لذت یک هیجان بی سابقه در پیست اسکی دبی


آیا تا به حال پیست اسکی در یک کویر خشک دیده اید؟ آیا تا به حال در گرمای سوزان بیابان اسکی کرده اید؟ آیا نام پیست اسکی دبی را شنیده اید؟ آیا سرزمین یخی دبی را دیده اید؟

در مرکز خرید امارات متحده عربی، اولین پیست اسکی سرپوشیده در خاورمیانه، یعنی پیست اسکی دبی در سال 2005 ایجاد شد. دلتامگ در این مطلب سفری به دبی این شهر پیشرفته آسیایی داشت، با ما همراه باشید.

سرزمین یخی دبی

یکی از بزرگترین پیست های اسکی جهان و سومین پیست مجهز و پیشرفته دنیا پیست اسکی دبی است. در واقع دبی به عنوان شهری در یک منطقه آب و هوای گرم و خشک شناخته می شود و سرزمین طبیعی یخی ندارد.

پیست اسکی دبی یکی از مجهزترین پیست های زمستانی جهان است که در مساحتی بالغ بر 22500 متر مربع در یکی از گرم ترین شهرهای جهان قرار دارد. هزینه ساخت پیست اسکی سرپوشیده در دبی در سال 2005 272 میلیون دلار بوده است. پیست اسکی دبی حتی یک کوه یخ به ارتفاع 85 متر برای بازی ها و ورزش های زمستانی ایجاد کرده است. در این کوه یخ پنج شیب مختلف با درجات مختلف فرود و دشواری وجود دارد.

پیست اسکی دبی کجاست؟

دبی یکی از شهرهای امارات متحده عربی است که در آن یخ و برف طبیعی وجود ندارد. اما با توجه به استقبال مردم از اسکی و ورزش های زمستانی، پیست اسکی مصنوعی به نام «اسکی دبی» در مال امارات ساخته شده است.

پیست اسکی دبی یکی از بزرگترین پیست های اسکی سرپوشیده جهان است که دارای امکانات مدرن و تجهیزات متنوعی است. این پیست دارای تجهیزات متنوعی برای اسکی بازان و علاقه مندان به ورزش های زمستانی در تمامی سطوح می باشد. در این پیست می توانید ورزش هایی مانند اسکی و اسنوبورد انجام دهید، در کلاس های اسکی شرکت کنید یا از یکی از رستوران های مختلف این پیست دیدن کنید و از اوقات خود در آنجا لذت ببرید. علاوه بر این، این مجموعه دارای اتاق های یخ، حمام یخ و حتی برخی از حیوانات است که مانند پنگوئن ها در یخ زندگی می کنند.

اگرچه برف به طور طبیعی در دبی وجود ندارد، اما با ساخت پیست اسکی سرپوشیده دبی، مردم و گردشگران از سراسر جهان می توانند بدون نیاز به سفر به مناطق سردسیری که در آن برف وجود دارد، از دنیایی سفید برفی لذت ببرند.

امکانات پیس اسکی دبی

اسکی، سورتمه سواری و اسنوبورد از جمله ورزش های ارائه شده در پیست اسکی دبی هستند. قبل از ورود به پیست، لباس های خارج از پیست و لوازم جانبی از کت زمستانی گرفته تا دستکش، کلاه و چکمه در اختیار شما قرار می گیرد. همچنین آموزش های لازم برای ورزش های زمستانی مانند اسکی و اسنوبورد را خواهید دید.

پیست اسکی دبی دارای 5 پیست سخت و مرتفع است که طولانی ترین آنها 400 متر با شیب بیش از 60 متر است. برای بالا بردن ورزشکاران از این سالن تله کابینی ساخته شد.

در داخل این پیست رستوران ها و کافه های زیادی وجود دارد که می توانید در آنها استراحت کنید و از خدمات ارائه شده استفاده کنید. رستوران سنت موریتز کافه انواع غذاهای بین المللی را ارائه می دهد. رستوران لاوینا همچنین محیطی برای نوشیدن انواع نوشیدنی، سوپ داغ و ساندویچ است.

زیپ لاین گلوله سواری برفی

این پیست اسکی دارای یک زیپ لاین به طول 150 متر و ارتفاع 16 متر در دمای زیر صفر است که لحظات هیجان انگیزی را برای شما رقم خواهد زد.

توپ های غول پیکر

می توانید با یک سورتمه سواری باریک و بلند سورتمه سواری کنید و از شیب به پایین غلت بزنید و هیجانی بی نظیر را تجربه کنید.

هزینه بازی و امکانات در پیست اسکی دبی

  • قیمت بلیت پیست بانوان 180 درهم، پیست دو ساعته 220 درهم و پیست یک روزه 330 درهم است.
  • حداقل هزینه ورودی پارک برفی حدود 190 درهم است. بلیط تمام روز 250 درهم و حق بیمه بازدید از پارک برفی حدود 500 درهم است.
  • قیمت دیدن پنگوئن ها از نزدیک حدود 230 درهم است. هزینه بازدید یک روزه 250 درهم است و بیمه منطقه پارک برفی که حدود 500 درهم است باید پرداخت شود.
  • قیمت Snow Cinema 2 200 AED و Snow Cinema 3 300 AED است. هزینه بازدید از سینما برفی 2 با احتساب بازدید از پارک برفی حدود 500 درهم و این مبلغ برای سینما برفی 3 750 درهم خواهد بود.

آخرین کلمه

در ساخت پیست اسکی دبی، تمام عناصر طبیعی برای ایجاد یک پارک برفی و یک زمین یخی طبیعی رعایت شده است. این بزرگترین پیست اسکی سرپوشیده خاورمیانه با ایجاد محیطی با امکانات جذاب و فوق العاده مدرن، به گردشگران و مردم این امکان را می دهد تا بدون نیاز به سفر به مناطق سردسیر از دنیای یخی در دبی لذت ببرند.

لذت یک هیجان بی سابقه در پیست اسکی دبی

دیدگاهتان را بنویسید

Scroll to top