نگارش این مقاله، بیت کوین در محدوده 29893 دلار معامله می شود، نزدیک به حمایت، به دلیل رد قیمت های پایین تر.

علاوه بر این، تجزیه و تحلیل قیمت بسته شدن هر نوسان در مرحله تثبیت، الگوی بالاترین بالاتر را نشان می دهد. جالب است که مشاهده مشابهی را می توان هنگام بررسی قیمت بسته شدن هر کندل نزولی نزدیک به باند پشتیبانی انجام داد. از این مشاهدات، مشخص است که اقدام قیمت بیت کوین یک الگوی مگافون را تشکیل داده است.

الگوی مگافون نشان دهنده افزایش نوسانات و همچنین احتمال تغییر روند است. اساساً، این الگو بازگشت احتمالی نزولی قیمت بیت‌کوین را پیش‌بینی می‌کند. با این حال، رد قیمت های پایین تر در قیمت بیت کوین نشان دهنده یک احیای صعودی بالقوه است. چنین وضعیتی می تواند منجر به نوسان دیگری در مرحله تثبیت یا احتمالاً یک شکست صعودی شود.

اگر یک شکست صعودی رخ دهد، قیمت بیت کوین ممکن است به سطح 32,957 دلار برسد. برعکس، اگر بیت کوین نتواند بالای 29,642 دلار بماند، قیمت آن ممکن است به 27,925 دلار کاهش یابد.

شاخص های فنی

حفظ قیمت بیت کوین در میانگین متحرک نمایی 50 روزه به احتمال بازگشت صعودی به دلیل ظهور الگوی ستاره صبح اشاره دارد. علاوه بر این، در نمودار روزانه، میانگین های متحرک نمایی 20، 50، 100 و 200 در یک الگوی صعودی همسو می شوند.

از سوی دیگر، خط شاخص قدرت نسبی (RSI) واگرایی نزولی را در طول مرحله تثبیت نشان می دهد. با این حال، این اندیکاتور در خط مرکزی نگه داشته شده است که نشان دهنده یک برگشت صعودی بالقوه است.

ظاهر الگوی مگافون در نمودار بیت کوین

دیدگاهتان را بنویسید

Scroll to top