ما توضیحات مقامات روسیه را کافی نمی دانیم / تاکید بر تمامیت ارضی اوکراین


من گزارش میدم اخبار اقتصادی به گزارش مهر، حسین امیرعبدلاخیان وزیر امور خارجه کشورمان عصر امروز (دوشنبه) در نشست خبری مشترک با همتای عمانی خود اظهار داشت: یکی از موضوعات اصلی در دستور کار مشترک ما، پیگیری اجرای کامل توافقات است. در دو دیدار سران کشورها صورت گرفت. در 22 ماه گذشته حجم مبادلات تجاری ایران و عمان بیش از دو و نیم برابر افزایش یافته است. این یکی از رکوردهای قابل توجهی است که در رابطه با فیمابین به آن پرداخته ایم.

خبر خوش سخنگوی دولت برای مردم

وی افزود: کمیسیون مشترک اقتصادی دو کشور به زودی در تهران برگزار می شود تا در پیگیری هر چه بیشتر توافقات سران دو کشور تسریع شود.

رئیس معاونت دیپلماسی خاطرنشان کرد: در دستور کار جدی ما برای افزایش همکاری‌ها در حوزه‌های اقتصادی، تجاری، فنی، علمی-فناوری و گردشگری بین دو کشور قرار دارد.

امیر عبدالخیان گفت: متاسفیم که اهانت به کتب مقدس و کتب ادیان ابراهیمی در برخی کشورهای اروپایی ادامه دارد. ما چنین اقداماتی را که تروریسم، خشونت و افراط گرایی را ترویج می کند، قاطعانه محکوم می کنیم.

وی افزود: ما معتقدیم روابط کشورهای همسایه در منطقه می تواند به طور مستمر و مستمر گسترش یابد و این چیزی است که امروز منطقه ما بیش از گذشته به آن نیاز دارد و این اقدامی است که می تواند به ثبات امنیتی و توسعه پایدار منجر شود. منطقه

وزیر امور خارجه کشورمان تصریح کرد: روابط تهران و مسقط بسیار عالی، راهبردی و قوی است.

امیرعبداللهیان با اشاره به بیانیه اخیر روسیه و شورای همکاری خلیج فارس گفت: تمامیت ارضی جمهوری اسلامی ایران در این بیانیه گنجانده شد. ما از هیچ کشوری نسبت به حاکمیت، استقلال و تمامیت ارضی جمهوری اسلامی ایران رضایت نداریم.

وی افزود: از آنچه در یکی از بندهای این بیانیه در خصوص جزایر سه گانه تا ابد متعلق به جمهوری اسلامی ایران است ناراضی هستیم. پس از احضار سفیر روسیه، دیروز از طریق مجاری دیپلماتیک توضیحاتی از سوی مقامات روسیه دریافت کردیم. ما این توضیحات را کافی نمی دانیم و هرگز این رویه را در اظهارات و دخالت روسیه یا هر کشور دیگری در راه تمامیت ارضی ایران تکرار نخواهیم کرد.

وزیر امور خارجه کشورمان گفت: در مورد اوکراین همچنان بر سیاست اصولی خود مبنی بر توقف جنگ و تمرکز بر راه حل سیاسی تاکید داریم. ما معتقدیم که احترام به تمامیت ارضی هر کشور بر اساس قوانین بین المللی باید مورد توجه قرار گیرد. ما بر تمامیت ارضی همه کشورها از جمله اوکراین تاکید می کنیم و خواستار پایان جنگ و تمرکز بر راه حل سیاسی هستیم و از طرف های درگیر می خواهیم به مسیر مذاکرات سیاسی بازگردند.

ما توضیحات مقامات روسیه را کافی نمی دانیم / تاکید بر تمامیت ارضی اوکراین

دیدگاهتان را بنویسید

Scroll to top