مالیات بر ارزش افزوده افزایش نخواهد یافت

به گزارش کارآفرین نیوز به نقل از ایرنا، «محسن زنگنه» در تشریح جلسه کمیسیون تلفیق برنامه هفتم توسعه مجلس گفت: این کمیسیون یکی از مواد باقی مانده از برنامه هفتم توسعه را که درباره ایجاد کارت هوشمند ملی بود، بررسی کرد. به گفته این عضو واحد که در کمیته تصویب شد، دولت و وزارت امنیت موظف شدند با کمک وزارت ارتباطات، صدور کارت ملی هوشمند را نهایی کنند و این کمیته همچنین تمامی دستگاه ها را موظف کرد تا خدمات خود را به این کارت مرتبط کنند.

سخنگوی کمیسیون تلفیق برنامه هفتم توسعه گفت: در این فرآیند نقشه ای حاوی اطلاعات همه افراد ایجاد می شود تا تمامی خدمات لازم بر روی این نقشه اجرا شود. ضمناً این کارت به شماره تلفن همراه متصل است و کلیه استعلامات و کلیه ارتباطات دولتی و نهادی با فرد از طریق این شماره صورت می گیرد.

زنگنه تصریح کرد: علاوه بر این آدرس به این شماره تلفن مرتبط است و در واقع این کارت ملی هوشمند حاوی تمامی اطلاعات و نیازهای فرد خواهد بود.

وی با اشاره به آغاز بررسی فصل مربوط به مالیات ها در برنامه هفتم توسعه، گفت: بر اساس مصوبه کمیسیون تلفیق برنامه هفتم مجلس، نسبت مالیات به اعتبارات هزینه ای حدود 80 درصد در نظر گرفته شده است، همچنین این کمیسیون نرخ مالیات بر تولید ناخالص داخلی در برنامه هفتم را به میزان 10 درصد تصویب کرد.

سخنگوی کمیسیون تلفیق برنامه هفتم توسعه مجلس گفت: این کمیسیون در حوزه شفاف سازی معافیت های مالیاتی مصوب کرده است که در برنامه هفتم معافیت ها و ترجیحات مالیاتی ممنوع شود.

زنگنه ادامه داد: کمیسیون تلفیق برنامه هفتم مجلس، دولت را موظف کرده است تا تمامی امتیازات مالیاتی خود را با لایحه بودجه سالانه به مجلس ارائه کند.

این نماینده مجلس یازدهم تاکید کرد: کمیسیون تلفیق برنامه هفتم مجلس، دولت را موظف کرده است که لایحه مالیات بر درآمد را در سال اول اجرای برنامه هفتم به مجلس ارائه کند. این کمیته با پیشنهاد دولت برای افزایش مالیات بر ارزش افزوده به دلیل آثار تورم تحمیلی بر مردم مخالفت کرد.

مالیات بر ارزش افزوده افزایش نخواهد یافت

دیدگاهتان را بنویسید

Scroll to top