معامله 92 میلیون کیلووات ساعت انرژی تجدیدپذیر در پنل سبز

من گزارش میدم اخبار برای کارآفرینان به گزارش ایرنا؛ مصطفی رجبی مشهدی افزود: حجم معاملات برای تحویل تیرماه 55 میلیون کیلووات ساعت و برای تحویل مردادماه 36.8 میلیون کیلووات ساعت بوده است.

وی ادامه داد: بر اساس قوانین و مقررات موجود، تمامی مصرف کنندگان بالای یک مگاوات و ادارات و سازمان های عمومی و دولتی موظفند بخشی از برق مصرفی خود را از نیروگاه های تجدیدپذیر تامین کنند.

سخنگوی صنعت برق خاطرنشان کرد: در تیرماه 1402 بر اساس آمار بورس انرژی، 20 نفر از مصرف کنندگان برق از تابلوی سبز اقدام به خرید برق کرده اند که در این میان 11 شرکت از زیر مجموعه شرکت های انرژی منطقه و 9 شرکت از زیر مجموعه شرکت های توزیع بوده اند.

وی گفت: در تیرماه 1402 هفت نیروگاه خصوصی تجدیدپذیر در پنل سبز اقدام به فروش برق کردند که علاوه بر نیروگاه های خصوصی، سازمان انرژی های تجدیدپذیر و بهره وری برق (ساتبا) نیز در پنل سبز حضور دارد.

وی ادامه داد: در مرداد ماه در مجموع 14 شرکت اقدام به خرید برق کردند که از این تعداد 7 شرکت از زیر مجموعه شرکت های منطقه ای و 7 شرکت باقی مانده از زیر مجموعه شرکت های توزیع برق هستند.

رجبی مشهدی افزود: علاوه بر ساتبا، 14 نیروگاه خصوصی تجدیدپذیر نیز در ماه جاری اقدام به فروش برق به پنل برق سبز کردند.

شرکت مدیریت شبکه برق ایران تاکنون 17 نیروگاه تجدیدپذیر با قابلیت تامین 108 مگاوات در ساعت به بورس انرژی معرفی کرده است که از این تعداد 13 نیروگاه خورشیدی، 3 نیروگاه بادی و 1 نیروگاه آبی است.

معامله 92 میلیون کیلووات ساعت انرژی تجدیدپذیر در پنل سبز

دیدگاهتان را بنویسید

Scroll to top