مایکروسافت و اکسل در حال ساخت یک بلاک چین هیبریدی هستند

من گزارش میدم اخبار برای کارآفرینان به گزارش ایران دیکنومی، در تاریخ 11 جولای (30 تیر) پروتکل متقابل زنجیره ای Axelar (Axelar) و غول فناوری مایکروسافت از آغاز همکاری خود برای ایجاد پل ارتباطی بین بلاک چین های دولتی و خصوصی و ارائه راه حل های ترکیبی خبر دادند. در این پروژه مشترک، پروتکل Axelar به عنوان اولین پروتکل زنجیره‌ای متقابل فهرست شده در فروشگاه آنلاین توسعه‌دهنده، به بازار Microsoft Azure می‌پیوندد.

در مصاحبه ای با Cointelegraph، سخنگوی Exceller، Galen Moore گفت که این ابتکار به Exceller اجازه می دهد تا به ده ها هزار شرکت با استفاده از سرویس محاسبات ابری Azure مایکروسافت دسترسی پیدا کند. مور گفت: «این پتانسیل بسیار زیادی برای محصولاتی دارد که فناوری اینترنت را با بلاک چین های عمومی به روشی کاربرپسند ادغام می کنند.

در این بازار، توسعه‌دهندگان به ابزارهای مختلف اکسل و مسیر پیام‌رسانی عمومی از طریق یک Excel SDK به نام AxelarJS دسترسی خواهند داشت، که به توسعه‌دهندگان کمک می‌کند تا عملکرد بلاک‌چین و پایگاه داده را در وب ادغام کنند.

شرکت ها همچنین ادغام بلاک چین های عمومی و خصوصی را برای پشتیبانی از برنامه های کاربردی هوش مصنوعی (AI) بررسی خواهند کرد. سرگئی گوربونوف، یکی از بنیان‌گذاران اکسل، ماهیت این تصمیم‌ها را توضیح داد و گفت که اعتماد به هوش مصنوعی باید در سطوح مختلف ایجاد شود: «آیا مدل‌ها بر اساس داده‌هایی که باید بر اساس آن‌ها ساخته شوند، آموزش دیده‌اند؟ آیا اطلاعات شخصی به مدل ها درز کرده است؟ آیا سوالات ارسال شده به هوش مصنوعی نتایج دقیقی ارائه می دهد؟ آیا می توانیم منشا داده ها را تأیید کنیم؟ “بدون پاسخ به این سوالات، ادغام هوش مصنوعی به عنوان بخشی از جوامع ما دشوار خواهد بود.”

به گفته گوربونوف، ترکیب بلاک چین های خصوصی و عمومی پاسخ این مشکل است. او گفت: «بلاک‌چین‌ها می‌توانند به ایجاد اعتماد عمیق در سیستم کمک کنند و اطمینان حاصل کنند که داده‌ها در برخی حوزه‌های قضایی دستکاری نشده و پنهان نشده‌اند.

وی افزود: اتصال به بلاک چین های عمومی می تواند برای اثبات مفهوم و ایجاد اعتماد در بین همه کاربران، صرف نظر از اینکه داده ها در کجا جستجو می شود، مفید باشد.

طبق وب سایت رسمی این شرکت، بیش از 25000 برنامه و خدمات مختلف در بازار Azure برای توسعه دهندگان و مشاغل موجود است. هر بار که در این پلتفرم جستجو می کنید، حداقل 200 راه حل که از فناوری بلاک چین پشتیبانی می کنند نمایش داده می شود.

لازم به ذکر است که در حال حاضر 43 بلاک چین در اکسل پشتیبانی می شود. سال گذشته، این شرکت 35 میلیون دلار سرمایه سری B را جذب کرد و ارزش بازار خود را به بیش از 1 میلیارد دلار رساند. برخی از شرکت کنندگان در این دور شرکت های سرمایه گذاری خطرپذیر North Island، Polychain Capital و Dragonfly Capital هستند.

مایکروسافت و اکسل در حال ساخت یک بلاک چین هیبریدی هستند

دیدگاهتان را بنویسید

Scroll to top