غذاهای نیکوتین چیست؟ میوه ها و سبزیجات حاوی نیکوتین هستند


نیکوتین این یک ماده اعتیاد آور است. به گفته موسسه قلب آمریکا، نیکوتین باعث ایجاد تغییراتی در مغز می شود که باعث می شود بیشتر و بیشتر به این ماده روی آورید.

قرار گرفتن در معرض نیکوتین می تواند برخی از اثرات ناخواسته بر روی امنیت برای ایجاد این اثرات شامل افزایش فشار خون و ضربان قلب سریع است.

مطالعه ای که توسط مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها انجام شده است نشان می دهد که برخی از غذاهایی که به طور منظم در رژیم غذایی خود مصرف می کنیم حاوی نیکوتین هستند. به همین دلیل در این مقاله قصد داریم غذا بیایید با هم به آنچه حاوی نیکوتین است نگاه کنیم. پس با ما همراه باشید.


بادمجان:

یکی از مواد غذایی با غلظت بالای نیکوتین بادمجان است. این ماده حاوی نیکوتین با غلظت 100 نانوگرم در گرم است. بادمجان همچنین منبع خوبی از فیبر، ویتامین B1 و ویتامین B6 و پتاسیم است.

طبق مطالعات انجام شده در دانشگاه های مختلف، فواید سلامتی بادمجان به دلیل وجود یک آنتی اکسیدان قوی به نام ناسونین در آن است. این آنتی اکسیدان از بدن در برابر آسیب رادیکال های آزاد محافظت می کند، به بدن کمک می کند تا از شر آهن اضافی خلاص شود و به کاهش سطح کلسترول خون کمک می کند.


گوجه سبز:

گوجه سبز همچنین حاوی نیکوتین است. غلظت نیکوتین در این ماده 42.8 نانوگرم در گرم است. وزارت کشاورزی ایالات متحده می گوید که گوجه سبز منبع خوبی از پتاسیم، فسفر، ویتامین C، فولات و کلسیم است.


گل كلم:

گل کلم نیز یکی از مواد حاوی نیکوتین است. غلظت نیکوتین موجود در این سبزی 16.8 نانوگرم در گرم است. بر اساس مطالعات موجود، گل کلم منبع عالی ویتامین K، ویتامین C، فولات و فیبر است. مصرف منظم گل کلم می تواند فوایدی مانند محافظت در برابر سرطان، سم زدایی از بدن و محافظت در برابر آرتریت را به همراه داشته باشد.


سیب زمینیها:

یکی دیگر از مواد غذایی که می تواند شما را در معرض نیکوتین قرار دهد سیب زمینی است. سیب زمینی حاوی 7.1 نانوگرم در گرم نیکوتین است. طبق مطالعات انجام شده این ماده حاوی ویتامین B6، ویتامین A و پتاسیم است.

ترکیب این مواد مغذی باعث می شود که مصرف سیب زمینی آب پز یا آب پز در پیشگیری از بیماری های قلبی عروقی موثر باشد. افرادی که سیب زمینی پخته یا آب پز مصرف می کنند نسبت به سایر افراد کمتر مستعد حملات قلبی هستند و فشار خون پایین تری دارند.

غذاهای نیکوتین چیست؟ میوه ها و سبزیجات حاوی نیکوتین هستند

دیدگاهتان را بنویسید

Scroll to top