مصرف بنزین به 127 میلیون لیتر رسید

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ؛ جلیل سالاری گفت: مصرف بنزین در چند روز اخیر به 127 میلیون لیتر رسیده است و با توجه به میانگین مصرف روزانه 114 میلیون لیتر بنزین در کشور، پیش بینی می کنیم با توجه به در پیش بودن سفر تابستانی و ایام اربعین این رقم مجددا افزایش یابد که این امر نیازمند مدیریت مصرف مردم است.

وی ادامه داد: روزانه 800 هزار خودرو از حاشیه شهر وارد کلانشهر تهران می شود که بیشتر آنها تک سرنشین بوده و مصرف را افزایش می دهند همچنین بخشی از افزایش مصرف مربوط به استفاده از کولر خودرو در تابستان گرم امسال است.

معاون پالایش و پخش وزیر نفت با اشاره به اضافه شدن سالانه 2 میلیون خودرو به ناوگان حمل و نقل کشور گفت: حجم خودروهایی که روزانه به ناوگان حمل و نقل کشور اضافه می شود بدون رعایت نسبت عرضه و تقاضا معادل مصرف یک پالایشگاه است.

سالاری تصریح کرد: این تعداد خودرو در شرایطی به ناوگان اضافه می شود که هیچ خودرویی از چرخه خارج نشود و اگر بخواهیم مصرف این تعداد خودروی ورودی را به مصارف قبلی تحمیل کنیم، رقم قابل توجهی است، بنابراین در بحث تعداد خودروهای موجود در چرخه، بهینه سازی و مدیریت مصرف این خودروها و خروجی خودروهای فرسوده باید در حدی باشد که بین تعداد این خودروهای فرسوده و میزان خروجی خودروهای فرسوده تامین شود. کشور سوخته نیست

وی در خصوص استفاده مالکان خودرو از کارت سوخت شخصی گفت: با اجرای طرح ساماندهی پمپ بنزین ها هم اکنون تعداد استفاده کنندگان از کارت سوخت شخصی به بالای 60 درصد رسیده است. بر اساس قانون بودجه 1402، وزارت نفت موظف است تا پایان شهریور ماه سال جاری میزان استفاده مردم از کارت سوخت شخصی را به بیش از 90 درصد برساند.

مصرف بنزین به 127 میلیون لیتر رسید

دیدگاهتان را بنویسید

Scroll to top