عسل مانوکا چیست و چه خواصی دارد؟


عسل مانوکا دارای خواص درمانی است. به دلیل فعالیت ضد باکتریایی منحصر به فرد، توانایی های ترمیم زخم، اثرات ضد التهابی و خواص آنتی اکسیدانی شناخته شده است. این خواص آن را به یک داروی طبیعی ارزشمند برای شرایط مختلف سلامت تبدیل می کند.

عسل مانوکا نوعی عسل منحصر به فرد که توسط زنبورهای عسل از شهد درخت مانوکا تولید می شود (Leptospermum scoparium) خوراک تولید شده در نیوزلند و بخش هایی از استرالیا. این به دلیل خواص متمایز خود شناخته شده است و به دلیل فواید سلامتی بالقوه آن محبوبیت پیدا کرده است. در اینجا به برخی از خواص و ترکیبات اصلی عسل مانوکا اشاره می کنیم. با مجله دلتا همراه باشید.

عسل مانوکا توسط زنبور عسل تهیه می شود این می تواند شهد گل های درخت مانوکا باشد (Leptospermum scoparium) که بومی نیوزلند و بخش هایی از استرالیا است آنها درست می کنند. شهد جمع آوری شده از گل مانوکا توسط زنبورها از طریق یک سری واکنش های آنزیمی به عسل تبدیل می شود. خواهد بود.

فعالیت ضد باکتری منحصر به فرد

عسل مانوکا به دلیل وجود ترکیبی به نام متیل گلیوکسال (MGO) دارای خواص آنتی باکتریال قوی است می دهد. MGO از تبدیل دی هیدروکسی استون، ترکیبی که در غلظت های بالا در شهد گل مانوکا یافت می شود. می تواند باشد، وجود داشته باشد در حال آمدن است محتوا هر چه باشد MGO هر چه فعالیت ضد باکتریایی عسل بیشتر باشد.

ترمیم زخم و ترمیم بافت

عسل مانوکا قرن هاست که برای درمان زخم ها استفاده می شود خواهد بود این یک محیط درمانی مرطوب ایجاد می کند باعث بازسازی بافت می شود می تواند التهاب را کاهش دهد می دهد. خواص ضد باکتریایی عسل مانوکا به جلوگیری از عفونت در زخم ها کمک می کند او انجام می دهد.

اثرات ضد التهابی

عسل مانوکا دارای خواص ضد التهابی است که می تواند به کاهش تورم و درد کمک کند. می توان از آن به صورت موضعی برای تسکین بیماری های پوستی مانند اگزما، درماتیت و آکنه استفاده کرد..

فعالیت آنتی اکسیدانی

مانند سایر انواع عسل، عسل مانوکا حاوی آنتی اکسیدان هایی است که از بدن در برابر آسیب های ناشی از رادیکال های آزاد محافظت می کند. او انجام می دهد. آنتی اکسیدان ها نقش مهمی در حفظ سلامت کلی و کاهش خطر ابتلا به بیماری های مزمن دارند.

سلامت دستگاه گوارش

عسل مانوکا به طور سنتی برای حمایت از سلامت دستگاه گوارش استفاده می شود می تواند به تسکین مشکلات گوارشی مانند رفلاکس اسید، گاستریت و زخم معده کمک کند. خواص ضد باکتریایی آن همچنین ممکن است به مهار رشد هلیکوباکتر پیلوری، یک باکتری مرتبط با زخم معده کمک کند..

از سیستم ایمنی حمایت کنید

عسل مانوکا به دلیل خواص ضد باکتریایی و آنتی اکسیدانی خود از سیستم ایمنی بدن حمایت می کند او انجام می دهد. می تواند به پیشگیری و کاهش علائم عفونت های رایج مانند گلودرد، سرفه و سرماخوردگی کمک کند.

توجه به این نکته ضروری است که همه عسل هایی که برچسب عسل مانوکا دارند یکسان نیستند. تعیین قدرت و کیفیت عسل مانوکا از درجه بندی فاکتور منحصر به فرد مانوکا (UMF) و MGO از آن استفاده کنید بدون در نظر گرفتن رتبه خواهد بود UMF یا MGO هرچه بالاتر باشد، فعالیت ضد باکتریایی و مزایای بالقوه سلامتی قوی‌تر است.

اگرچه عسل مانوکا دارای فواید بالقوه ای برای سلامتی است، اما نباید به عنوان جایگزینی برای درمان پزشکی استفاده شود. اگر نگرانی یا بیماری خاصی دارید، همیشه توصیه کنید ممکن است بخواهید قبل از استفاده از عسل مانوکا یا هر داروی طبیعی دیگری با یک متخصص بهداشت مشورت کنید.

پیشنهاد مطالعه: چند روش خانگی ساده برای درمان بیماری لثه را بخوانید.
عسل مانوکا چیست و چه خواصی دارد؟

دیدگاهتان را بنویسید

Scroll to top