فوری/ آزمون داوطلبی 1403/ جزئیات آزمون سراسری از زبان وزیر علوم/ کارت داوطلبی چه زمانی منتشر می شود؟ + فیلم


به گزارش اختاز نیوز به نقل از صداوسیما، اولین دوره آزمون ورودی یک هزار و 403 داوطلبان گروه آزمایشی رشته های ریاضی و فنی و علوم انسانی در 412 شهرستان، 624 بخش بزرگ و یک هزار و 993 حوزه در حال برگزاری است.

آزمون هنر و زبان خارجی نیز امشب برگزار می شود.

آزمون گروه علوم تجربی صبح فردا برگزار می شود.

تعداد یک میلیون و 152 هزار و 518 داوطلب در این آزمون ثبت نام کرده اند که از این تعداد 63 درصد زن و 37 درصد مرد هستند.

کنکور دانشجو معلم سال 1403 در یک نوبت و به صورت دفترچه ای مجزا و همزمان با نوبت اول آزمون سراسری برگزار می شود.

گروه علوم تجربی با بیش از 501 هزار متقاضی و گروه علوم ریاضی با بیش از 128 هزار متقاضی بیشترین و کمترین تعداد متقاضی را در بین گروه های آزمایشی اصلی دارند.

نامزدها باید این توصیه های مهم را جدی بگیرند

خبراقتصادی: گذراندن دانش آموزان به پایه دوازدهم مستلزم داشتن شرایطی از جمله برنامه ریزی درسی، آمادگی روحی و روانی در حین امتحان، ایجاد فضای آرامش بخشی در خانه برای مطالعه و… است.

برای شرکت در جلسه آزمون همراه داشتن پرینت کارت شرکت در آزمون و همچنین اصل کارت ملی یا اصل شناسنامه همراه با عکس و ارائه آن الزامی است.

روند برگزاری آزمون صبح از ساعت 8:00 (هشت) و بعدازظهر از ساعت 14:30 (دو و نیم بعد از ظهر) آغاز می شود و درب حوزه های امتحانی از ساعت 7:30 به بعد بسته می شود. شهرداری. صبح و 14:00 (دو بعد از ظهر) به ترتیب.

معاون وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با اشاره به جزئیات اولین دوره آزمون سراسری ۱۴۰۳ گفت: ۶۶۶ هزار و ۳۹۳ نفر در کنکور ویژه معلمان ثبت نام کردند که از این تعداد ۶۶ درصد زن و ۳۴ درصد مرد بودند.

پورعباس خاطرنشان کرد: گروه علوم تجربی با بیش از 501 هزار متقاضی و گروه علوم ریاضی با بیش از 128 هزار متقاضی بیشترین و کمترین تعداد متقاضی را در بین گروه های آزمایشی اصلی دارند.

معاون وزیر علوم، تحقیقات و فناوری اعلام کرد: آزمون گروه های آزمایشی ریاضی و فنی و علوم انسانی صبح پنجشنبه 6 اردیبهشت، هنر و زبان های خارجی عصر همان روز و گروه آزمایشی علوم تجربی صبح روز جمعه 7 اردیبهشت در 412 شهرستان، 624 رشته اصلی و 93 زیر رشته برگزار می شود.

پورعباس به داوطلبان توصیه کرد برای دریافت اطلاعات بیشتر اطلاعیه مربوط به زمان، نحوه دریافت کارت و محل اصلاح نواقص کارت آزمون سراسری 1403 (نوبت اول) منتشر شده در پورتال اطلاع رسانی سازمان سنجش آموزش کشور را با دقت مطالعه کنند. اطلاعات

فوری/ آزمون داوطلبی 1403/ جزئیات آزمون سراسری از زبان وزیر علوم/ کارت داوطلبی چه زمانی منتشر می شود؟ + فیلم

دیدگاهتان را بنویسید

Scroll to top