فرمان ویژه ریاست جمهوری در مورد سقط جنین


من گزارش میدم اخبار اقتصادی به گزارش فارس، پنجمین جلسه ستاد کشوری جمعیت پیش از ظهر امروز دوشنبه (دوم مرداد) با حضور آیت الله سید ابراهیم برگزار شد. رئیس رئیس جمهور برگزار شد.

رئیس‌جمهور در این جلسه با تاکید بر اهمیت موضوع تنظیم جمعیت و لزوم رعایت اسناد و قوانین بالادستی در خصوص جوان‌گرایی، بر لزوم بازنگری در عملکرد دستگاه‌های مسئول در پیگیری مصوبات ستاد ملی جمعیت تاکید کرد و بر جبران تاخیرات با توجه به دغدغه‌های موجود در این موضوع بسیار مهم و تقویت رویکرد فرهنگی تاکید کرد.

وی تقویت رویکردهای تشویقی و به ویژه فرهنگ سازی برای اقشار مختلف جامعه را از اولویت های موضوع جوانان جامعه برشمرد و گفت: مجموعه اقدامات نهادهای متولی در این حوزه باید به گونه ای باشد که جامعه احساس کند خانواده های دارای فرزند بیشتر از کیفیت زندگی بالاتری برخوردار خواهند شد.

واکنش مارانی به بیانیه بسیج از دانشگاه تهران: من هم روسی هستم و هم آمریکایی. من از منافق بدترم

رئیس جمهور برنامه ریزی در رسانه ملی با موضوع جوانان را یکی از مهمترین اقدامات فرهنگ سازی عنوان کرد و افزود: در تمامی تولیدات فرهنگی باید تلویحات تولیدات به گونه ای در جهت ارتقای باروری باشد که موضوع جمعیت به عنوان یک گفتمان رسمی دیده شود.

رئیسی با اشاره به لزوم تعریف نقشه راه مناسب برای نهادهای سرپرستی در موضوع تنظیم جمعیت، بر تداوم سیاست ها و راهکارهای به روز برای دستیابی به نتایج مناسب در این حوزه تاکید کرد.

رئیس جمهور با تاکید بر تقویت رویکردهای پیشگیرانه در موضوع سقط جنین، به دبیر ستاد نفوس کشور دستور داد تا کارگروهی متشکل از مسئولان وزارت بهداشت، معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری و قوه قضائیه تشکیل شود تا ابعاد مختلف این مشکل را بررسی و نسبت به رفع آن اقدام کنند.

«لزوم جلوگیری از واردات مواد مخدر غیرمجاز و مقابله با باندهای تبهکار و جرایم سازمان‌یافته»، «تقویت دبیرخانه ستاد ملی جمعیت با رویکرد انعطاف‌پذیر» و «تدوین نقشه راه برنامه‌ریزی‌شده برای وظایف و اقدامات همه دستگاه‌ها در حوزه رشد جمعیت» از دیگر سخنان رئیس‌جمهور در این جلسه بود.

در پنجمین جلسه ستاد ملی جمعیت، 8 مصوبه از جمله در زمینه تسهیل و رفع موانع ولادت به تصویب اعضا رسید.

فرمان ویژه ریاست جمهوری در مورد سقط جنین

دیدگاهتان را بنویسید

Scroll to top