مطالبات بازنشستگان برای تناسب تا سپتامبر تصمیم گیری می شود

من گزارش میدم اخبار برای کارآفرینان به گزارش ایسنا؛ «نعمت الله ترکی» در مراسم گرامیداشت روز خانواده و تجلیل از بازنشستگان اظهار داشت: تا سال 1398 بخشی از تعدیل حقوق مستمری بگیران انجام شده و مابقی درخواست ها مربوط به نیمه دوم سال 98 است. درخواست های 1400 و 1401 نیز در برنامه ما است تا قبل از شهریور ماه آنها را تسویه کنیم.

وی با بیان اینکه در بین فرهیختگان آموزش و پرورش حدود یک میلیون مستمری بگیر وجود دارد، تصریح کرد: رتبه بندی معلمان از سال 1400 شروع می شود که حدود 672 هزار نفر در این زمینه درخواست خود را دریافت کرده اند.

ترکی ادامه داد: دو یا سه گروه از رتبه بندی باقی مانده که تعدادی از آن ها 53 هزار نفر از سال 1400 و 63 هزار نفر از سال 1401 هستند. امسال از شهریورماه 80 هزار نفر در آموزش و پرورش بازنشسته می شوند و مطالبات آنها باقی است.

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری گفت: هم وزیر آموزش و پرورش و هم سازمان برنامه قول داده اند که در مردادماه رتبه بندی انجام شود و مطالبات بازنشستگان آموزش و پرورش محقق شود. در خصوص مطالبات مستمری بگیران نیروی دریایی ارتش که در فاصله سال های 1376 تا 1388 در تعارض بوده اند، این امر در اسفند ماه 1401 محقق شد که در این خصوص افزایش 1.15، احکام صادر شده و معوقات تا قبل از شهریور ماه سال جاری پرداخت می شود.

وی با اشاره به بیمه آتیه حافظ که کارگزار صندوق بازنشستگی کشوری است، نگرانی های مربوط به سلامت و درمان مستمری بگیران را تشریح کرد: امسال تعرفه جدید و دو جدول بیمه یکی با رقم 67 هزار و 500 تومان و یکی با رقم 67 هزار و 500 تومان اضافه کردیم. رقم سرانه 205000 تومان. بیمه کامل جمع آوری می شود و فقط این دو نرخ تعیین می شود. برای بیماران خاص نیز در بودجه امسال نزدیک به 8 هزار میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته شد. سقف سرانه بیماران خاص تا سقف 50 میلیون تومان بیمه سلامت است. همچنین محدودیتی برای تامین مالی درمان بیماران خاص در کشور نخواهیم داشت.

ترکی با اشاره به بیمه بازنشستگی کشوری خطاب به مستمری بگیران حاضر در جلسه افزود: بیمه سراسری داریم که سهامداران آن خود مستمری بگیران هستند. در نظر داریم برای سال آینده زیرساخت های این بیمه را فراهم کنیم تا تمامی خدمات در قالب سامانه جامع بیمه ای به مستمری بگیران ارائه شود. 4-5 ماه صبور باشید، از سال آینده سیستم بیمه و درمان را به بهترین شکل اجرا می کنیم.

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری افزود: برنامه ای را در حوزه گردشگری آماده کرده ایم که ماه آینده (مردادماه) به طور رسمی اعلام می شود. بازنشستگان می توانند در این برنامه ثبت نام کنند. این در سراسر کشور اعمال می شود. 20 درصد قیمت ابتدا توسط مستمری بگیر نظام مربوطه پرداخت می شود و مابقی به صورت حق بیمه بلند مدت از حقوق وی کسر می شود.

مطالبات بازنشستگان برای تناسب تا سپتامبر تصمیم گیری می شود

دیدگاهتان را بنویسید

Scroll to top