مدیریت داده ها با ساخت فضای ابری منحصر به فرد دانش ایرانی

به گزارش کارآفرین نیوز به نقل از خبرگزاری آنا، «علی پیرحسینلو» مدیرعامل یک شرکت دانش بنیان که برای فضای ابری و مدیریت داده با کمترین هزینه طراحی شده است، گفت: این فضا در قالب سرور به شرکت های مختلف این امکان را می دهد که بدون خرید سرورهای حجیم و گران قیمت، فضای ابری خود را داشته باشند.

وی افزود: ابر بستری امن و قابل اعتماد با در دسترس بودن بالا است که کاربر می تواند داده ها و اطلاعات خود را روی آن ذخیره کند. با تهیه این فضای ذخیره سازی ابری می توانید با سرعت بالا به داده های خود دسترسی داشته باشید و هزاران ترابایت فایل را در آن ذخیره و نگهداری کنید. این فضا با استفاده از کنترل پنل اختصاصی تهیه و اجرا می شود.

به گفته پیرحاسینلو، روال استفاده از فضای ابری به این صورت است که به شرکت ها پنل کاربری ارائه می شود تا اطلاعات تحت حفاظت این پنل کاربری در فضای ابری ذخیره و مورد استفاده قرار گیرد.

وی ادامه داد: اخیرا فضای ابری را به گونه ای توسعه داده ایم که شرکت های فعال در خارج از کشور نیز می توانند از فضای ابری مدیریت شده بر بستر سرور در خارج از کشور نیز استفاده کنند.

مدیرعامل این شرکت دانش بنیان گفت: ایجاد سرور و فضای ابری در داخل و خارج از کشور نقش مهمی در صرفه جویی ارزی داشت و حتی این امکان را فراهم کرد که پنل کاربری خود را به 20 کشور دنیا صادر کنیم و برای کشور ارزآوری کسب کنیم.

پیرحسینلو تصریح کرد: طراحی فضای ابری به دو صورت فرصت های شغلی در کشور ایجاد کرد. اول اینکه سایر شرکت ها با ارسال داده های خود به فضای ابری و شروع فعالیت های خود توانسته اند فرصت های شغلی متعددی ایجاد کنند. امروزه اپلیکیشن های زیادی در بستر ابری آپلود شده اند که هر کدام توانسته اند ده ها فرصت شغلی ایجاد کنند. از سوی دیگر برای 200 شغل مستقیم ایجاد شد.

وی افزود: فضای ابری از طریق فعالیت های سخت افزاری و نرم افزاری به شکلی که سرورها ساخته می شوند ایجاد می شود و پس از طراحی فضای ابری از طریق اینترنت به شرکت های عامل دسترسی داده می شود و این امر از طریق پنل کاربری امکان پذیر است. در حوزه CDM و فضای ابری، حدود 60 درصد از بازار داخلی در اختیار شرکت های ایرانی است که اگرچه امکاناتی مشابه نرم افزارهای خارجی ارائه می دهند، اما قیمت های بسیار پایین تری دارند.

مدیریت داده ها با ساخت فضای ابری منحصر به فرد دانش ایرانی

دیدگاهتان را بنویسید

Scroll to top