عجایب هند دلتاماگ


کشور هند دارای تنوع منحصربه‌فردی از مذاهب، آداب و رسوم و زبان‌ها است که از تاریخ باستانی این سرزمین سرچشمه می‌گیرد.

عجایب هند که با جمعیتی بالغ بر 1.3 میلیارد نفر و مساحتی در حدود 3.3 میلیون کیلومتر مربع یکی از بزرگترین کشورهای جهان است شامل موارد مختلفی است. هند به عنوان یکی از تمدن های باستانی برجسته جهان شناخته می شود و دارای تاریخ کهن در علم، هنر، فلسفه و معماری است. با ما در دلتاماگ همراه باشید تا با هم شگفتی های هند را کشف کنیم.

هند مهد ادیان مختلف مانند هندوئیسم، بودیسم، جینیسم و ​​سیکیسم است. شگفتی های هند از تنوع و کثرت ادیان و فرهنگ های مختلف این کشور در طول تاریخ سرچشمه می گیرد. در هند آداب و رسوم و مناظری را تجربه خواهید کرد که در هیچ جای دنیا نمی توان آنها را یافت. برخی از شگفتی های هند عبارتند از:

  1. کتک زدن مردان در هولی

یکی از شگفتی های هند مراسم مختلفی است که به مناسبت های مختلف در این کشور برگزار می شود. مراسمی که به طرز دیدنی پر از رنگ، نور و تازگی است. این مراسم توسط اکثریت جمعیت کشور به رسمیت شناخته می شود و سهم عمده ای در گردشگری در هند دارد. یکی از مشهورترین مراسم در هند جشن هولی یا مراسم رنگی است که در آن مردم با پاشیدن رنگ های شاد به یکدیگر این آیین را جشن می گیرند.

هالی چیست؟

هولی یکی از پر جنب و جوش ترین و رنگارنگ ترین فستیوال هایی است که در هند جشن گرفته می شود و می توان آن را یکی از شگفتی های هند دانست. این جشن که به «جشن رنگ ها» نیز معروف است، نمادی از فرا رسیدن بهار و پیروزی خیر بر شر است. جشن هولی با اشتیاق و شادی فراوان توسط افراد در هر سن و پیشینه ای برگزار می شود.

آماده سازی مراسم چند روز قبل از هولی آغاز می شود. مردم خانه‌های خود را تمیز می‌کنند و چوب و زباله‌های دیگر را جمع‌آوری می‌کنند تا در شب قبل از هولی، معروف به هلیکادهان، آتشی روشن کنند.

در روز هولی، مردم دور هم جمع می شوند و از پودرهای رنگی به نام «گلال» و آب برای رنگ آمیزی یکدیگر استفاده می کنند. در برخی نقاط، جشن های هولی برای روزها ادامه دارد و مردم با موسیقی سنتی می رقصند و از تنقلات و شیرینی های خوشمزه لذت می برند.

هولی زمان اتحاد و شادی است که موانع طبقه، سن و موقعیت اجتماعی را از بین می برد. این تعطیلات مردم را دور هم جمع می کند و حس اجتماع و با هم بودن را در آنها تقویت می کند.

اما یکی از شگفتی های هند این مراسم رسمی به نام «چاپان بوگ» در شمال هند است. در این مراسم زنان با چوب به مردانی که از قبل لباس زنانه پوشیده بودند حمله می‌کنند و تنها وسیله محافظتی مرد یک سپر چرمی است که روی سر و صورت خود می‌گذارد.

مردم این مناطق بر این باورند که چنین مراسمی برای بزرگداشت تعرض زنان روستایی همسر کریشنا به او و دوستانش انجام می شود. هنگامی که کریشنا و دوستانش به روستای همسرش رادا رفتند، زنان آنها را با چوب محاصره کردند و آنها را کتک زدند تا از پاشیدن رنگ جلوگیری کنند.

  1. دهکده دوقلو

یکی دیگر از شگفتی های هند وجود روستایی به نام کودینی است. دهکده ای منحصر به فرد در ناحیه مالاپورام در ایالت کرالا در جنوب هند. این روستا به دلیل تعداد زیاد دوقلوها توجه بسیاری را به خود جلب کرده است و اغلب به «روستای دوقلو» معروف است.

تولد دوقلوها در کودینی اولین بار در دهه 1970 مورد توجه قرار گرفت و به تدریج به عنوان یکی از شگفتی های هند شناخته شد. از آن زمان، این دهکده همچنان به ثبت تعداد شگفت انگیزی از دوقلوها ادامه داده است و محققان و دانشمندان بسیاری را از سراسر جهان برای بررسی علل به هند جذب کرده است.

اگرچه دلایل دقیق تعداد بالای تولدهای دوقلو در کودینی به طور کامل شناخته نشده است، اما محققان معتقدند که ژنتیک و عوامل ارثی نقش مهمی در این پدیده دارند.

این دهکده هویت منحصر به فرد خود را پذیرفته و اکنون میزبان جشنواره ها و رویدادهای دوقلویی است و همین موضوع کودینی را به نمادی از شگفتی های هند تبدیل کرده است.

  1. روستای شانی روستایی بدون در است

یکی دیگر از عجایب هند روستای شانی شینگناپور است که در ایالت ماهاراشترا در هند قرار دارد. چیزی که این روستا را متمایز می کند، رسمی نبودن در و قفل خانه هاست. این ویژگی متمایز توجه مردم محلی و گردشگران را به خود جلب کرده است و آن را به مقصدی محبوب برای کسانی که برای دیدن شگفتی های هند آمده اند تبدیل کرده است.

روستای شانی بر اساس اعتقادات مردم این روستا به الهه شانی که به خدای عدالت شهرت دارد و مورد احترام جامعه محلی است تقدیم شده است. گفته می شود که قدرت لرد شانی روستا را از دزدی و جنایت محافظت می کند و نیاز به در و قفل را از بین می برد.

سنت نداشتن در و یا قفل در شانی شینگناپور به نسل‌های دور برمی‌گردد و عمیقاً ریشه در ایمان و اعتماد روستاییان به قدرت‌های محافظ خدای شانی دارد. اهالی اعتقاد راسخ دارند که دزد یا جنایتکار به خاطر چشم بیدار خداوند نمی تواند وارد روستا شود یا مرتکب جرم شود.

یکی دیگر از شگفتی های هند در مورد این روستا، معبد شینگناپور شانی است که به لرد شانی تقدیم شده است و سالانه هزاران نفر از سراسر هند را به دیدن این روستا می کشاند.

  1. دریاچه اسکلت

یکی دیگر از شگفتی های هند دریاچه ای در این کشور به نام روپکوند است که به دریاچه اسکلت نیز معروف است. این دریاچه در ایالت اوتاراکند هند و در ارتفاع تقریبی 5029 متر (16499 فوت) واقع شده است. چیزی که Roopkund را به یکی از شگفتی های هند تبدیل می کند وجود صدها اسکلت انسانی است که در اطراف دریاچه و اعماق آن دیده می شود. منشا این اسکلت ها برای قرن ها یک راز باقی ماند تا اینکه تحقیقات علمی مدرن تا حدودی این راز را روشن کرد.

بر اساس مطالعات و بررسی های مختلف، اعتقاد بر این است که قدمت اسکلت ها به قرن 9 پس از میلاد باز می گردد. تئوری اصلی حاکی از آن است که افرادی که بقایای اسکلت آنها در روپکوند پیدا شد بخشی از گروهی از زائران یا ارتشی بودند که در سفر به منطقه روپکوند به دلیل طوفان تگرگ یا کولاک ناگهانی به این سرنوشت غم انگیز دچار شدند. با ذوب شدن یخ های اطراف Roopkund به دلیل تغییرات آب و هوایی، اسکلت ها دوباره ظاهر شدند.

Roopkund به عنوان یکی از شگفتی های هند، همچنان تخیل بسیاری از مسافران، کاوشگران و ماجراجویان را به خود جلب می کند.

  1. ستون آویز لپکشی

این ستون که به عنوان “ستون ویلانکانی” نیز شناخته می شود، یکی از شگفتی های هند است که در معبد Veerabhadra در Lepakshi، آندرا پرادش، هند واقع شده است. این معبد تاریخی اختصاص داده شده به لرد شیوا در طول امپراتوری ویجایاناگارا در قرن شانزدهم ساخته شد.

جاذبه اصلی معبد ستون گرانیتی عظیم آن است که به نظر می رسد بدون هیچ گونه تکیه گاه از سقف آویزان است. این ستون گواهی بر مهارت های مهندسی و معماری استثنایی صنعتگران آن عصر است.

بازدیدکنندگان از سراسر جهان می آیند تا شاهد این شگفتی الهام بخش باشند و از نبوغ معماری هند باستان شگفت زده شوند. ستون معلق لپاکشی نمادی از میراث فرهنگی غنی هند و نمونه ای جذاب از آثار باستانی در شگفتی های هند است.

پیشنهاد مطالعه: بازسازی چهره با هوش مصنوعی : ۴ زن باستانی را بخوانید.
عجایب هند دلتاماگ

دیدگاهتان را بنویسید

Scroll to top