قرار دادن مودم وای فای در این 5 مکان ممنوع است!


من گزارش میدم اخبار اقتصادی Alex Tufts از Broadband Genie، یک سرویس مقایسه پهنای باند، توضیح می‌دهد که داشتن یک مودم مناسب برای خدمات اینترنتی خوب در خانه بسیار مهم است. این متخصص توصیه می کند که سعی کنید یک “خط دید واضح” برای روتر ایجاد کنید.

گشت جهت به خیابان ها بازگشت! + عکس

او به روزنامه میل گفت: هنگام بررسی قوانین کلی برای یک سرویس اینترنتی خوب در خانه، باید به رفع موانع روتر توجه کرد. وی افزود: از قرار دادن روتر در پشت مبلمان حجیم یا در کنار وسایل دیگر که ممکن است باعث قطع سیگنال شود خودداری کنید. همانطور که گفته شد، روتر مودم نباید در پنج مکان خاص قرار گیرد.

زیر پله ها

بسیاری از مردم ترجیح می‌دهند روتر خود را از دید دور نگه دارند، اما اگر می‌خواهید سرعت اینترنت قابل اعتمادی داشته باشید، می‌تواند مضر باشد. الکس تافتس گفت: ما می دانیم که روترها خاص ترین چیز در خانه شما نیستند، اما با آنها مانند هری پاتر رفتار نکنید و آنها را زیر پله ها قفل نکنید.

آشپزخانه

بسیاری از لوازم آشپزخانه از سیگنال های رادیویی استفاده می کنند که می تواند با سیگنال اینترنت شما تداخل ایجاد کند. الکس در این باره گفت: آشپزخانه گاهی اوقات خانه تعدادی سیگنال رادیویی است و شاید دلیل اصلی قطع اینترنت شما مایکروویو باشد. اجاق مایکروویو از همان سیگنال 2.4 گیگاهرتزی استفاده می کند که هنگام گرم کردن غذا با روتر شما رقابت می کند.

کنار پنجره

قرار دادن مودم در کنار پنجره یک انتخاب محبوب اما غیر منطقی است، به خصوص در ماه های گرم تابستان اگر روتر شما در کنار پنجره گرم می شود. الکس گفت، مانند هر وسیله الکتریکی، خنک نگه داشتن روتر بسیار مهم است. این ممکن است در تابستان دشوارتر باشد، اما از قرار دادن آن در کنار پنجره ها در زیر نور مستقیم خورشید خودداری کنید. با این حال، نقطه ای در سایه که توسط اجسام بزرگ اطراف آن مسدود نمی شود، باید خوب باشد. اطمینان حاصل کنید که تهویه کافی در اتاق نیز وجود دارد.

کنار گلدان یا آکواریوم

این نه تنها می تواند برای یک محصول الکتریکی خطری ایجاد کند، بلکه آب می تواند سیگنال های Wi-Fi شما را مسدود کند. الکس گفت: «آب سیگنال‌های Wi-Fi را مسدود می‌کند، بنابراین روتر خود را در نزدیکی هر چیزی که آب زیادی دارد قرار ندهید.» چه آبشار سرپوشیده در خانه، یک آکواریوم، مخزن ماهی یا حتی گلدان‌هایی که مقدار زیادی آب در خود جای می‌دهند. اب.

اتاق زیر شیروانی

قرار دادن مودم روتر خود در سقف مانع از دسترسی کامل وای فای به پتانسیل خود می شود. از طرف دیگر، می‌توانید دستگاه را به جای کنار دیوارها یا پنجره‌ها در وسط خانه قرار دهید. الکس گفت: “فضای اتاق زیر شیروانی برای قدرت سیگنال بهینه نیست.” در حالت ایده آل، شما می خواهید روتر خود را در طبقه همکف وسط خانه خود قرار دهید، این بهترین شانس را برای دسترسی به هر اتاق در خانه شما به آن می دهد. مواد عایق در سقف نیز می تواند دریافت سیگنال بهتر را دشوار کند. اگر از خانه خود استفاده می کنید و به اینترنت در آنجا نیاز دارید، باید از تقویت کننده Wi-Fi استفاده کنید.

قرار دادن مودم وای فای در این 5 مکان ممنوع است!

دیدگاهتان را بنویسید

Scroll to top