معرفی کلینیک آنلاین کودکان | درمانگاه آنلاین کودکان


کلینیک تخصصی آنلاین کودکان و نوزادان، پلتفرم و بستری آنلاین برای کودکان و اطفال ایران در زمینه های تخصصی و فوق تخصصی مختلف می باشد. چرا که در بستر خدمات هوشمند، اینترنتی و آنلاین نیاز و محدودیتی از نظر مکانی نیست. اگر به دنبال پزشک متخصص و فوق تخصص اطفال و کودکان آنلاین، در بستر اینترنت می باشید، بهترین و کاملترین سایت های آنلاین تخصصی دکتر کودکان در کشور، سایتی با شرایط زیر می تواند باشد که، درمانگاه کودکان را به درمانگاه آنلاین کودکان ، با پزشک ها و متخصصین کودکان و نوزادان برای شما فراهم نمایند.

درمانگاه آنلاین (کلینیک آنلاین)

پزشکی از راه دور (تله مدیسنTelemedicineدرمانگاه آنلاین یا کلینیک آنلاین یعنی قرار ملاقات های ویدئویی یا تلفنی بین یک بیمار و پزشک معالج او را امکان پذیر می کند که هم برای پیگیری وضعیت سلامتی و هم برای راحتی مفید است. ارائه دهندگان خدمات و مراقبت های بهداشتی زیادی پیشنهاد می دهند که بیماران را با رایانه و تلفن هوشمند ببینند و احوال آنها را جویا شوند.

فناوری پیشرفته، درمانگاه آنلاین (کلینیک آنلاین) را حتی برای کسانی که خود را اهل کامپیوتر و تکنولوژی نمی دانند نیز آسان کرده است. بیماران می توانند از طریق تله مدیسنTelemedicine (پزشکی از راه دور) از طریق پلت فرم های آنلاین یا اپلیکیشن های تلفن همراه استفاده کرده و با بسیاری از پزشکان آنلاین ملاقات مجازی درخواست کنند.

ویژگی های درمانگاه آنلاین (کلینیک آنلاین)

راحتی، آرامش و آسایش

با پزشکی از راه دور (درمانگاه آنلاین)، مجبور نیستید هنگام بیماری به مطب پزشک یا درمانگاه بروید، پارک کنید، راه بروید یا در یک اتاق انتظار بنشینید. می توانید از تخت یا مبل راحتی خود به پزشک مراجعه کنید. بازدیدهای مجازی می تواند به راحتی در برنامه شلوغ شما قرار گیرد. با پزشکی از راه دور (کلینیک آنلاین)، بسته به برنامه شما، ممکن است حتی مجبور نباشید از کار مرخصی بگیرید یا مراقبت از کودک خود را به دیگران بسپارید.

کنترل بیماریهای واگیر دار

برای جلوگیری از شیوع COVID-19 ، آنفولانزا و سایر بیماریهای عفونی، پزشکان می توانند از قرارهای آنلاین تله سلامت ( Telemedicine) برای پیشگیری از بیماری های احتمالی عفونی از بیماران استفاده کنند. کسانی که بیماری مزمن، باردار، سالمند یا دارای نقص ایمنی دارند را از قرار گرفتن در معرض میکروب افراد دیگر کمک ویژه ای می کند.

ارزیابی بهتر با درمانگاه آنلاین

کلینیک آنلاین (پزشکی از راه دور) می تواند به برخی از پزشکان متخصص مزیت هایی داشته باشد. زیرا آنها می توانند شما را در محیط خانه خود ببینند. به عنوان مثال، متخصصان آلرژی ممکن است بتوانند سرنخ هایی را در محیط اطراف شما شناسایی کنند که باعث ایجاد حساسیت می شود و خودتان به شخصه از آن خبر ندارید. متخصصان مغز و اعصاب و فیزیوتراپیست ها می توانند شما را مشاهده کرده و توانایی شما را در جهت یابی، موانع و مراقبت از خود در خانه ارزیابی کنند. پزشکی از راه دور نیز راه خوبی برای دریافت ارزیابی و مشاوره سلامت روان درمانی و روان پزشکی می باشد.

ارتباط با اعضای خانواده (خانوادگی)

هنگام مشورت با پزشک آنلاین، داشتن یک عضو خانواده که می تواند به شما در ارائه اطلاعات کمک کرده و به پرسش و پاسخ پزشک پاسخ دهد، همیشه خوب است. اگر آن شخص در خارج از شهر یا حتی در سراسر کشور زندگی می کند، در صورت اجازه پزشک آنلاین، پزشکی از راه دور می تواند اعضای خانواده شما را در ملاقات مجازی قرار دهد.

مراقبت های اولیه و مدیریت شرایط حاد با درمانگاه آنلاین

ملاقات منظم با پزشکان مراقبت های اولیه مانند پزشکان متخصص خانواده، پزشک داخلی و پزشک اطفال، برای سلامت خانواده همه ضروری است. پزشکی از راه دور ارتباط با پزشکان متخصص مختلف، ماماها یا متخصص زنان و زایمان یا پرستار را آسان می کند. برخی از سیستم ها به گونه ای تنظیم شده اند که بیماران جدید می توانند با پزشک بعدی ملاقات کنند ، که می تواند در وقت شما صرفه جویی کند.

چرا متخصص اطفال و کودکان؟

وظیفه متخصص اطفال (Pediatrician)، در وهله اول، معاینه و بررسی، در صورت لزوم آزمایش، در مرحله بعد، شناخت دقیق مشکل و در مرحله آخر، درمان کودکان و نوزادان متناسب با سن، جنسیت، نوع بیماری، از نظر جسمی و روحی آن ها می باشد. از طرفی متخصص و فوق تخصص کودکان و نوجوان، علاوه از تحصیل پزشکی عمومی، به صورت یک دوره حداقل 3 ساله، تخصص های مربوط به بیماری های جسمی، روحی و روانی دوران کودکی و نوجوانی را می گذرانند و در این حوزه متخصص می شوند.

اگر بخواهیم به صورتی کاملا مفید و مختصر از نگاه پزشک متخصص کودک با پزشک متخصص عمومی (بزرگسالان)، تفاوت را مقایسه کنیم، عمده تفاوت در دوران کودکی و نوجوانی با بزرگسالان از نظر جسمی، شامل تفاوت در آناتومی و فیزیولوژی بوده و همچنین مشکلات روحی و روانی متفاوت در دوران رشد تا جوانی می باشد.

به عنوان مثالی کوچک و قابل تامل در تفاوت پزشک کودکان و بزرگسالان، می توان به ترس کودک و اطفال در مراجعه به پزشک را اشاره کرد، که مطمئنا پزشک متخصص کودک و اطفال دارای صبر و شکیبایی زیادی در مورد عکس العمل های کودکان دارد.

در ادامه مقاله به تعریف و تفاوت فیزولوژی و آناتومی در کودکان و اطفال با بزرگسالان، به صورت مقایسه ای پرداخته می شود، تا درک مناسبی از مراجعه به متخصص کودکان و اطفال داشته باشیم.

برای مطالعه بیشتر در مورد متخصص اطفال و نحوه انتخاب آن می توانید روی عنوان مقاله زیر کلیک کنید و مطالعه نمائید.

مقاله متخصص اطفال و نحوه انتخاب آن

فیزیولوژی چیست؟

علم مطالعه عملکردهای مکانیکی، فیزیکی، بیوالکتریکی و زیست شیمی اندام ها و سلول های تشکیل دهنده آن ها در بدن یک انسان را فیزیولوژی می گویند. یعنی، فیزیولوژی عمدتا بر روی اندام ها و سیستم ها متمرکز می باشد، از کوچکترین جزء بدن *سلول* گرفته تا *بدن کامل انسان* را شامل می شود. به ترتیب بخواهیم این موارد را بیان کنیم، عبارتند از، سلول، بافت، اندام، دستگاه و در آخر کلیه این موارد یعنی یک انسان کامل.

آناتومی چیست؟

Anatomy را به این شکل معنی می کنند، ana به معنی کالبد یا جسم بوده و tome به معنای شکافتن یا تشریح کردن می باشد. پس، آناتومی علمی است که در مورد ساختمان بدن انسان و روابط بین اندام های مختلف صحبت می کند.

خیلی خلاصه بخواهیم با توجه به معنی دو کلمه فیزولوژی و آناتومی این مورد را که چرا به متخصص کودکان و اطفال نیاز داریم، را بیان کنیم، این می شود که تفاوت عمده ای بین اندام ها و سیستم ها و روابط بین آن ها در یک انسان بزرگسال کامل و تکمیل شده، با اطفال و کودکی که هنوز در حال رشد است می باشد، و باید یک متخصص آن را ببیند و درمان کند. حتی از نظر تجویز دارو هم، همیشه داروهای اطفال و کودکان داروهایی متناسب با سن و فیزولوژی کودک و اطفال انجام می شود.

تفاوت متخصص آنلاین کودک و نوجوان با مراجعه به کلینیک و بیمارستان کودکان

شاید با یک اتفاقی کوچک برای فرزند کودک و اطفال خود، برای مراجعه به پزشک متخصص کودک و نوجوان، عجله داشته باشیم. اما همیشه و در همه حال، در وهله اول، شاید نیاز به مراجعه حضوری برای درمان نباشد و یا از بیمارستان و کلینیک مخصوص کودکان و اطفال، از نظر مسافت دور باشیم. در این حالت می توان با مشاوره ای با هزینه ای کم، صرفه جویی در زمان و مهمترین مورد، یعنی دور از شلوغی های خیابان ها به صورت آنلاین و اینترنتی انجام داده و در صورتی که نیاز به مراجعه حضوری باشد، می توان با نظر مشاور متخصص و پزشک آنلاین کودکان و اطفال، به کلینیک و بیمارستان تخصصی نیز مراجعه کرد.

متخصصین اطفال و کودکان آنلاین و حضوری

با توجه به این که انسان در دوران طفولیت، کودکی و نوجوانی دارای حساسیت های خاص متناسب با دوران رشد خود می باشد، یا این که در بدو تولد ممکن است دارای مشکلات مادرزادی باشد، باید برای این دوران از متخصصین امر مربوطه در همه گرایش های متخصصین کودکان و اطفال آنلاین و حضوری بهره و کمک بگیریم. چرا که اگر، بیماری ها زود و به موقع شناسایی و درمان نشود، کودک بعد از رشد خود و گذر از آن دوران، ممکن است درمان امکان پذیر نباشد و تا آخر عمر پشیمانی به بار بیاورد.

در این حالت است که اهمیت انواع متخصصین کودک و مشاوره و ویزیت آنلاین کودکان و نوجوانان (کلینیک تخصصی آنلاین کودکان و نوزادان)، خود را نشان داده و دوچندان می شود. چرا که در خیلی زمینه ها، مثل متخصص تغذیه آنلاین کودک، روانشناسی کودک و … نیاز به حضور 100% ی برای درمان و مشاره وجود ندارد و می توان با تماس با پزشک کلینیک آنلاین اطفال و کودکان این موارد را با صرفه جویی در هزینه و زمان انجام داد.

مشاوره و ویزیت با کلینیک تخصصی آنلاین کودکان و نوزادان چه کمکی به ما می کند؟

مشاوره و ویزیت آنلاین نوزادان و کودکان در مورد دانستن انواع بیماری ها، نحوه درمان، واکسیناسیون و زمان آن و… به ما کمک می کنند. مواردی که در این نوع ویزیت و مشاوره ها باید یاد بگیریم عبارتند از:

  • مثلا در چند ماهگی باید کدام واکسن را به طفل و کودک خودم بزنم.
  • کدام بیماری، در چه سنی، دارای چه علایمی می باشد؟
  • اطلاع از انواع بیماری های اطفال، کودکان و نوجوان. (از جمله بیماری های شایع کودکان و اطفال عبارتند از، عفونت گوش، آبله مرغان، عفونت قارچی، تب مخملک، مننژیت و… می باشد که اگر به موقع مشاوره گرفته نشود و درمان نشود، ممکن است کودک تا آخر عمر فلج شده و یا حتی به فوت نیز منجر شود.)

مهمترین وظیفه یک پزشک، مخصوصا پزشک متخصص کودکان و نوجوانان در درجه اول پیشگیری از بیماری‌ ها و آسیب‌ ها می باشد، تا کار به مراحل درمانی نرسد. پس مراجعه به موقع و مشاوره به موقع، مخصوصا به صورت اینترنتی و آنلاین، کمکی بزرگ برای سلامتی کامل به طفل و کودک دلبندمان خواهد کرد.

زمان های مراجعه به پزشک و متخصص کودکان و اطفال

از زمان به دنیا آمدن فرزند شما، تا 2 سالگی، معمولا کودک دارای مشکلاتی می شود که مخصوصا اگر فرزند اول خانواده باشد، پدر و مادر به صورت هفته ای یا ماهانه شاید چند بار به پزشک متخصص اطفال مراجعه نمایند. اما بعد از 2 سالگی تا تمام شدن دوران کودکی و نوجوانی، مراجعه کم می شود. با توجه به تحقیق و گزارشات مرکز کنترل و پیشگیری بیماری (Centers for Disease Control and Prevention، به صورت مخفف CDC)، معمولا از هر 6 کودکی که دارای سن 3-17 سال هستند، 1 نفر مشکل جسمی و رفتاری دارند و باید مراجعات دوره ای انجام شود.

طبق نظر متخصصان، مراجعه هر دو ماه یک بار، و در بهترین زمان، هر ماه یک بار بدون هرگونه مشکلی تا سن دو سالگی مفید می باشد و پیشنهاد می شود. در این مراجعات پزشک و متخصص اطفال، کودک را از نظر تغذیه، رشد جسمی و حرکتی، رفتاری بررسی کرده و به والدین در این موارد مشاوره می دهد.

در عصر حاضر نیز با توجه به رشد تکنولوژی، و آنلاین و اینترنتی شدن مشاوره و درمان، در خیلی موارد با توجه به مواردی که در بالا نیز اشاره شد، نیاز به مراجعه فیزیکی نبوده و با گرفتن مشاوره تخصصی از آکادمی تخصصی سلامت کودک آنلاین، می توان خیلی از موارد را راحت و بدون دغدغه حل کرد. ولی در مواقعی مثل تب بالا، که شاید منجر به تشنج و موارد جبران ناپذیر بعدی در فرزند دلبندتان شود، باید مراجعه حضوری کرد. البته که در طی زمان رسیدن به بیمارستان نیز می توان از متخصصین آنلاین و اینترنتی کودکان و نوجوانان، بهره جست، تا اقدامات اولیه با نظر متخصص مربوطه انجام شود.

پزشکان کلینیک تخصصی آنلاین کودکان و نوزادان

درست است که بیشتر پزشکان اطفال و کودکان کار مراقبت های اولیه را طبق مطالب گفته شده در بالا انجام می دهند (واکسیناسیون، تغذیه، جسمی – حرکتی و…)، ولی در صورت نیاز به مراقبت های ویژه، نیاز به پزشک متخصص هست. مثلا تخصصی به اسم متخصص نوزاد وجود دارد که از قبل از تولد، حین بارداری و بعد از تولد به مشکلات و بیماری هایی مثل تولد نارس، بیماری های مادرزادی و… می پردازد.

دیگر پزشک های مختلف اطفال و کودکانی که باید در درمانگاه آنلاین کودکان و نوزادان نیز باشند و ما از آن ها شناخت داشته باشیم، عبارتند از:

  • متخصص انکولوژی (جهت تشخیص انواع سرطان کودکان)
  • متخصص قلب و عروق (جهت تشخیص انواع بیماری های قلبی کودکان)
  • متخصص ریه (جهت تشخیص انواع بیماری ها و مشکلات تنفسی و ریه کودکان)
  • متخصص روماتولوژی (جهت تشخیص انواع  اختلالات حرکتی، اسکلتی و عضلانی کودکان)
  • متخصص نفرولوژیست (جهت تشخیص انواع بیماری های مربوط به دستگاه کلیوی و ادرای کودکان)
  • متخصص مغز و اعصاب (جهت تشخیص انواع مشکلات مغزی و عصبی کودکان)
  • و…

جمع بندی و نتیجه گیری

با توجه به درگیری های زیاد روزمره و همچنین رشد تکنولوژی، و آنلاین و اینترنتی شدن بسیاری از خدمات، برای راحتی و آسایش خودمان نیز که شده، می توان با انجام جستجوی ساده در اینترنت و پرداخت هزینه آنلاین از طریق درمانگاه آنلاین (کلینیک آنلاین)، از کلینیک تخصصی و فوق تخصصی آنلاین کودکان و نوزادان (درمانگاه آنلاین کودکان و نوزادان)، استفاده کرده، و ضمن صرفه جویی در وقت و زمان خود، در استفاده از متخصصین و خدمات آنلاین مثل پزشک کودکان آنلاین، نیز بروز باشیم.


سوالات متداول درمانگاه آنلاین (کلینیک آنلاین)، کلینیک آنلاین کودکان


درمانگاه آنلاین، کلینیک آنلاین، پزشکی از راه دور (تله مدیسن–Telemedicine) یعنی آنلاین با دکتر خود در ارتباط باشید.


راحتی، آرامش و آسایش – کنترل بیماریهای واگیر دار- ارزیابی بهتر با درمانگاه آنلاین به عنوان مثال، متخصصان آلرژی برای دیدن محیط یا متخصصان مغز و اعصاب و فیزیوتراپیست ها – مراقبت های اولیه در کنار خانواده

متخصص اطفال (Pediatrician) در درمانگاه آنلاین (کلینیک آنلاین)، با توجه به دوره سه ساله تخصصی خود حساسیت های خاص دوران طفولیت، کودکی و نوجوانی را می شناسد و مطابق آن شما را راهنمایی می کند.


مشاوره درباره انواع بیماری های کودکان (سن، علایم و…) – نحوه درمان – واکسیناسیون و زمان آن – پیشگیری از بیماری‌ ها و آسیب‌ ها و…


منابع

hopkinsmedicine

ویکی پدیا


جهت هماهنگی و مشاوره در واتساپ (09306274183) با ما در ارتباط باشید. هزینه نوشته شده در جدول زیر، برای یک ماه می باشند. برای تبلیغ های بالای 3 ماه 2%، 6 ماه 7% و 12 ماه 15% از ما تخفیف بگیرید.

درج همیشگی لینک یا بنر (لینک های 12 ماهه بدون تخفیف همیشگی می باشند.)


تبلیغ متنی

محل لینک کلینیک آنلاین کودکان شما

محل لینک درمانگاه آنلاین نوزادان شما

محل لینک کلینیک آنلاین شما

محل لینک درمانگاه آنلاین شما


اندازه بنر ۴۶۸*۶۰


مقاله تخصصی قبلی سایت آگهی تخصصم اینه – فنی و مهندسی (مقاله اتصالات و اجزای آن در صنایع مختلف) را می توانید با کلیک روی عنوان آن بخوانید.

شرایط نوشتن و فرستادن مقاله در سایت تخصصم اینه را (اینجا) مشاهده نمایید.


برای دریافت مقالات بعدی سایت ایمیل خود را در فرم زیر وارد کنید.


لینک کوتاه مقاله برای انتشار در شبکه های مختلف اجتماعی


اینستاگرام و تلگرام ایده، نوآوری، خلاقیت و تکنولوژی ما هست

4.9/5 – (25 امتیاز)معرفی کلینیک آنلاین کودکان | درمانگاه آنلاین کودکان

دیدگاهتان را بنویسید

Scroll to top